Kategorie:

Bajeczne fototapety do pokoju dziecięcego. Inspirujące pomysły

Dziecko spędza w swoim pokoju sporo czasu. Pełni on jednocześnie funkcję sypialni, bawialni, pokoju do nauki i wypoczynku. Dekoracja ściany powinna być odpowiednia dla każdej z tych form aktywności dziecka. Jednocześnie warto zadbać o to, by współgrała ona z osobowością czy charakterem naszej pociechy. Zanim więc zaczniemy dekorowanie pokoju dziecka, poświęćmy trochę czasu na poznanie jego potrzeb. Wyjdźmy im naprzeciw i pamiętajmy, że jest to przestrzeń dziecka a nie nasza.

Jaki kolor fototapety będzie odpowiedni w pokoju dziecka?

 Dekoracja pokoju dziecka stanowi dla rodziców wyzwanie i niejednokrotnie zadają sobie pytania: Jaka tapeta do pokoju dziecka będzie najlepsza? Jakie kolory ścian będą najlepsze w pokoju dla dziewczynki? A jakie – w pokoju chłopca? Z jednej strony dysponujemy pewnym stereotypem: kolor różowy w pokoju dziewczynki, kolor niebieski w pokoju chłopca. Oczywiście, ten stereotyp może pokryć się z upodobaniami dziecka. Wtedy w tej palecie barw rodzice mogą wybrać fototapety pastelowe bądź sięgnąć po wyraziste i mocne odcienie. Ich różnorodność i bogactwo stanowią tak bogatą ofertę, że na pewno fototapeta w pokoju dziecka będzie przyjemna w odbiorze i zadowoli gust małych lokatorów.

Na stronach poświęconych aktualnym trendom w designie pojawiają się też zdjęcia kolorów ścian pokoju dziecięcego, które świadczą o tym, że projektanci wnętrz próbują odejść od powszechnie stosowanego wachlarza typowych barw w ich pastelowych odcieniach. Coraz chętniej rozszerza się paletę barw o łagodne kolory beżowe, kremowe, szare czy odcienie zieleni. Bardzo popularna stała się biel. Kolory te ładnie wyglądają w modnych pokojach o nieco surowej aranżacji. W połączeniu z naturalnym drewnem czy korkiem wyglądają na pewno ciekawie. Taką paletę barw łatwo jest uzupełnić barwnymi dodatkami, których w pokoju dziecka jest wiele.

Z drugiej strony, jako zwolenniczka nieco odważniejszych aranżacji, z przyjemnością zauważam, że na nowoczesnych ścianach pojawiają się też fototapety o kontrastowych barwach czy deseniach. Ich bogactwo daje nam szansę stworzenia niepowtarzalnej dekoracji.

Zacznijmy więc naszą wędrówkę po nowoczesnych dziecięcych pokojach od inspirujących tapet w czarno-białej kolorystyce.

FOTOTAPETA_do_pokoju_dziecka_4716

Fototapety_do_pokoju_dzieciecka_las_101904694_6467

Wykorzystanie tych tapet w aranżacji pokoju dziecka narzuca pewien styl wystroju. Świetnie wygląda przy tych tapetach przestrzeń skromnie urządzona, niemal minimalistyczna.

fototapety_skandynawskie_1990

Bardzo modną biel ścian połączono w tej aranżacji pokoju z wzorzystą tapetą w czarno-białej kolorystyce. W tym zestawieniu świetnie prezentują się naturalne kolory i materiały wykorzystane do dekoracji pokoju.

Zarówno w pokoju dziewczynki, jak i niemowlęcia można wykorzystać barwy z najmodniejszej ostatnio palety barw. Beżowy w bardzo jasnym odcieniu czy szarość to kolory, po które sięga się coraz częściej. W pokojach dzieci prezentują się naprawdę znakomicie.

Sprawdź nasze fototapety dla dzieci

Fototapeta_jelonki_124711850_9642

 fototapeta_Kroliczki_8626

Dla kogo ten pokój?

 Jak pokazują powyższe propozycje pokój dziecka może mieć charakter bardzo uniwersalny. Staramy się tak robić, gdy nie chcemy narzucać dziecku stereotypów związanych z płcią. Odnosi się to nie tylko do kolorów, ale i deseni. Zdarza się też, że małe dzieci dzielą ze sobą pokój. Trzeba więc wówczas znaleźć rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno chłopcu, jak i dziewczynce.

fototapeta_psie_budki_6518

fototapeta_dziecieca_niedzwiedzie_63223537_1993

Jeżeli nie chcemy korzystać ze stonowanej palety barw, zachęcam do wykorzystania fototapet dla chłopców i dziewczynek w barwnej, mocnej kolorystyce. Obecność wielu kolorów i uniwersalny deseń sprawią, że pokój stanie się przestrzenią akceptowaną przez obie strony.

