Kategorie:

Lekkie i delikatne motywy na ścianę, czyli fototapety z dmuchawcami

„Dmuchawce, latawce, wiatr…” – każdy z nas kojarzy te słowa. Słynny przebój sprzed lat wszedł do kanonu popularnych cytatów i chętnie jest przywoływany w różnych okolicznościach. Moje osobiste skojarzenia to łąka, lato i wakacje. A ponieważ właśnie się one zaczęły, spróbuję dziś wprowadzić Was w letnie klimaty, prezentując fototapety z jakże lekkim motywem – dmuchawców.

Dmuchawiec – motyw lekki i subtelny

Dmuchawiec jest bardzo popularną rośliną. Często widzimy delikatne kule na trawnikach w parkach, na skwerach lub łąkach. Rosną prawie wszędzie. Są formą mniszka lekarskiego, zwanego często mleczem. Bardzo lubią je dzieci. Zrywają je na spacerach i chętnie zdmuchują. Wtedy nasionka tej rośliny przyczepione do puszystych spadochroników rozsiewają się po okolicy. Przyzwyczajeni do powszechnego widoku tej rośliny, często nie dostrzegamy jej subtelnej urody. Jest za to często fotografowana, a najchętniej w dużych zbliżeniach. Dzięki nim możemy docenić estetyczne walory mniszka. W naszej kulturze dmuchawce wywołują pozytywne konotacje. Kojarzą się nam z lekkością, wolnością i szczęściem, dlatego stanowią bardzo udany motyw dekoracyjny.

Fototapety z dmuchawcami

 Dziś chciałabym pokazać Wam aranżacje, w których wykorzystano motyw dmuchawca w dwóch odmianach. Po pierwsze, chciałabym zaprezentować Wam fototapety z dmuchawcami w formie graficznej. Plastyczne aranżacje tego motywu są urzekające. Dominuje na tych fototapetach delikatna kreska i subtelna barwa. Ciekawe są te najpopularniejsze realizacje motywu, czyli unoszące się w powietrzu na delikatnych spadochronach nasionka. Pokażę Wam również urok motywu łąki z dmuchawcami i mam nadzieję, że tak jak ja będziecie pod wrażeniem tych uroczych rustykalnych fototapet. Drugą odmianą fototapet z dmuchawcami są artystyczne fotografie makro. O sile ich wyrazu decyduje zbliżenie, które pozwala nam docenić jakość niemal ulotnych detali.

Fototapeta z dmuchawcem w formie grafiki

Fototapeta z dmuchawcami bardzo dobrze prezentuje się w pokoju dzieci. W tej aranżacji wykorzystano fototapetę, która ma białe tło, dzięki temu pokój jest jasny i wydaje się większy. Wzór na fototapecie tworzą nasionka dmuchawca unoszące się w powietrzu. Delikatne i wielobarwne spadochroniki wyglądają uroczo i tworzą bardzo udaną kompozycję. Taka fototapeta z dmuchawcami świetnie zaprezentuje się nie tylko w pokoju dziecka, ale i w każdym innym pomieszczeniu. Wzór ma bowiem bardzo uniwersalny charakter.

W tej aranżacji pracowni wykorzystano na fototapecie pastelowy wzór z dmuchawcami i bladoróżowymi kwiatami. Jasne tło wzoru i subtelne kolory to atuty tej fototapety, która nie tylko pięknie się prezentuje, ale i optycznie powiększa oraz rozjaśnia wnętrze. Uwagę przyciąga świetne połączenie pastelowych kwiatów, których rozmyte kontury i rozwodnione barwy doskonale podkreślają mocne i wyraziste kształty dmuchawców.

Catch me mom!

W tej nowoczesnej aranżacji wykorzystano czarno-białą fototapetę w dmuchawce. Czarny wzór na białym tle to sprawdzony przepis na udany wystrój współczesnych wnętrz. Kompozycja jest dynamiczna i ożywia wnętrze. Dmuchawce na fototapecie wyglądają lekko i zwiewnie. Dzięki nim dekoracja sypialni stała się jednocześnie subtelna i żywa.

Fototapeta z dmuchawcami może być doskonale wykorzystana do dekoracji wnętrza w stylu rustykalnym. W kompozycjach z łąkowymi swojskimi kwiatami dmuchawce wyglądają uroczo.

