Kategorie:

Fototapety imitujące tekstury w aranżacjach modnych wnętrz

 Popularnym elementem nowoczesnej aranżacji wnętrz są fototapety naśladujące różne tekstury. Jest to tak przebogaty zbiór wzorów i możliwości, że można zaryzykować stwierdzenie, że każda aranżacja z fototapetą teksturową będzie niepowtarzalna. Dodatkowo fototapety imitujące tekstury można w zasadzie wykorzystać w pomieszczeniach, które są urządzane w odmiennych stylach. Projektanci loftów i pomieszczeń w stylu industrialnym sięgają po fototapety imitujące teksturę betonu, cegły, kamienia czy rdzy. Projektanci inspirowani filozofią hygge, wykorzystają teksturę liścia, łodygi lub sierści na fototapecie. Wnętrza rustykalne wypełnić mogą fototapety z teksturą drewna. Jest też przebogaty zbiór fototapet przestrzennych, czyli tekstury 3D, które świetnie wyglądają we wnętrzach współczesnych, tak jak tekstury o bardzo abstrakcyjnym charakterze, w których pełno przetarć, przebarwień czy barw naniesionych różnymi technikami. Tekstury geometryczne, choć nie są czymś nowym w projektowaniu wnętrz, cieszą się nadal wielką popularnością. W delikatniejszych wersjach wykorzystywane są w aranżacjach w stylu skandynawskim.

Kiedy sięgamy po fototapety z teksturami?

Projektanci wnętrz, którzy sięgają po tekstury na fototapetach, potwierdzają, że spełniają one oczekiwania ich licznych klientów. Pragną oni zamiast malowniczych fotografii czy grafik wykorzystać niepowtarzalne desenie bądź imitacje różnych materiałów. Mają oni bowiem określoną wizję wnętrza i często poszukują imitacji konkretnej tekstury, która pozwoli im tę wizję zrealizować. Często też podkreśla się, że zaletą fototapet teksturowych jest ich zdolność do krycia różnych niedoskonałości ściany. Szczególnie cenione są te fototapety, które dzięki optycznym złudzeniom powiększają przestrzeń, obniżają ją, podwyższają lub poszerzają – wszystko w zależności od potrzeb właścicieli.

Chciałabym dziś zaprezentować Wam kilka aranżacji, w których fototapety tekstury odgrywają niebagatelną rolę.

Tekstury 3D na fototapetach

Fototapety z teksturą 3D mają swoich zwolenników. Cenią je szczególnie ci, którzy lubią nowoczesne i odważne wnętrza. Dzięki swoim wizualnym właściwościom taka fototapeta doskonale skryje nierówność ściany i odmłodzi jej wygląd.

RÓŻOWA

Różowa fototapeta z geometrycznym wzorem zbudowanym na bazie sześcianów wygląda niesamowicie. Mamy niemal ochotę dotknąć ją ręką, by sprawdzić, czy tworzące deseń sześciany nie wystają rzeczywiście ze ściany. Cała aranżacja wygląda świeżo i nowocześnie.

fototapety_strukturalne_107706105_4569

Ta fototapeta z teksturą 3D w formie żółtych zygzaków doskonale wpisuje się w nowoczesne i modne wnętrze. Bardzo ożywia przestrzeń. Jako główna dekoracja salonu przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę nie tylko mieszkańców domu, ale i gości. Choć aranżowana przestrzeń jest duża, żółta fototapeta z teksturą znakomicie gubi jedną ze ścian dzielących salon.

Sprawdź nasze fototapety w tekstury

Kropki, fale, plastry miodu – popularne tekstury

Spośród licznych chętnie wykorzystywanych tekstur wybrałam trzy motywy, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

mock up poster with scandinavian interior background

Fototapeta w barwne kropki to kolejna propozycja do wystroju bardzo nowoczesnego wnętrza. Tysiące różnokolorowych kropek tworzą tak barwny i energiczny wzór, że trudno od tej fototapety oderwać wzrok. Możemy śledzić detale tej wspaniałej tekstury. Możemy też doceniać niezwykłą paletę barw. Możemy w końcu podziwiać wrażenie pulsującej całości. Niezwykła fototapeta:)

fototapety_strukturalne_niebieskie_59911392_4967

Ta niebiesko-biała fototapeta ma zupełnie odmienny charakter. Tekstura imitująca delikatne fale wykonana jest ładnym odcieniem koloru niebieskiego. Ponieważ to wzór bardzo łagodny i subtelny, świetnie wpisuje się w stylistykę designu skandynawskiego.

fototapety_struktury_92195671_1301

 Tekstura przypominająca plaster miodu. Składa się z cienkich, wyrysowanych czarną kreską sześciokątów foremnych umieszczonych na białym tle. Wygląda na ścianie bardzo elegancko i ze względu na swoją prostotę i subtelność to kolejny wzór, który można wykorzystać w aranżacji wnętrza w stylu skandynawskim.

Tekstury imitujące powierzchnię materiałów budowlanych

Szalenie modne są fototapety imitujące beton, cegłę, kamień czy rdzę. Związane jest to oczywiście z zainteresowaniem loftami i wystrojem w stylu industrialnym, o czym pisałam już w jednym z wcześniejszych artykułów. Przygotowałam dla Was aranżację, która pokazuje, jak ciekawie może wyglądać wnętrze w fototapetą o teksturze rdzy.

Rdza

 Taka fototapeta będzie się świetnie prezentować w lofcie, któremu staramy się nadać industrialny charakter. Jednak ze względu na niecodzienną i oryginalną kolorystykę fototapeta imitująca teksturę rdzy będzie też świetnie wyglądać w wielkomiejskich nowoczesnych wnętrzach.

Fototapety imitujące teksturę liści

Na zakończenie chciałabym Wam jeszcze pokazać, jak wyglądają fototapety imitujące teksturę liści. Jest to również grupa bardzo popularnych tekstur, bowiem wpisują się one w bardzo mocny trend projektowania w zgodzie z naturą.

New scene 3d rendering interior design of empty room and design

Liść monstery dziurawej to hit tego sezonu. Pojawia się nie tylko w wystroju wnętrz, ale i na tkaninach bądź jako ozdoba przedmiotów. Na tej fototapecie dość wiernie przedstawiono strukturę liści tej rośliny, natomiast zaskakuje, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, kolorystyka fototapety. Świetny pomysł na ożywienie spokojnego wnętrza.

fototapeta_w_zlote_liscie_82095337_2496

Możemy też na fototapetach oglądać liście w wielkim zbliżeniu. Prześwitujące blaszki ujawniają cienką siatkę nerwów. Liście są subtelne i kruche, a dzięki niezwykłej barwie, kojarzącej się z drogocennym kruszcem, wydają się bezcenne. Ściana ozdobiona taką fototapetą nabiera charakteru, a wnętrze urzeka oryginalnym wystrojem. Na tym właśnie zależy wszystkim, którzy decydują się na fototapety naśladujące różne tekstury.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?