Kategorie:

10 najpiękniejszych fototapet z kaktusami

Kolczaste kaktusy to egzotyczne rośliny, które bardzo zadomowiły się w polskich domach. Lubimy je za oryginalne kształty, piękne barwy i … niewielkie wymagania. Goszczą jako element dekoracyjny nie tylko w doniczkach, ale i modny ostatnio motyw designerski. Trend na wyraziste, mocne motywy roślinne nie słabnie od miesięcy i wydaje się, że tego lata takie właśnie motywy zdominują świat mody i wystroju wnętrz. Kaktusy przyciągają uwagę siłą zieleni i egzotyką kształtów. Z łatwością dostrzeżecie je na pledach, poduszkach, torbach czy koszulkach. Bardzo podobają mi się zarówno w poważnej, jak i nieco humorystycznej odsłonie. Dlatego dziś chciałabym Wam pokazać 10 najpiękniejszych fototapet z kaktusami. Wybór jest oczywiście bardzo subiektywny. Liczę jednak na to, że podzielicie moje zdanie:) Zapraszam.

Minimalistyczna fototapeta z kaktusem

Kaktusy to rośliny o minimalnych potrzebach. Z tego względu pozwalają zbudować odpowiednią atmosferę we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. Ich dość schematyczny wizerunek to prosty, podłużny kształt i kolce. Z tego względu chciałam Wam na początek pokazać aranżacje, w których wykorzystano fototapety z kaktusami w ich skromnej i klasycznej wersji.

fototapety_w_kaktusy_192431215_7874 (1)

Prosty wzór stanowi o sile tej dekoracji. Ciemnozielone kaktusy na białej fototapecie tworzą nieskomplikowany, ale wyrazisty wzór, który świetnie kontrastuje ze skromnym, minimalistycznym wystrojem pomieszczenia. Dzięki temu aranżacja nie jest monotonna, a kaktusy na fototapecie ożywiają całość w duchu najnowszych trendów.

fototapeta_kaktusy_122963861_3205

W tym wnętrzu, również urządzonym bardzo prosto i delikatnie, fototapeta z kaktusem jest najważniejszym elementem dekoracyjnym. Delikatna zieleń kaktusów pięknie współgra z bielą wystroju i drewnianymi dodatkami. Rysunek kaktusów jest bardzo subtelny, dzięki temu rośliny na fototapecie wyglądają lekko i uroczo.

fototapeta_kaktusy_99874627_5028

Podobny charakter ma ta fototapeta wykorzystana w tej aranżacji nowoczesnego wnętrza. Kaktusy są bardzo delikatne i w połączeniu z innymi roślinami tworzą subtelny, romantyczny deseń. Zaletą całej kompozycji jest wykorzystana na fototapecie paleta barw. Są to raczej chłodne odcienie zieleni, barwy nieco przygaszone i stonowane. Na tle takiej fototapety pięknie prezentują się ciemne, proste meble.

Egzotyczna zieleń na fototapetach z kaktusami

Warto też sięgnąć po mocniejszą i bogatszą część kolekcji fototapet w kaktusowe wzory. Żywy i wyrazisty deseń oraz głębokie odcienie zieleni to znak rozpoznawczy prezentowanych poniżej fototapet. Są egzotyczne i bardzo modne. Projektanci wnętrz wykorzystują takie właśnie duże i mocne wzory coraz częściej. Ściany w pomieszczeniach stają się dzięki nim niezwykłe i wyjątkowe.

