Kategorie:

Fototapety industrialne. Modny design w nowoczesnych loftach

Lofty stają się coraz bardziej popularne. Wpisana w ich definicję ogromna przestrzeń i surowość wystroju kuszą Polaków od wielu lat. Pierwotnie lofty powstawały na zachodzie w starych przemysłowych budynkach. Ich użytkownikami byli między innymi artyści, którzy potrzebowali dobrego oświetlenia i otwartej przestrzeni. Z czasem stały się one coraz bardziej popularne wśród bogatszych ludzi, których stać było na luksusową adaptację dużych budynków. W Polsce moda na lofty trwa od jakiegoś czasu. Na naszą wyobraźnię działa możliwość stworzenia oryginalnego i odważnego wnętrza. Jednak zapewne wysokie koszty renowacji straszliwie zaniedbanych opuszczonych hal, warsztatów czy fabryk zniechęcają rodaków. Na rynku pojawiają się więc oferty deweloperów, które imitują industrialny charakter przestrzeni. Powstają od zera. Właściciele takich mieszkań starają się więc stworzyć od podstaw wystrój wnętrza nawiązujący do stylu industrialnego.

10 rad, jak urządzić loft

  1. Zdecyduj się na styl industrialny i wykorzystaj zalety stylu minimalistycznego.
  2. Pamiętaj, by nie wprowadzać dodatkowych podziałów na pokoje. Otwarta przestrzeń to cecha loftów.
  3. Staraj się uwypuklić takie elementy wnętrza, jak fragmenty muru, rur instalacyjnych czy przewodów. To tworzy specyficzny industrialny klimat.
  4. Wykorzystaj ogromne okna do budowania atmosfery wnętrza. Nie zasłaniaj ich. Światło w twoim lofcie to element wystroju.
  5. Poszukaj dużych pofabrycznych lamp. Stosuj wiele punktów oświetlenia.
  6. Wybierz proste meble. Te o charakterze mocno dekoracyjnym nie będą dobrze wyglądać w surowym lofcie.
  7. Postaw na kamień, szkło i metal. Mile widziana rdza i rysy na metalowych elementach wystroju.
  8. Pamiętaj, że podłoga powinna nawiązywać do industrialnego charakteru domu. Może to być beton, ale i drewno jest mile widziane. Jego kolor i ewentualnie barwa odkrytych na ścianach cegieł w delikatny sposób mogą ocieplić surowe wnętrze loftu.
  9. Zdecyduj się na stonowane barwy. Biel, szarość, beż to kolory, na które możesz się bez wahania zdecydować.
  10. Zrezygnuj z niepotrzebnych ozdób, postaw na ich niepowtarzalną jakość, a nie na ilość.

Fototapeta industrialna – niezwykła ozdoba loftu

Duża powierzchnia ścian w surowym lofcie pozwala użytkownikom stworzyć niezwykłą aranżację z wykorzystaniem fototapet typu industrial. Są one podporządkowane w kolorystyce i formie do cech stylu industrialnego i świetnie pasują do dużej i otwartej powierzchni loftu. Industrialne tapety przeznaczone do loftowego wnętrza możemy wykorzystać w budynku o charakterze fabrycznym albo w nowym lofcie. Dziś chciałabym pokazać Wam kilka niezwykłych aranżacji z wykorzystaniem fototapet do loftu.

Tapety imitujące prawdziwe materiały budowlane

Beton stał się ostatnio niesłychanie modny. Ten surowy materiał, jego faktura i barwa są wykorzystywane coraz śmielej w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Fototapeta industrialna przedstawiająca duże betonowe płyty świetnie nadaje się do nowoczesnego loftu. Jeżeli zdecydujemy się na imitację płyt betonowych na tapecie, stworzymy niezapomniane wnętrze. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy tworzą industrialną aranżację wnętrza. Dzięki doskonałej jakości fototapety mamy na ścianie perfekcyjną imitację prawdziwej betonowej ściany.

fototapeta-industrialna-patrycja-kita-dekoracje-patka

interior, beautiful kitchen of an old loft. 3d rendering

Powyższa aranżacja wykorzystuje fototapetę Imitacja betonu. Dzięki niej ogromna ściana kuchni stała się powierzchnią niezwykle ozdobioną i sprawia wrażenie głębi. Uporządkowany geometryczny wzór i różne odcienie szarości budzą niezapomniane wrażenie. Ta industrialna tapeta o strukturze betonu pokazuje, jak świetnie można wykorzystać fototapety imitujące prawdziwe materiały budowlane.

Innym materiałem chętnie imitowanym na fototapetach industrialnych są cegły. Jak pisałam wcześniej, są one bardzo pożądane w industrialnych wnętrzach. Ściany z cegły w loftach budują pewien specyficzny klimat, bo pomagają nieco ocieplić surowy wizerunek wnętrza. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy pozwolić sobie na odsłonięcie ceglanej ściany, fototapeta z motywem starej cegły rozwiąże nasz problem. Dzięki niej możemy spełnić nasze marzenie o lofcie z cegłą na ścianie.