Na tej fototapecie dmuchawce stanowią część bogatego wzoru. Mniszek lekarski na fototapecie wyróżnia się wyrazistą barwą i swojskim wyglądem. Obok niego widzimy inne znane nam z polskich łąk rośliny. Fototapeta z dmuchawcami i łąkowymi kwiatami jest bardzo żywa, kolory są wyraziste i mocne. Świetnie pasuje do wnętrz inspirowanych stylem rustykalnym.

fototapety_roslinne_wzory_2_8692

Sprawdź nasze fototapety w dmuchawce

Zbliżenia na dmuchawce

Każdy, kto lubi artystyczną fotografię, doceni urodę dmuchawców przedstawionych w dużych zbliżeniach. Części rośliny tworzą niezwykłe wzory, które możemy docenić tylko na fotografii makro. Proponuję wykorzystać te wzory na fototapetach. Budują one niezwykły klimat: mają w sobie wiele ciszy, delikatności i misternego piękna.

W aranżacji tego salonu wykorzystano fototapetę z dmuchawcem w odcieniach szarości. Delikatna struktura dmuchawca wypełnia fototapetę na głównej ścianie i tworzy wyjątkową dekorację. Drobna siateczka cieniutkich kreseczek buduje wrażenie ciszy i spokoju. Na stonowanym szarym tle dmuchawiec w ogromnym zbliżeniu wygląda naprawdę unikatowo.

fototapety_z_dmuchawcami_42791833_9643

W tej sypialni dekoracją jest fototapeta z dmuchawcem w zbliżeniu makro na białym tle. Koszyczki dmuchawca mają ciepły odcień i zwracają uwagę rozmytymi konturami. Uzyskano niezwykłe wrażenie głębi. Fototapeta z dmuchawcem doskonale podkreśla charakter sypialni. Pozwala stworzyć strefę relaksu i spokoju.

mock up poster with scandinavian interior background

Warto o podobną atmosferę zadbać też w miejscu pracy. Dmuchawiec w zbliżeniu makro na fototapecie pozwoli stworzyć poczucie komfortu i spokoju, tak ważne w dzisiejszych czasach. Na tej fototapecie widzimy naturalnie piękne dmuchawce delikatnie zroszone wodą. Taki widok stanie się źródłem niezwykłych wrażeń i dostarczy każdemu przyjemnych estetycznych doznań.

studentin sitzt in ihrem zimmer und schaut aus dem fenster

Kolekcja fototapet z dmuchawcami jest bardzo bogata. Znajdziemy w niej na pewno wzór, który będzie odpowiadał nam pod względem kolorystycznym. Przykładem może być ta fototapeta z dmuchawcem w delikatnie niebieskim odcieniu. Takie jest rozmyte tło fotografii przedstawiającej całego dmuchawca. Ta fototapeta z puszystą kulką nada lekkości każdej aranżacji wnętrza:)

Catch me mom!

Bardzo ciekawie wygląda ta fototapeta. Wykorzystano ją do aranżacji nowoczesnego wnętrza. Unoszące się w powietrzu nasionka pozwalają zbudować romantyczny nastrój w pomieszczeniu, w którym zadbano o czystość i wyrazistość wystroju. Fototapeta ze zdjęciem unoszących się nasionek dmuchawca wnosi ponadto do aranżowanej przestrzeni ciekawą symbolikę i pełen nostalgii urok.

fototapeta_w_stylu_skandynawskim_81063053_1489

Na koniec chciałabym pokazać Wam dwie fototapety z wieloma dmuchawcami. Obie utrzymują pełen ciepła i harmonii łąkowy klimat, o którym warto pomyśleń przy aranżacji miejsc, w których chcemy wypocząć.

fototapety_z_dmuchawcami_79562753_2826

W tej aranżacji fototapeta z łąkowym pejzażem równoważy surową aranżację wnętrza. Ciepły delikatny krajobraz stanowi tu główną dekorację. Dmuchawce delikatnie podświetlone przez zachodzące słońce wyglądają bardzo efektownie, a wzrok przyciągają drobniutkie nasionka rozdmuchiwane przez delikatny, letni wiatr. Wyraziste detale i przepiękna paleta barw fototapety z łąką i dmuchawcami to jej najważniejsze zalety, które pozwolą wykorzystać ją nie tylko do dekoracji salonu, ale i sypialni.

fototapety_z_dmuchawcami_68598073_1744

Chciałabym jeszcze pokazać Wam fototapetę z dmuchawcami w ciepłych, słonecznych odcieniach. Dopełnia ona aranżację wnętrza rodzinnego salonu i wnosi do niej lekkość i delikatność. Patrząc na te puszyste kulki, pamiętamy o tym, że są obrazem ulotnego piękna, ale uwiecznione na fototapetach zostawiają w naszej pamięci niezapomniane wrażenia. I o to przecież w tworzeniu niezwykłych wnętrz chodzi.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?