Kategorie:

Egzotyczna elegancja. Fototapety z flamingami

Każdy uważny obserwator trendów obecnych w modzie i designie na pewno dostrzegł niebywałą popularność motywu flaminga. Jego niezwykłą urodę docenili już w latach 50 Amerykanie, którzy masowo upiększali swoje ogrody sylwetką plastikowego, różowego flaminga. Został on zaprojektowany przez Donalda „Dona” Featherstone’a i stał się ikoną amerykańskiej kultury popularnej, na dobre wsiąkając w amerykański krajobraz. Dziś ponownie różowy flaming zawładnął naszą wyobraźnią. Skąd to zainteresowanie tym egzotycznym ptakiem? Odpowiedź nietrudno znaleźć: jest oryginalny i piękny. Wzrok przyciąga jego niezwykłe ubarwienie: jasny róż, czerwień i czerń tworzą unikalną kompozycję, rzadko spotykaną w świecie przyrody. Większość z nas kojarzy flaminga ze smukłą, wygiętą w literę S szyją i bardzo długimi nogami. Dzięki tym atrybutom prezentuje się bardzo elegancko. Nasze pozytywne emocje wzbudza też przyrodnicza ciekawostka: choć flamingi żyją w stadach, łączą się w pary na całe życie. Stają się więc dla nas intrygujące nie tylko ze względu na swoje atuty wizualne, ale i romantyczną symbolikę.

Flamingi na fototapetach

Motyw flaminga na fototapeta cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem. Wynika to z trendu, o którym pisałam wyżej. Ma to też jednak związek z walorami estetycznymi takich fototapet. Delikatna uroda flamingów pozwala podkreślić subtelny charakter sypialni bądź pokoju dziecka Odpowiednio dobrany motyw flaminga pozwoli wprowadzić do aranżacji odrobinę egzotyki i pulsującej energią radości. Wśród fototapet z flamingami znajdziemy też takie, które doskonale podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Dziś chciałabym pokazać Wam kilka aranżacji, które moim zdaniem świetnie wykorzystują fototapety z flamingami.

Egzotyczne fototapety z flamingami

Motywy egzotyczne coraz częściej pojawiają się we współczesnych aranżacjach. Dzięki radosnej feerii barw i odwadze deseni wnętrza przyciągają uwagę i napawają nas optymizmem i energią. Przykładem takiej egzotycznej fototapety we flamingi jest ta, wykorzystana w aranżacji nowoczesnego pokoju. Lecące flamingi dopełniono nowoczesnymi, geometrycznymi kształtami. Taką fototapetę cechuje pewien uniwersalizm. Może być wykorzystana w pracowni, w salonie bądź w pokoju dziecka. Jasne tło i ciekawa kolorystyka sprawiają, że fototapeta z lecącymi flamingami może stanowić świetne tło dla modnych i stylowych elementów wystroju wnętrza.

Fototapety_dzieciece_we_flamingi_166187449_9301

Egzotyczne motywy bardzo dobrze wyglądają w nowoczesnych domach. Moda na motywy rodem z tropikalnej dżungli ożywia minimalistyczne, wielkomiejskie wnętrze. Wykorzystanie tych motywów wymaga umiejętności i odwagi, ale się opłaca. Dzięki nim nasze myśli powędrują ku wakacyjnym, egzotycznym podróżom.Taką właśnie rolę odgrywa w tym nowoczesnym wnętrzu fototapeta z flamingami na tle szarych liści palmowych i dużych liści monstery.

fototapety_tropikalna_z_pelikanami_115695291_3521

W tej aranżacji fototapeta z tropikalnymi ptakami łączy urok egzotyki z prostotą i czystą formą. Wnęrze rozjaśnia białe tło, natomiast czaple i flamingi na fototapecie stanowią wyrazisty element dekoracyjny w tym minimalistycznie urządzonym pomieszczeniu. 

