Kategorie:

Fototapety samoprzylepne, czyli jak udekorować wynajęte mieszkanie

Wynajmowane mieszkania mają to do siebie, że rzadko kiedy odpowiadają naszym potrzebom estetycznym. Są rezultatem upodobań właścicieli, poprzednich lokatorów i ceny za wynajem. Dzisiejszym wpisem chciałabym przekonać Was do fototapet samoprzylepnych, które stanowią idealny pomysł na odświeżenie wizerunku wynajmowanego mieszkania lub pokoju.

Zalety fototapet samoprzylepnych

Fototapety samoprzylepne to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie ozdobić ścianę na jakiś czas. Możemy ją przymocować na ścianie i po pewnym czasie zdjąć bez szkody zarówno dla samej fototapety, jak i dekorowanej powierzchni. Co ciekawsze, po zdemontowaniu fototapety samoprzylepnej można ją z powrotem nałożyć na papier zabezpieczający i wykorzystać ponownie w innym czasie. Zaletą takiej fototapety jest nie tylko możliwość wielokrotnego użycia, ale i łatwość montażu. Użytkownicy chwalą fototapety samoprzylepne za to, że przy ich naklejaniu łatwo utrzymać w mieszkaniu porządek. Można też zapomnieć o dodatkowych zakupach, nie ponosimy bowiem kosztów na przykład kleju do tapet.

Kiedy skorzystać z fototapet samoprzylepnych?

Myślę, że warto jeszcze zwrócić uwagę na to, kiedy możemy korzystać z fototapet samoprzylepnych. Zaczęłam swój wpis od pomysłu na odświeżenie wynajmowanego mieszkania. Pamiętajcie jednak, że choć fototapety samoprzylepne montuje się łatwo i przyjemne, nie mają one cech przedmiotów o krótkiej trwałości. Wręcz przeciwnie. Taka fototapeta zachowuje swój świetny wygląd bardzo długo. Możemy więc ją wykorzystać we własnych mieszkaniach i cieszyć się łatwą możliwością zmian aranżacji. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, którzy nie lubią designerskiej nudy. Polecam też fototapety samoprzylepne do pokoju dziecka. Ma to oczywiście związek z tym, że dzieci dość szybko rosną. Pokój sześciolatki zasadniczo różni się od pokoju dwunastolatki. Fototapety samoprzylepne to łatwy sposób, by nadążyć za zmieniającymi się gustami naszych dzieci. Zwrócę Wam też uwagę na jeszcze jeden sposób wykorzystania fototapet samoprzylepnych. Nasze mieszkanie możemy również odpowiednio przygotować na specjalne okazje. Taka odświętna fototapeta samoprzylepna pomoże nam zbudować atmosferę i może być, jak pisałam wyżej, wykorzystana wielokrotnie.

Fototapeta samoprzylepna – odmiana w kilka chwil

Bogactwo wzorów i motywów fototapet samoprzylepnych jest nieprzebrane:) Inwencja i pomysłowość naszych klientów pozwala im tworzyć wiele różnorodnych aranżacji wnętrz, a każda z nich świetnie pokazuje, jak plastycznym dla naszej wyobraźni materiałem może być fototapeta. Dziś pokażę Wam, jak fototapeta samoprzylepna może odmienić to samo wnętrze. Spójrzmy zatem, jak trzy różne fototapety wyglądają w tym samym salonie.

To propozycja dla tych, którzy zapragnęli w swoim salonie fototapety akwarelowej. Do wyboru mamy wiele barw, a każda akwarelowa faktura jest wyjątkowa. Moda na akwarelowe fototapety, o której pisałam już wcześniej, widoczna jest w aranżacjach wnętrz coraz wyraźniej. Zastosowanie fototapety samoprzylepnej pomoże nam dotrzymać kroku zmieniającym się trendom i odświeżać wizerunek naszego bądź wynajmowanego mieszkania.

W tym samym salonie można zamontować fototapetę samoprzylepną z nastrojowym pejzażem. Będzie ona świetnie podkreślać wypoczynkowy charakter miejsca, pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Zastosowanie fototapety samoprzylepnej z rozległym pejzażem powiększy optycznie przestrzeń, a na tym coraz częściej zależy naszym klientom.

Podobne walory ma fototapeta w jasnej palecie barw. Zastosowane kolory pomogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Delikatny deseń odwołujący się do motywów roślinnych to bardzo popularny sposób na odświeżenie wyglądu wynajmowanych mieszkań.

KAKTUSY

Fototapety samoprzylepne to świetny pomysł na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, której chcemy nadać wyjątkowy charakter. Coraz częściej zwraca się uwagę na to, że powinniśmy w domach wydzielać sobie małe fragmenty przestrzeni, która ma być naszą ostoją, miejscem szczególnym, przeznaczonym tylko dla nas. Aranżacja tego miejsca zależy od naszych upodobań i potrzeb. Pomysłem, którym chciałabym Was zainspirować, są fototapety roślinne. Powyżej wykorzystano fototapetę z kaktusami, która pozwoliła wnieść do aranżowanej przestrzeni piękną kompozycję barw.

WIELBŁĄDY

Możemy też taką niewielką przestrzeń udekorować jedną z licznych fototapet skandynawskich. W powyższej aranżacji wykorzystano fototapetę samoprzylepną z wielbłądem i lamą. Deseń jest bardzo delikatny i bazuje na ulubionej w tej stylistyce palecie barw. Samoprzylepne fototapety skandynawskie to modne i bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu niewielka przestrzeń może wyglądać naprawdę wyjątkowo.

SUSZKI

IRYS

Sprawdź nasze fototapety botaniczne

W naszym wynajmowanym mieszkaniu możemy również zadbać o niewielki przedpokój. Fototapety samoprzylepne do przedpokoju to propozycja dla tych, którzy szczególną wagę przywiązują do pierwszego wrażenia. Uroczy i pomysłowo udekorowany przedpokój może stać się naszą wizytówką. Fototapety samoprzylepne z motywami roślinnymi to jeden z pomysłów na niezwykłą aranżację tego miejsca.

Na przykładzie fototapet samoprzylepnych do sypialni chciałabym Wam pokazać, jak wygląda ta sama ściana z fototapetami o kompletnie odmiennej stylistyce. Pierwsza fototapeta ma wzór geometryczny bazujący na zaginających się liniach w stonowanych, pastelowych kolorach. Wnętrze nabiera bardzo uniwersalnego charakteru. Może odpowiadać zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Druga fototapeta może spodobać się kobietom. To żywy, przesycony głębokimi barwami kwiecisty deseń. Spójrzcie, jak odmiennie wygląda to miejsce.

ASYMETRIA

KWIATY

W sypialniach mamy często do dyspozycji ściany o dużej powierzchni. Fototapety samoprzylepne pomogą nam też uporać się z naszymi zmieniającymi się pomysłami na dekorację wnętrza. Fototapetę o rodowodzie hipsterskim możemy zamienić na fototapetę samoprzylepną inspirowaną stylem etno. Niewielki wysiłek a efekt zmian niezwykły. Sami zobaczcie.

Jak widzicie, wynajmowane mieszkanie można tanio i szybko odmienić. Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować i pokazać Wam, że fototapety samoprzylepne w wynajmowanym mieszkaniu to niezawodne i nowoczesne rozwiązanie.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?