Taki charakter mają też zazwyczaj fototapety w przedszkolach. Są żywe i kolorowe, a jednym z najbardziej uniwersalnych deseni są paski.

tapeta_paski_7089

Fototapety dla dziewczynek

 Moje doświadczenie podpowiada mi, że wiele dziewczynek przychylnym okiem spojrzy na kolor różowy i motyw księżniczki na fototapecie. Oczywiście, warto słuchać potrzeb naszych małych królewien. Spójrzmy więc na bardzo udaną aranżację tego typu.

Fototapety_w_korony_59585149_6505

Ta fototapeta to dobry pomysł na pokój dla dziewczynki. Nieco przygaszony róż i delikatny biały deseń świetnie pasuje do naturalnych materiałów i uporządkowanych przestrzeni.

A oto inne motywy, które cieszą się popularnością wśród dziewczynek. Ich staranny projekt i ciekawe połączenie barw pomogą stworzyć piękną i przytulną przestrzeń zarówno dla starszej, jak i młodszej dziewczynki.

Fototapeta_Rozowe_Serca_6974

FOTOTAPETA_DLA_DZIECKA_1836

Możemy również wybrać fototapety do pokoju dziewczynki w innych kolorach. Są to przeważnie barwy pastelowe, jasne i ciepłe, bo w takiej przestrzeni dzieci czują się wyśmienicie. Bardzo ładnie wyglądają różne drobne desenie nawiązujące do świata zwierząt lub zainteresowań.

Fototapeta_w_sowy_54974965_2059

fototapeta_do_pokoju_dzieciecego_6047

Fototapety dla chłopców

 Zacznijmy od fototapet w kolorze niebieskim. To zazwyczaj nasz pierwszy pomysł na pokój dla chłopca. Spójrzmy więc, jak ciekawe mogą być aranżacje pokojów, w których wykorzystano fototapety na ścianę dla chłopców.

Fototapety_misie_74196971_7141

Fototapeta_Samoloty_Dla_Dziecka_9246

W ostatnich latach rośnie też sprzedaż fototapet, które wykorzystują popularne motywy związane z chłopięcymi zainteresowaniami. Wykorzystanie ich w pokoju chłopca będzie wyrazem uznania dla jego pasji.

Fototapety_samochody_67728668_4808

fototapeta_robot_2768

Nasi mali klienci niejednokrotnie marzą o zdjęciu na fototapecie. I jest to zazwyczaj związane z ich zamiłowaniem do sportu. Poszukiwane są więc fototapety z piłką nożną, z piłką ręczną, zdjęcia stadionów i ulubionych sportowców. Taka dekoracja wypełni całą ścianę, tak jak niejednokrotnie pasja wypełnia całe życie naszych chłopców.

fototapeta_dla_chlopca_5365

Delikatne fototapety w pokoju niemowlaka

Pokój dla niemowlaka dekorujemy zazwyczaj przed jego narodzinami. Jeżeli znamy jego płeć, nasza praca wydaje się łatwa. Tapety do pokoju dla dzieci w typowej kolorystyce stanowią zdecydowaną większość. Spójrzcie, jak ślicznie można udekorować fototapetą pokój małego chłopca…

Fototapety_misie_43528556_1827

i małej dziewczynki.

fototapeta_baletnica_79135520_2522

Jeżeli nie znamy płci naszego nienarodzonego jeszcze dziecka, wykorzystajmy fototapety w innej kolorystyce. Chciałabym pokazać Wam kilka ślicznych fototapet dla niemowlaka, które sięgają po nietypową paletę barw i oryginalne wzory.

fototapeta_retro_ptaszki_1048

fototapety_sOWA_4660

fototapeta_w_stylu_skandynawskim_8698

kolorowa_fototapeta_do_pokoju_dziecka_2383

Na koniec chciałabym Wam podpowiedzieć jeszcze jeden pomysł. Jeżeli z setek wzorów trudno Wam będzie wybrać odpowiedni deseń, sięgnijcie po takie rozwiązanie.

SONY DSC
Zdjęcie Waszego dziecka na fototapecie zawsze będzie najpiękniejszą ozdobą pokoju:)

Gorąco polecam, Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?