Kategorie:

Miłość od pierwszego wejrzenia. Jak dobrać fototapetę do przedpokoju?

Dziś chciałabym poświęcić dużo miejsca fototapetom do przedpokoju. Myślę, że zasługują one na osobny wpis z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest funkcja, jaką przedpokój pełni w naszych domach. Widzimy go zaraz po wejściu do mieszkania. Wystrój przedpokoju od progu mogą ocenić nasi goście. Powinno nam więc zależeć na tym, by robił on dobre wrażenie.

Z mojego doświadczenia wynika, że klienci najczęściej mają problem z urządzeniem dwóch typów przedpokoju. Pierwszy typ to raczej korytarz, który w dość dużych domach zajmuje sporo miejsca. Najczęściej znajdują się w nim schody prowadzące na wyższe piętra. Korytarz taki jest zazwyczaj  dość skromnie zabudowany, więc właściciele mają dużą przestrzeń do ciekawej aranżacji. Drugi typ to klasyczny przedpokój. Znajduje się na ogół w bloku i jest raczej mały, często wąski i każdy jego kawałek jest wykorzystany przez użytkowników mieszkania. Oba typy pomieszczeń odgrywają taką samą rolę. Ich wystrój będzie jednak odmienny, a jednym z istotnych elementów tego wystroju są fototapety, o których chciałabym dziś napisać.

Nowoczesna tapeta do przedpokoju jest niezawodnym rozwiązaniem. Mam tu na myśli przede wszystkim to, że radzi sobie ona ze wszystkimi zabrudzeniami i zniszczeniami, na jakie narażone są ściany korytarza. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wzór tapety do przedpokoju,  musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy: styl domu lub piętra, oświetlenie, kolorystykę i rodzaj schodów. Ważne jest to, by dobrana przez nas fototapeta dobrze komponowała się z wystrojem pozostałych pomieszczeń, bo przecież to właśnie z korytarza do nich wchodzimy. Jednocześnie pamiętajmy, by przedpokój po prostu zachwycał. Niebanalnie dobrana fototapeta na pewno zapadnie w pamięć naszym gościom, a nas może codziennie witać ulubiony motyw.

Sprawdź nasze fototapety do przedpokoju

Duży korytarz – dużo możliwości.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużego korytarza, mamy naprawdę wiele możliwości doboru odpowiednich tapet. Wielkość przestrzeni pozwala nam rozwinąć skrzydła i powinniśmy to wykorzystać. Jeżeli postawimy na jednokolorowe ściany, korytarz może wydawać się pusty i niezagospodarowany. Fototapety z ciekawym wzorem mogą stać się piękną dekoracją i cieszyć nie tylko właścicieli, ale i zachwycać gości.

 Fototapety do przedpokoju – aranżacje i inspiracje

 Wielką popularnością cieszą się w ostatnich miesiącach fototapety z motywem roślinnym. Dwie poniższe aranżacje w doskonały sposób oddają ducha współczesnego zainteresowania naturą. Moda ta napłynęła do nas z Danii i zawładnęła współczesnym designem. Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników, którzy pragną odczuwać w swoich domach spokój i harmonię. Taką atmosferę budują motywy botaniczne na fototapetach. Ulubiony kolor tego sezonu, czyli zielony, jest w takich deseniach jedną z możliwości.

fototapeta_liscie_153372351_wiz_8480

Na tej fototapecie głęboka zieleń liści paproci tworzy piękną całość z białym tłem. Biel dominuje też w dekoracji przedpokoju. Dzięki temu jest jasny i przyjemny w odbiorze.

fototapeta_roslinna_138070434_4221

Podobny efekt osiągnięto w tej aranżacji. Gra bieli i zieleni tworzy piękną w odbiorze, wyrazistą przestrzeń. Korytarz ozdobiony w ten sposób nie wymaga żadnych innych dekoracji. Fototapeta z zielonymi liśćmi w przedpokoju wprowadza do zamkniętej przestrzeni dużo życia i doskonale równoważy skromny wystrój korytarza.

Beautiful modern loft, staircase view

Motywy roślinne możemy wykorzystać w inny sposób. Jeżeli chcemy, znajdziemy wzory botaniczne w innych wariacjach kolorystycznych. Na powyższej aranżacji piękne odcienie koloru brązowego i beżowego świetnie dekorują dużą przestrzeń korytarza i odpowiednio komponują się z kolorem drewnianych schodów i podłogi.

Wielką popularnością cieszą się niezwykłe fotografie na tapetach. Nie bez powodu. Spośród wielu wzorów możemy wybrać te, które zgodnie z filozofią hygge wnoszą do naszych korytarzy piękno i harmonię natury. Dzięki nim wprowadzamy do swojego domu nasze ulubione krajobrazy, a one powodują, że jesteśmy zrelaksowani i uśmiechnięci.