Fototapety z flamingami na czarnym tle

Barwne motywy z flamingami doskonale prezentują się na czarnym tle. Kolory są wyraziste i żywe, a kontury ostre. Tak wygląda fototapeta z flamingami i palmami. Dzięki niej bardzo dobrze prezentuje się jasne drewno i drewniane elementy dekoracyjne wnętrza. Siła kontrastu i mocnego tła daje niezwykły efekt.

To wnętrze urządzono w stylu “jungle”. Fototapeta z flamingami i egzotycznymi liśćmi stanowi jej główny akcent dekoracyjny. Wspaniale komponuje się z wystrojem wnętrza łazienki. Nie od dziś wiadomo, że projektanci wnętrz lubią łączyć egzotyczne motywy z pięknem drewna i szlachetnych metali. Ta aranżacja jest doskonałą ilustracją tego wyszukanego trendu. 

fototapeta_z_flamingami_tripikalne_kwiaty_85163710_6539

Sprawdź nasze fototapety egzotyczne

Delikatne fototapety z flamingami

Jasnoróżowy kolor jest coraz chętniej wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Decydują się na taki wystrój kobiety, którym zależy na stworzeniu subtelnego, pełnego wdzięku azylu. Połączenie delikatnej barwy i tropikalnego motywu daje niezwykły efekt: wnętrza są jednocześnie delikatne i drapieżne, tak jak to, które prezentuję poniżej.

Na fototapecie z flamingami dominują dwa kolory: jasnoróżowy i szary, dzięki temu wnętrze stało się bardzo subtelne. Tropikalne rośliny i flamingi na fototapecie sprawiają, że całość ma bardzo żywy charakter. Z taką fototapetą doskonale komponują się bardzo modne w tym sezonie dodatki z egzotycznymi motywami, na przykład dywanik- zebra.

fototapety_tropikalne_169665777_4411

W tej sypialni wykorzystano siłę kompozycji rodem z rajskiego ogrodu. Delikatne flamingi skryte są w gęstwinie bukietów jasnoróżowych kwiatów. Wzór jest gęsty i dynamiczny. Różne odcienie koloru różowego na białym tle prezentują się bardzo słodko i doskonale pasują do urządzonej w kobiecym stylu sypialni. 

fototapeta we flamingi

Flamingi na fototapecie w pokoju dziecka

Na koniec chciałabym jeszcze pokazać Wam dwie urocze aranżacje pokojów dla dzieci. Obie fototapety z flamingami są bardzo nowoczesne. Ich estetyczne walory pozwalają stworzyć niezwykłe wnętrza, w których na pewno świetnie poczują się najmłodsi lokatorzy naszych domów. 

fototapeta we flamingi

Na tej fototapecie flamingi są bardzo delikatne i stanowią jeden z elementów dekoracyjnych kompozycji. Drugim są szalenie modne ostatnio białe kropki. Szare tło pięknie podkreśla urok jasnoróżowej palety barw, którymi wykonano ptaki. Flamingi stoją spokojnie na jednej nodze, w pozycji, która większości z nas kojarzy się z tymi ptakami. Fototapeta w kropi i flamingi na pewno nadaje się do wnętrz, w których panować ma ciepło i spokój. Moim zdaniem idealnie pomaga stworzyć odpowiedni klimat w pokoju małego dziecka. 

fototapeta__w_pelikany_do_pokoju_dziewczynki_158456528_6568

A na koniec bardzo romantyczna i urokliwa fototapeta z wyraźnym i mocnym motywem flaminga. Białe tło fototapety idealnie rozjaśni wnętrze i sprawi, że będzie ono sprawiało wrażenie większego i czystego. Flamingi i egzotyczne kwiaty w kolorze ciemnego różu stanowią nie tylko wyrazisty akcent dekoracyjny. Pozwalają bowiem przenieść się myślami w odległe tropiki lub bajkowe światy. Taka fototapeta sprawi, że dziewczęcy pokój będzie nie tylko piękny, ale i oryginalny.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?