Sprawdź nasze fototapety do salonu

Minimalistic interior with a stylish blue velvet sofa and a modern black floor lamp

Sprawdź nasze fototapety do salonu

Choć wnętrze loftu raczej spowija jasne światło, a projektanci sugerują pewien umiar w stosowaniu barw, fototapeta na powyższym zdjęciu świetnie wpisuje się w loftowe trendy. Dlaczego? Jej kolorystyka i faktura budują wrażenie scenicznego oświetlenia. Gdzie indziej można taki pomysł twórczo wykorzystać, jak nie w lofcie?

Ingresso con porta e lampada

Inny pomysł na wykorzystanie cegieł w lofcie to fototapeta w cegły z motywem białego serca. Patrząc na nią, odnosimy wrażenie, że mamy do czynienia z prawdziwym ceglanym murem i namalowanym na nim białą farbą sercem. Całość prezentuje się urzekająco. Świetny pomysł do przestronnej sypialni.

Stonowane barwy na fototapetach loftowych

Fototapety w stylu industrialnym utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Najczęściej spotykamy fototapety w odcieniach szarości. Przykładem takiej fototapety jest ta prezentowana niżej.

fototapeta-w-szare-trójkąty

Fototapeta Trójkąty świetnie prezentuje się w lofcie. Szare odcienie geometrycznego wzoru oraz widoczna plamki, rozmycia i przetarcia dobrze wyglądają w przestrzeni minimalistycznej i industrialnej.

Motywy miejskie na fototapetach loftowych

Duża ściana loftu to świetny pretekst to zaprezentowania ogromnych fotografii. Świetnie wyglądają na fototapetach zdjęcia dużych miast i ich fragmentów, które podkreślają miejski charakter loftu. Szare odcienie często są równoważone czernią bądź bielą.

fototapeta_nowy_jork_55815424_8873

Nowy Jork od zawsze fascynował. Został uwieczniony na tak wielu fotografiach, że jego wielbiciele mają olbrzymi wybór. Wśród fototapet w odcieniu szarości znalazłam tę, która będzie stanowić świetne uzupełnienie surowej aranżacji loftu.

FOTOTAPETY-industrialne-do-loftowych-wnętrz-patrycja-kita-dekoracje-patka

Innym miastem, którego fotografia świetnie podkreśli industrialny charakter naszego loftu, jest Londyn. Jego zamglone szare zdjęcia wprowadzą do naszej aranżacji szczyptę wielkomiejskiej atmosfery, a jednocześnie zadowolą wielbicieli tego niezwykłego miasta.

designerska-fototapeta-z-rowerami-na-ulicy-patrycja-kita-dekoracje-patka

Wśród fototapet tematycznie związanych z wizerunkiem wielkiego miasta jest sporo takich, które przedstawiają fragmenty anonimowych miast. Pokazując miasto w szarej, ciemnej tonacji, podkreślają często jego przemysłowy charakter. Ludzie jadący na rowerach, a nad nimi rozciągnięta sieć trakcyjna to niezwykłe ujęcie, które nadaje się na duże ściany loftu.

fototapeta_schody-w-nowym-jorku

Ta udana fototapeta przedstawiająca schody to kolejny sposób na podkreślenie miejskiego charakteru loftu. Umieszczona na ścianie w przedpokoju podkreśla też jego funkcjonalny charakter. To kolejny przykład udanej aranżacji z wykorzystaniem fototapety o wielomiejskim charakterze.

Barwne akcenty na szarych fototapetach

Wśród fototapet utrzymanych w stonowanej kolorystyce wyróżniają się te, które zawierają barwny element. Od razu przyciąga on wzrok. Fototapeta taka jest idealna do loftu, a poniższe aranżacje pokazują, jak świetnie wyglądają one w dużych przestrzeniach.

fototapeta-industrialna-z-nowym-yorkiem-patrycja-kita-dekoracje-patka

Patrząc na tę fototapetę, od razu przenosimy się do Nowego Jorku. Wyróżnienie charakterystycznych żółtych lamp i zielony napis to przyjemne kontrapunkty dla minimalistycznego wykorzystania barw w salonie.

Minimalistic interior with a stylish blue velvet sofa and a modern black floor lamp

Inny przykład tapety industrialnej. Duży budynek, klimatyzator i charakterystyczne schody przeciwpożarowe stanowią dobrą dekorację ściany w stylu loft.

Fototapeta-w-stylu-industrialnym

Znakomite połączenie żółtego koloru i dominującej szarości pomogło stworzyć niezapomnianą fototapetę. W industrialnej aranżacji wnętrza wygląda ona znakomicie. Jej zaletą jest też dodatkowe otwarcie i tak dużej przestrzeni loftowej kuchni.

fototapeta_loftowa

Miejskie elementy dekoracji możemy też wprowadzić do sypialni. Na takie eksperymenty pozwala właśnie styl industrialny. Wrażenie przestrzeni i minimalistyczne wykorzystanie barw sprawiają, że fototapeta ma charakter typowy dla dekoracji industrialnych.