Modern house interior with white wall and staircase - 3d renderi

Ta przepiękna fototapeta z pejzażem lasu świetnie wygląda w dużym przedpokoju. Wysoka jakość zdjęcia daje złudzenie realności i tworzy przestrzeń zapierającą dech w piersiach. Warto zastanowić się nad fototapetą, która w tak niezwykły sposób wypełni przestrzeń naszego korytarza.

Próba 3

Wzór przedstawiony na tej fototapecie zachwyca nie tylko kolorystyką. Schody na jej tle wydają się prowadzić do nieba:) Właściciel tak udekorowanego przedpokoju może codziennie cieszyć się subtelnym ujęciem i doceniać dokładność i głębię tej niezwykłej fotografii.

Próba 4

Przedpokój możemy również ozdobić ulubionymi motywami zwierzęcymi. Wybór wzorów i kolorów jest olbrzymi. Na naszej aranżacji sowy w delikatnych odcieniach. Myślę, że taki deseń spodoba się nie tylko wielbicielom tych niezwykłych ptaków.

Duże wzory do dużych korytarzy

Na fototapety z dużym wyrazistym motywem lub zdjęciem mogą pozwolić się właściciele dużych korytarzy. Dlaczego dobrze wyglądają one w takich przestrzeniach? Wspominałam już o tym wyżej. Stanowią one świetną, jednolitą stylistycznie ozdobę i przystrojone nimi korytarze nie wymagają dodatkowych zabiegów dekoracyjnych.

Modern house interior with white wall and staircase - 3d renderi

Ta wyrazista fototapeta z motywem geometrycznym podkreśli minimalistyczny wystrój dużego korytarza. Świetnie wprowadzi nas do pozostałych pomieszczeń, których wystrój może mieć charakter minimalistyczny, skandynawski bądź modernistyczny. Warto zwrócić uwagę na żółty kolor wykorzystany do stworzenia tego wzoru. Dzięki niemu przestrzeń jest jasna, pełna pozytywnej energii i przyjemna w odbiorze.

7

Ciekawą propozycją jest fototapeta w odcieniach szarości. Będzie ona doskonale podkreślać industrialny bądź minimalistyczny charakter naszego domu. W tej aranżacji świetnie komponuje się z surowością i prostotą betonowych schodów.

W dużych korytarzach możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa:) Ściana może być wielkim obrazem, który przykuje uwagę naszych gości i na pewno zapadnie im w pamięć. Jaki obraz stworzymy na olbrzymiej ścianie dużego korytarza? To zależy od nas. Ja mam dla Was niezwykłą aranżację: odważną, piękną, niezapomnianą…

8

Mały przedpokój – duży kłopot

Fototapety, które mają ozdobić przedpokoje w blokach, muszą mieć zupełnie inny charakter. Wynika to przede wszystkim z rozmiarów takich korytarzy. Zazwyczaj są one małe. Mają różny kształt, ale część z nas musi zagospodarować przestrzeń dość długą i wąską. Jeżeli dołożymy do tego zabudowę, a więc wieszaki, szafki na buty, lustra, zostaje nam niewielka przestrzeń do dekoracji. Nie możemy jednak ozdobić jej przypadkowo. Powinniśmy przestrzegać kilku zasad, by przestrzeń taka była przyjemna w odbiorze i zgodna z naszym poczuciem piękna i estetyki.

Fototapety powiększające pomieszczenie

Znawcy tematu zalecają, by tapety do przedpokoju w bloku utrzymane były w jasnej, ciepłej kolorystyce. Wynika to z rozmiaru tych pomieszczeń, ale też z braku naturalnego oświetlenia.

Przykładem takiej aranżacji jest ta, w której wykorzystano w przedpokoju fototapetę pastelową.

9

Delikatna i subtelna fototapeta w małym przedpokoju dostarczy nam i naszym gościom niebanalnych wrażeń. Jest ciepła w odbiorze i tworzy całość czystą i przyjemną dla oka. Zarówno mały, jak i wąski przedpokój bardzo wiele zyska, jeśli rozświetlimy go jasnymi barwami i ciekawym wzorem.

Jasne fototapety i duże lustra – lekarstwo na mały przedpokój

Przedpokój nie posiada okien i musimy liczyć na dobre sztuczne oświetlenie. Świetnym patentem jest wykorzystanie dużej powierzchni lustra, które optycznie powiększa mały korytarz. Jeżeli postawimy lustro na tle niebanalnej tapety uzyskamy ciekawy efekt, a nasz przedpokój będzie ładny i funkcjonalny.

10

Powyższa aranżacja pokazuje, jak dobrze wygląda jasna fototapeta w małym przedpokoju. Podkreśla skromny wystrój korytarza i pozwala go jednocześnie rozjaśnić. Odbijająca się w lustrze przestrzeń powiększa go optycznie.

