Kategorie:

Fototapety do klubów fitness i siłowni. Pomysły na niezwykły wystrój

Kluby fitness i siłownie przyciągają ludzi, którzy dążą do doskonalenia swojego ciała i utrzymania kondycji fizycznej. Zwracają oni coraz częściej uwagę na estetykę i aranżację pomieszczeń, w których ćwiczą. Pomysł na ciekawą dekorację może przełożyć się bezpośrednio na liczbę osób odwiedzających regularnie klub fitness bądź siłownię. Innymi słowy, dobra aranżacja może pomóc nam stworzyć miejsce modne i często uczęszczane.

Chciałabym dziś wobec tego napisać o fototapetach do siłowni i klubów fitness. Właściciele takich miejsc coraz częściej bowiem rozglądają się za fototapetą, która spełni dwie funkcje. Po pierwsze, zasłoni dość duże ściany, których w salach treningowych jest naprawdę dużo. Po drugie, stworzą w miejscu ćwiczeń odpowiednią atmosferę.

Jaka fototapeta do klubu fitness i siłowni?

Najbardziej pożądanym w takim miejscu motywem na fototapecie jest wysportowana sylwetka mężczyzny lub kobiety. Taka fototapeta pasuje do miejsca i działa na klientów motywująco. Widok pięknie wyrzeźbionego ciała kobiety lub mężczyzny na fototapecie jest po prostu miły dla oka. O takich efektach swoich wysiłków niejednokrotnie marzą ci, którzy ćwiczą w klubie fitness lub na siłowni. Innym pomysłem na fototapetę do siłowni lub fitnessu są fototapety przestrzenne z krajobrazem. Pomagają one ćwiczącym odprężyć się, a jednocześnie otwierają ciekawie przestrzeń, wykorzystując możliwości optyczne fototapet 3D. Możemy również połączyć te dwie propozycje, czyli przedstawić wysportowaną kobietę lub mężczyznę, którzy ćwiczą na świeżym powietrzu. Takie i inne fototapety chciałabym Wam dziś pokazać w moich aranżacjach siłowni i klubów fitness. Zapraszam.

Wysiłek i piękno – sport na fototapecie

Najchętniej w aranżacji siłowni lub klubu fitness wykorzystywane są artystyczne zdjęcia ćwiczących kobiet i mężczyzn. Nic bowiem nie działa na wyobraźnię klientów tak, jak widok doskonale umięśnionego ciała. Wzrasta ich motywacja i chęć do ćwiczeń. Przygotowałam dla Was aranżacje, w których wykorzystano czarno-białe fotografie. Myślę bowiem, że na takich właśnie fotografiach piękno ludzkiego ciała wygląda niemal magicznie.

fototapety_do_silowni_cwiczaca_dziewczyna_123455474_2877

Ćwicząca kobieta na tej fototapecie może poszczycić się piękną sylwetką. Widzimy ją w trakcie wykonywania jednego z ćwiczeń, choć urok i wdzięk bohaterki zdjęcia budzi też skojarzenia z pełną wdzięku tancerką. Z tego względu fototapetę z ćwiczącą kobietą można docenić za subtelność i delikatność. Warto jeszcze podkreślić, że fototapeta jest w dość ciemnej kolorystyce, z tego powodu będzie świetnie wyglądać jako uzupełnienie jasnej aranżacji i wyraźny akcent dekoracyjny pomieszczenia.

fototapety_do_silowni_z_biegaczem_110920500_5434

Sprawdź nasze fototapety dla siłowni

Fototapetę z biegaczem umieściłam w szatni. Chciałam pokazać, że w klubie bądź siłowni można wykorzystać do tematycznej dekoracji również mniejsze ściany i dość wąskie przestrzenie. Wybrałam w tym celu pełną energii artystyczną fototapetę z biegaczem. Ponieważ fotografię wykonano na bieżni, tło ćwiczącego mężczyzny stanowi otwarta przestrzeń. Wykorzystanie takiej fototapety w wąskiej szatni powiększyło optycznie przestrzeń.

A place for sports training in yoga and fitness

Inna w odbiorze, bo bardziej odprężająca, jest fototapeta z biegaczką. Przedstawia ona wysportowaną kobietę, która biegnie brzegiem morza. Jest to propozycja idealna do klubu fitness, a szczególnie do wystroju sal, w których ćwiczy się jogę. Fototapeta utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Odcienie bieli i błękitu budują wrażenie czystości i spokoju. W takim miejscu ćwiczenia będą się kojarzyć nie tylko z wysiłkiem, ale przede wszystkim z przyjemnością.

A place for sports training in yoga and fitness

Podobną atmosferę pomoże nam stworzyć fototapeta z kobietą ćwiczącą na molo. Bohaterka tej artystycznej fotografii wpatrzona jest w zachodzące słońce, które odbija się od łagodnej tafli morza. Widzimy tylko plecy joginki, ale na naszą wyobraźnię ma przede wszystkim działać siła spokoju i harmonii, do której dąży ćwicząca. Fototapeta z joginką może stać się piękną dekoracją sali ćwiczeń i kojarzyć się klientom z odprężającą mocą gimnastyki.

fototapety_do_silowni_powiekszajaca_wnetrze_71402372_7670

Pisałam wyżej o wspaniałych właściwościach fototapet przestrzennych. W siłowni bądź w klubie fitness fototapeta 3D pozwoli ćwiczącym oderwać się myślami od automatycznie wykonywanych ćwiczeń. Nic bowiem nie działa na naszą wyobraźnię tak pobudzająco jak rozległy dziki pejzaż. Sala ćwiczeń ozdobiona fototapetą 3D staje się większa, a przebywający w niej sportowcy czują się tak dobrze, jakby ćwiczyli na dworze.

Minimalistic interior with a stylish blue sofa

Pomysły na aranżację siłowni bądź klubu fitness mieszczą się zazwyczaj w ramach pewnej stylistyki. Wśród naszych propozycji znajduje się jednak wiele fototapet, które mogą przyciągnąć Waszą uwagę oryginalnym podejściem bądź urodą artystycznego ujęcia. Tak jak fototapety retro, prezentowane powyżej. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia całej kolekcji naszych fototapet do siłowni i klubów fitness.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?