Ta fototapeta jest przeciwieństwem poprzednich. Kaktusy tworzą razem z szalenie modnymi ostatnio liśćmi monstery olbrzymiej prawdziwą dżunglę. Wiele osób decyduje się na taką właśnie, mocną i wyrazistą dekorację ściany. To świetny sposób na uniknięcie monotonii i zamanifestowanie własnych, odważnych pomysłów na niezwykłą estetykę wnętrza.

fototapety_kaktusy_7856

Trudno oderwać wzrok od fototapety z dużymi kaktusami, które zdobią jedną ze ścian w tym salonie. Wzór jest duży i świetnie pasuje do tego przestronnego wnętrza. Zalety zieleni, o których pisałam już w jednym z wcześniejszych wpisów, zostały tu doskonale wykorzystane. Nie ma w tym salonie innych, mocnych akcentów kolorystycznych, a zieleń kaktusów pomaga stworzyć przestrzeń, w której na pewno dobrze się przebywa.

Stylish bed on wooden pallets and pink décor

Na tej fototapecie kaktusy prezentują się w nieco łagodniejszej wersji. Przypominają egzotyczne, zielone kwiaty. Tworzą uroczy, przypominający orientalną plątaninę wzór razem z gałązkami w tym samym kolorze. Dominująca zieleń, tak jak poprzednio, pozwala stworzyć wrażenie dżungli bądź ogrodu. Myślę, że taka fototapeta z delikatnymi kaktusami spodoba się osobom, które poszukują dekoracji do pomieszczeń inspirowanych filozofią hygge.

Sprawdź nasze fototapety w stylu botanicznym

Fototapety z kaktusami do pokoju dziewczynki

Pisałam ostatnio o fototapetach do pokojów dziewczynek. Dziś pozwolę sobie wrócić do tego tematu i dla dziewczynek zaproponować Wam fototapety z kaktusami. Dlaczego? Ponieważ nie mogę oprzeć się urodzie fototapet z kaktusami i różowymi kwiatami:)

studentin sitzt in ihrem zimmer und schaut aus dem fenster

Bardzo lubię tę fototapetę z jasnoróżowymi kwiatami kaktusa. Podoba mi się ze względu na kolorystykę. Stonowana zieleń kaktusów, raczej w chłodnych odcieniach tej barwy, świetnie komponuje się z przygaszonym różem. Kwiaty kaktusa są duże i mają niezwykły kształt. Całość jest bardzo bogata i pięknie zaprezentuje się w pokoju żywotnej, radosnej dziewczynki.

Stylish bed on wooden pallets and pink décor

Moja kolejna propozycja to fototapeta w kaktusy i drobne kwiatki. Deseń nie ma głębi, jest dość bogaty i przypomina trochę rysunek zdolnego dziecka. Pastelowe barwy wzoru i jasne tło pozwolą stworzyć radosną aranżację, która na pewno spodoba się każdej dziewczynce.

Kwiat kaktusa na fototapecie

Na koniec chciałam Wam pokazać dwie piękne fototapety, na których oprócz kaktusów dominują ich oryginalne kwiaty. To propozycje dla osób, które poszukują fototapet w niezwykłej kolorystyce i bogatej palecie barw.

Stylish bed on wooden pallets and pink décor

Gęstwina kaktusów – tak można by nazwać deseń na tej fototapecie. Kaktusy są poustawiane ściśle obok siebie, niemal nie widać ciemnego tła, na którym się prezentują. Paleta barw kojarzy się z orientalną dżunglą, dalekimi podróżami i egzotycznym pięknem. Fototapeta jest bardzo dekoracyjna, na pewno ozdobi i ożywi każde wnętrze.

fototapety_kaktusy_2075

Moją ostatnią propozycją jest fototapeta, która wpisuje się w najświeższe trendy kolorystyczne. Barwą roku ogłoszono bowiem jeden z odcieni fioletu. Z tego względu zarówno w modzie, jak i designie odcienie koloru fioletowego są wykorzystywane ostatnio bardzo intensywnie. Poszukując fototapety nawiązującej do tego trendu, natknęłam się na tę piękną fototapetę z fioletowymi kwiatami kaktusa. Wykorzystana w minimalistycznym wnętrzu pięknie prezentuje się jako wyrazista i modna dekoracja.

Pozdrawiam Was serdecznie

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?