11

Fototapeta biała cegła do przedpokoju to strzał w dziesiątkę. Ma bardzo uniwersalny charakter. Rozjaśnia małą i wąską przestrzeń, w której nie nie ma okien. Jest to kolejna udana aranżacja przedpokoju, która wykorzystuje zalety lustra w tym miejscu. Pięknie prezentuje się w przedpokoju ściana pokryta fototapetą w białą cegłę. Wszystkim, którzy pragną stworzyć nowoczesny przedpokój, polecam ten wzór, ponieważ niezawodnie pozwoli zbudować nam stylową przestrzeń.

Jaka fototapeta jest odpowiednia do wąskiego przedpokoju?

Wybór fototapety do wąskiego przedpokoju może być prosty, jeśli pomyślimy o tapecie w paski. Ta metoda optycznego powiększenia małego wąskiego pomieszczenia jest bardzo skuteczna.

12

Długi, wąski przedpokój to pomieszczenie typowe dla mieszkań znajdujących się w starych i nowych blokach. Ciekawa aranżacja tych pomieszczeń jest możliwa i odpowiednio wybrana fototapeta do wąskiego korytarza może sprawić, że stanie się on wizytówką naszego mieszkania. Powyższa aranżacja pokazuje, jak pięknie może wyglądać fototapeta w barwne, drobne paski wykorzystana w wąskim przedpokoju.

Inna aranżacja wykorzystująca w małym przedpokoju fototapetę w paski spodoba się tym, którzy wolą design w stylu skandynawskim bądź minimalistycznym.

Minimalistic interior with a stylish blue velvet sofa and a modern black floor lamp

W tym maleńkim przedpokoju pokazano, jak pięknie prezentuje się szaro-biała fototapeta w paski. Przedpokój zyskuje optycznie, urzeka starannością i prostotą wystroju. Dobrze dobrany wzór fototapety podkreśla wszystkie walory skromnej, ale pomysłowej aranżacji.

Bliskie stylistyce skandynawskiej jest wykorzystanie delikatnych wzorów geometrycznych bądź botanicznych. W małych przedpokojach takie fototapety wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

14

Fototapeta w drobne trójkąty stała się doskonałym uzupełnieniem prostych białych szafek w przedpokoju. Dzięki takiemu wykorzystaniu fototapety, szafki są nie tylko elementem użytkowym przedpokoju, ale i jego piękną dekoracją.

Minimalistic interior with a stylish blue velvet sofa and a modern black floor lamp

O walorach motywów roślinnych na fototapetach pisałam wyżej. W tej aranżacji fototapeta w kwiaty z przedpokoju współgra z widoczną w tle fototapetą w salonie. Dzięki temu niewielki korytarz stanowi spójną całość z większą przestrzenią mieszkania i nie wydaje się już taki mały.

16

Powyższa fototapeta, podobnie jak poprzednie, wprowadza do przedpokoju motywy roślinne. Drobny i delikatny deseń roślinny na tej fototapecie pięknie ozdobi mały przedpokój, a nam pozwoli swobodnie wykorzystywać motywy naturalne w pozostałych pomieszczeniach mieszkania.

Fototapety przestrzenne w małych przedpokojach

Bardzo często designerzy polecają nam do przedpokoju fototapety przestrzenne. Tworzą one niesamowity efekt i nasze korytarze stają się dzięki nim optycznie większe. Zacznijmy wobec tego od fototapety do przedpokoju przedstawiającej uliczkę. Jest to dość popularny motyw. Do aranżowanej przestrzeni wnoszą te tapety głębię, ale i nutę wakacyjnych wspomnień i podróży.

17

Francuska uliczka na fototapecie w przedpokoju? Czemu nie:) Ta niebanalna ozdoba subtelnie uzupełnia niewielki przedpokój. A nasi goście od razu docenią tę skromną dekorację na paryskim poziomie:) 

18

Zupełnie inne wrażenie buduje ta jasna fototapeta przestrzenna. Jest stonowana i skromna. Świetna dekoracja minimalistycznej przestrzeni. Buduje jednocześnie atmosferę spokoju i eleganckiej prostoty. Piękna fototapeta do małego przedpokoju.

Ostatnia dziś aranżacja to przestrzenna fototapeta w odcieniach szarości.

19

Schody przedstawione na fototapecie kojarzą się z korytarzem, są więc wspaniałą dekoracją małego przedpokoju. Jednocześnie surowa stylistyka zdjęcia w połączeniu z pomysłową i fantazyjną dekoracją wnętrza tworzy spójną całość. Taki przedpokój już od progu zrobi na każdym niesamowite wrażenie. I o to chodzi:)

Pozdrawiam Was serdecznie,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?