Motywy na fototapetach loftowych

Fototapeta industrialna kojarzy się przede wszystkim ze zdjęciami miasta czy terenów przemysłowych. Jeżeli jednak pragniemy, by w naszym lofcie panowały trochę inne klimaty, możemy sięgnąć po świetne fototapety, których tematem jest człowiek i jego pasja lub przyroda i krajobrazy. Motywy na fototapetach loftowych mają jedną wspólną cechę: urzekają surowym pięknem:)

fototapetY_DO_LOFTU

Zdjęcie to zrobi na naszych gościach niezapomniane wrażenie. Czarne tło i wyrazista twarz na tej artystycznej fotografii urzeka szczerością wyrazu i ujmuje detalami. Duża powierzchnia, którą jako posiadacze loftu dysponujemy, kusi. Wypełnienie jej oryginalną treścią zależy od nas. Tak urzekających fotografii na fototapetach jest naprawdę wiele.

fototapeta_mlodziezowa_Tancerz

Kolejny przykład udanej fotografii na fototapecie. Wykorzystnie jej do ozdobienia przestronnego loftu może być wyrazem artystycznych bądź zawodowych lub hobbystycznych upodobań właściciela.

Choć lofty kojarzą się przede wszystkim z wystrojem miejskim i stylistyką industrialną, możemy również wprowadzić jako element dekoracyjny fototapety przedstawiające świat przyrody czy krajobrazy. Musimy jednak pamiętać, by decydować się na takie tapety, które swoją fakturą czy barwą wpisują się w stylistykę loftu. Przykładem takiej fototapety jest ta przedstawiająca łódkę na tle rozmytego białego krajobrazu.

fototapetY_DO_LOFTU_jasna

Ta fototapeta rozjaśni optycznie duże wnętrze loftu. Fototapeta Bezdroża jest jasna i doskonale dobrana do wystroju wnętrza. Biel i czerń to ciekawy pomysł na aranżację przestrzeni poprzemysłowej. Przedstawiony krajobraz pomoże nam dodatkowo otworzyć przestrzeń i podkreślić zalety przestronnego loftu.

interior, beautiful kitchen of an old loft. 3d rendering

Fototapeta Las to kolejny przykład wykorzystania motywów roślinnych w aranżacji loftu. Na tapecie dominują odcienie szarości. Nostalgiczny obraz lasu pasuje do surowego wystroju wnętrza. Rozmiar ściany w lofcie wykorzystano z rozmachem. Szara fototapeta z motywem lasu to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą połączyć styl industrialny z potrzebą wykorzystania motywów roślinnych w dekoracji wnętrza.

fototapetY-z-końmi

Fototapeta Koń zasługuje na uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze jest to propozycja dla tych, którzy lubią dynamizm i mocną ekspresję fotografii. Po drugie warto zwrócić na nią uwagę ze względu na temat: galopujący koń spodoba się tym, którzy są zafascynowani pięknem tych zwierząt. Z tych dwóch powodów można wykorzystać tę fototapetę do oryginalnej stylizacji dużej ściany loftu.

Loft i barwa

Większość powyższych propozycji do dekoracji ściany loftu była bardzo jednolita kolorystycznie. Możemy jednak przełamać pewien schemat i zdecydować się na wykorzystanie kolorowych fototapet. Nasz wybór musi jednak wpisywać się w ogólną aranżację wnętrza i podkreślać jego zalety.

fototapety_gory_5845

Ten przestronny loft urządzono w stylu minimalistycznym, rezygnując z elementów industrialnych. Przestronne wnętrze jest jasne i urządzone ze smakiem. Fototapeta Skały jest świetnym uzupełnieniem aranżacji. Delikatne barwy i klimatyczny krajobraz pomogły stworzyć idealną strefę relaksu.

fototapety-z-motylami

Barwny motyl w lofcie? Czemu nie:) Zwróćcie uwagę na fakturę tej fototapety. Imituje ona zniszczenia ściany, pęknięcia, rysy i plamy. Takie właśnie elementy eksponuje się w przestrzeni aranżowanej w stylu industrialnym. Niebieskie kolory w połączeniu z przybrudzonym beżem tworzą świetną całość.

interior, beautiful kitchen of an old loft. 3d rendering

Ostatnia propozycja to fototapeta Drzewo w pięknej zielonej kolorystyce. Znów potraktowano tu temat z pewną nostalgią. Całość wygląda na oryginalny obraz namalowany na starej loftowej ścianie. Myślę, że taki obraz idealnie podkreśli wielkość i otwarty charakter naszego loftu.

Pozdrawiam Was ciepło, Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?