Kategorie:

Nie tylko w stylu retro. Rowery na fototapecie

 „There are nine million bicycles in Beijing” śpiewa Katie Melua w jednej z moim ulubionych piosenek. I choć nie jest to tak naprawdę piosenka o rowerach, natchnęła mnie ona dziś do pokazania Wam kilku fantastycznych fototapet z rowerami. Wspólnym mianownikiem przygotowanych na dziś aranżacji jest temat – czyli powszechnie lubiane rowery. Pokażę Wam kilka fototapet nawiązujących do stylistyki retro, choć nie zabraknie także innych propozycji. Zapraszam więc dziś wszystkich, nie tylko miłośników dwóch kółek, do obejrzenia wnętrz, w których wykorzystano fototapety z rowerami.

Rowery na fototapetach – całkiem poważnie

Kto kocha jazdę na rowerze, z przyjemnością spojrzy na świetne fototapety z rowerzystami i rowerzystkami w roli głównej. W pierwszej aranżacji, którą pragnę Wam dziś zaprezentować, wykorzystano pełną dynamizmu i energii fotografię.

Stylish bed on wooden pallets and pink décor

Piękne ujęcie, akcja i czyste kolory – to zalety fototapety z zawodowym rowerzystą. Można ją wykorzystać w pokoju nowoczesnego nastolatka. Żywe barwy pomogą zbudować bardzo wyrazistą aranżację wnętrza i podkreślą młodzieńczy charakter wnętrza. Myślę też, że i dorosły miłośnik dynamicznej jazdy na rowerze będzie zadowolony z takiej dekoracji ściany. Profesjonalny rowerzysta na fototapecie pomoże wyrazić zainteresowania i pasję każdego fana jazdy na dwóch kółkach.

Kolejne dwie aranżacje, to propozycja dla miłośników stylu retro. Piękne kobiety na starych rowerach i elegancja szarych odcieni – to zalety następnych fototapet.

fototapety_z_rowerami_104444405_4438

Patrząc na tę fototapetę, łatwo przywołać skojarzenie z elegancją lat trzydziestych ubiegłego stulecia. To bowiem symbolizuje jadąca na rowerze młoda kobieta. Jej wygląd nawiązuje do szyku i urody młodych Francuzek. Z tego względu fototapeta z rowerzystką świetnie podkreśli przemyślany i elegancki wystrój wnętrza. Fototapeta przedstawiająca rowerzystkę to również świetne uzupełnienie aranżacji w stylu retro.

Kolejna fototapeta również przedstawia rowerzystkę jadącą na starym rowerze. Widać, że jazda sprawia dziewczynie sporo radości i szczęścia. Taką atmosferę, przepełnioną pozytywnymi emocjami, wnosi też do aranżowanego wnętrza ta fototapeta z uśmiechniętą rowerzystką. Piękne odcienie szarości i klimat ubiegłego stulecia – to zalety tej świetnej fototapety, które warto wykorzystać w pomysłowo urządzonym salonie.

fototapety_z_rowerami_retro_39194006_4466

W tym salonie wykorzystano fototapetę ze starym rowerem. Widzimy jednak tylko błyszczącą kierownicę, która wypełnia pierwszy plan fotografii. Warto się jej przyjrzeć, bowiem gra światła i połysku tworzy finezyjną całość. Drugi plan, celowo rozmyty, wypełniają jasnoróżowe kwiatki, które umieszczono w rowerowym bagażniku. Fototapeta z błyszczącym rowerem bardzo rozjaśni wnętrze i pozwoli zbudować subtelny i uroczy wizerunek salonu. Stanie się niebanalną ozdobą i stylowym uzupełnieniem przemyślanej aranżacji pokoju.

Sprawdź nasze fototapety w stylu vitage/retro

Fototapety z rowerami – uroczy motyw dekoracyjny

fototapety_z_rowerami_retro_172057049_6740

W stylistyce retro utrzymana jest kolejna fototapeta przedstawiająca bicykle. Wyglądają one oryginalnie i uroczo. Świetnie pasują do utrzymanego w białej stylistyce pomieszczenia, bowiem dominują na tej fototapecie kolory biały i czarny. Oprócz bicyklów możemy zobaczyć na tej fototapecie niespotykany wzór: nos i męskie wąsy zakręcone do góry zgodnie z modą z początków ubiegłego stulecia. Całość wygląda niebanalnie i w ciekawy sposób podkreśla ciekawą stylizację wnętrza tego salonu.

fototapeta_w_rowery_55261973_4489

Plastyczne zalety modelu bicykla wykorzystano do stworzenia tej oryginalnej fototapety. Wzór na niej tworzą gęsto poustawiane obok siebie bicykle. Grafika jest wykonana w brązowym kolorze, a jej tło jest kremowe. Połączenie tych dwóch barw na fototapecie z rowerami stworzyło przyjemną dla oka całość. Fototapeta z bicyklami z powodzeniem ozdobi stylowo urządzony salon, również ten nawiązujący wystrojem do stylistyki retro.

fototapeta_z_rowerami_162341042_9521

Kolejny przykład bicyklów na fototapecie, tym razem na rowerach widzimy rowerzystę w stylu retro. Unosi się za nim w powietrzu barwny szalik, a jego strój jest w przyjemnych żółto-brązowych barwach. Fototapeta jest lekka i przyjemna w odbiorze i zdobi pokój w sposób bardzo oryginalny. Ze względu na ciepłą kolorystykę doskonale podkreśla walory drewnianych mebli, również tych na wysoki połysk typowych dla stylu retro czy modernistycznego.

fototapeta_w_rowery_93597254_7424

Nieco inny charakter ma kolejna moja propozycja. To fototapeta przedstawiająca współczesne rowery. Wzór na fototapecie tworzą poustawiane obok siebie liczne rowery, które narysowano białym kolorem na czarnym tle. Całość kojarzy się ze lekkim wzorem wyrysowanym białą kredą na czarnej tablicy. Fototapeta z białymi rowerami może doskonale ozdobić jedną ze ścian aranżacji w stylu skandynawskim lub minimalistycznym – obie stylistyki lubią bowiem połączenie czerni i bieli.

All You

Odwrotną kompozycję barwną widzimy na tej fototapecie ze starymi rowerami. Wzór tworzą rowery wyrysowane ciemną kreską a tłem jest kolor kremowy. Dzięki tej fototapecie z rowerami w stylu retro aranżacja wnętrza staje się lekka i jasna. A budzący przyjemne skojarzenia deseń sprawia, że pokój staje się miejscem przyjemnym i wesołym.

Fototapeta z rowerami do pokoju dziecka

Oczywiście nie mogło zabraknąć dzisiaj propozycji fototapet do pokoju dzieci. Rowerki na fototapetach do pokoju dzieci to lubiany motyw. Spośród licznych wzorów wybrałam dziś dla Was dwa. Myślę, że oba spodobają się zarówno dużym, jak i małym mieszkańcom domu.

mock up poster with scandinavian interior background

Ta pastelowa fototapeta do pokoju dziewczynki przedstawia jadące na rowerach króliczki. Urocze stworzonka wyglądają słodko. Jadą na czerwonych rowerkach, a z tyłu w koszyczkach wiozą bukiety ziół lub kwiatów. Deseń uzupełniono pięknymi piórkami w lekkich pastelowych barwach. