Kategorie:

Moc zieleni! Fototapety w duże liście

Dziś, zainspirowana gorącymi trendami lata, postanowiłam powrócić do tematu, o którym już kiedyś pisałam. Z wielką przyjemnością zajmę się fototapetami w duże liście. Są tego roku wszechobecne! Projektanci sięgają po nie bardzo chętnie, tworząc niezwykłe aranżacje. Najczęściej wykorzystuje się ostatnio fototapety w duże egzotyczne liście. Bardzo modne są fototapety w liście monstery dziurawej. Moi klienci coraz chętniej pytają też o fototapety w liście palmy, eukaliptusa i… swojskiej paproci. Historia designu już raz odnotowała takie zainteresowanie tapetami w duże egzotyczne liście. W 1942 roku słynny Beverly Hills Hotel został ozdobiony tapetami w duże liście bananowca przez znanego projektanta Dona Lopera. Zapoczątkował on modę na tapety w duże egzotyczne liście, która właśnie powraca na salony. Wnętrza amerykańskiego hotelu do dziś urzekają ekskluzywnym wyglądem o nieco kolonialnym charakterze. Takie skojarzenia wywołują fototapety w duże liście, wnętrze dzięki nim często jest odbierane jako luksusowe i wytworne.

Siła intensywnej zieleni

Jakie zalety mają te desenie? Na początku warto zwrócić uwagę na intensywną zieleń, którą wnoszą one do naszych domów. Jest ona doskonałym tłem dla inspirowanego stylem kolonialnym wystroju wnętrz. Na tle ciemnej zieleni doskonale zaprezentują się meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna: palisandru, mahoniu bądź lekkiego rattanu. Fototapety w duże egzotyczne liście pomogą też stworzyć wnętrze inspirowane stylem retro, staną się doskonałym tłem dla jasnych stołów czy komód na zwężających się nóżkach czy politurowanych szaf – bardzo poszukiwanych i chętnie dziś odnawianych. Zieleń pozwala nam się odprężyć, dlatego chętnie wykorzystywana jest w sypialniach bądź pokojach dziennych, w których odpoczywamy. Mam nadzieję, że wzbudziłam Wasze zainteresowanie fototapetami w duże liście. Spójrzcie zatem na aranżacje wnętrz, w których wykorzystano takie fototapety.

Fototapety w liście palmy

Palmy rosną wzdłuż tropikalnych plaż. Są dla nas uosobieniem egzotycznego piękna i wdzięku. Fototapeta w palmowe liście doskonale prezentuje się na ścianie. Możemy dzięki niej stworzyć albo zaciszne, przeznaczone do relaksu miejsce, albo pełne radosnej witalności wnętrze inspirowane letnimi podróżami. W aranżacji tej sypialni wykorzystano właśnie fototapetę w liście palmy, by stworzyć przestrzeń, w której łatwo się odprężyć i odpocząć. Ciemnozielone liście palmy doskonale prezentują się na czarnym tle fototapety, a całość stanowi idealne tło dla lekkiego, jasnego wystroju sypialni.

Fototapeta_tropikalna_144554557_8463

Wystrój tego salonu wiele zawdzięcza jasnej fototapecie w palmowe liście. Szerokie, wyraziste liście tworzą bujny wzór. Zieleń dominująca na fototapecie pomaga się odprężyć i wygląda przepięknie. Wzór prezentowany w tej aranżacji salonu ma jeszcze jedną zaletę: tworzy wrażenie głębi, dzięki któremu wnętrze wydaje się bardziej przestronne i otwarte.

 

Fototapeta w duże liście palmowe może pomóc nam optycznie skorygować pomieszczenie. Ten wzór przedstawiający strzelisty ornament utworzony przez liście palmy wydłuża i pogłębia ciekawie urządzony salon. Łagodne odcienie zieleni, bardzo przyjemne w odbiorze sprawiają, że fototapeta ta stanowi doskonałe tło dla nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Ciekawym pomysłem na urządzenie nowoczesnego oryginalnego wnętrza jest wykorzystanie czarno-białej fototapety w liście palmy. Duże liście palmowe doskonale dekorują przedstawiony niżej przedpokój. Taki deseń stanowi idealne uzupełnienie nowoczesnej aranżacji wnętrza i podkreśla jego minimalistyczny charakter.

fototapetaliscie_palmy_136121902_8425

Sprawdź nasze fototapety egzotyczne

Fototapeta w liście monstery – gorący trend tego roku

Duże, okrągłe liście z charakterystycznymi dziurami można zobaczyć teraz wszędzie: na ubraniach, torbach, dodatkach i w wystroju wnętrz. Wyobraźnią designerów zawładnęła ta prosta roślina, niegdyś chętnie trzymana w domach, a pochodząca z Meksyku. Duże skórzane liście mają piękny odcień głębokiej zieleni i są bardzo malownicze.

Prawdziwym hitem są fototapety z liśćmi monstery na czarnym tle. Nic dziwnego, bo na takim właśnie tle liście tej rośliny prezentują się bardzo okazale. W tym salonie wykorzystano fototapetę w monsterę i dzięki temu nabrał on bardzo ciekawego charakteru. Elegancja i akcenty kolonialne to efekt, który łatwo uzyskać, wykorzystując czarną fototapetę w duże liście monstery.

fototapety_monstera_141497708_wiz_7999

W przestrzeni biurowej, często bezosobowej i nieciekawej, warto zadbać o komfort pracy. Bogata fototapeta w liście monstery pozwoli nam to uzyskać. Gęstwina liści i łagodny odcień zieleni sprawiają, że w miejscu pracy można czuć się dobrze i komfortowo. Nasz wzrok z przyjemnością zatrzyma się na ciekawej strukturze dużych liści i przez chwilę odpocznie.

Podobny efekt uzyskamy, wykorzystując do dekoracji wnętrza fototapetę z liśćmi eukaliptusa. Ten ciekawy wzór tworzą gęste i wyraziste liście. Na białym tle kolor liści prezentuje się bardzo ciekawie, wyraźne są rozjaśnienia w kolorystyce rośliny. Wiele do wzoru wnoszą brązowe łodygi, dzięki którym deseń jest bogatszy i dobrze na jego tle prezentują się dodatki w kolorze drewna, które wykorzystano do aranżacji wnętrza.

fototapety__z_liscmi_121951797_9836

Na koniec chciałabym pokazać Wam urok naszej swojskiej rośliny, której duże liście mogą stać się inspiracją do stworzenia przepięknych wnętrz. Duży liść paproci wykorzystany w aranżacji tej łazienki wygląda niemal magicznie. Dzięki niemu możemy zagłębić się w świecie leśnych skojarzeń. Fototapeta z liściem paproci pomoże nam uzyskać ten niezastąpiony w miejscach relaksu efekt.

fototapeta_z_lisciem_paproci_180382544_7291

Wśród fototapet z dużymi liśćmi możecie znaleźć jeszcze wiele wzorów. Mam nadzieję, że dzisiejsze aranżacje stały się dla Was źródłem inspirujących pomysłów.

Pozdrawiam Was gorąco,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?