Kategorie:

Jak optycznie powiększyć wnętrze za pomocą fototapety?

Sprawdzonym sposobem na powiększenie optyczne każdego wnętrza jest aplikacja fototapety z odpowiednim wzorem. Jeśli chcesz dodać parę metrów swojemu salonowi, sypialni lub optycznie powiększyć swój przedpokój zastosuj na przykład fototapetę z perspektywą lub deseniem dającym efekt trójwymiarowości. Także dobrym sposobem na powiększenie wnętrza jest  wykorzystanie wzorów w kolorach pastelowych lub zastosowanie fototapety w pasy.

Sprawdź nasze fototapety zachód słońca

PERSPEKTYWA

Przechodząca w głąb perspektywa, zwana linearną umożliwi przedstawienie obrazu na płaskiej powierzchni tak aby sprawiał wrażenie głębi. Jest to najprostszy chwyt na wizualne dołożenie metrów do każdego pomieszczenia.  Fototapeta z krajobrazem, uliczką czy pociągiem stojącym na stacji to bardzo dobry sposób, aby na pustej, nudnej ścianie stworzyć wrażenie przestronności.

fototapeta powiększająca wnętrze 11

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 8

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 1

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 4

TRÓJWYMIAROWO

Fototapety trójwymiarowe korzystnie zmanipulują i zaburzą proporcje każdego wnętrza. Patrząc na taką dekoracją masz wrażenie wyjścia obrazu poza ścianę.

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 2

PASY

Pasy doskonale działają na naszą figurę, pionowe wydłużają, natomiast poziome poszerzają. Po zastosowaniu pasów we wnętrzach otrzymujemy ten sam efekt. Jeśli Twoje pomieszczenie jest niskie wybierz pasy pionowe. Jeśli masz wąskie wnętrze wybierz pasy poziome. Wybierając pasiasty wzór postaw raczej na jasne kolory.

Oczywiście nie należy przesadzać z pasiastym wzorem, wystarczy jak zastosujesz go na jednej ze ścian.

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 9

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 3

fototapeta powiększająca wnętrze 10

PASTELE

Pastele to także świetnie rozwiązanie do małych pomieszczeń. Niewielkie wnętrza nie lubią ciemnych ani mocno pstrokatych kolorów. Idealnie natomiast wyglądać w nich będą  pastele.

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 5

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 6

AŻUROWE WZORY

Aranżując małe mieszkanko sprawdzą się także fototapety z naszej kolekcji AŻUROWE WZORY. Patrząc na nie mamy wrażenie lekkości i delikatności wnętrza.

fototapeta POWIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?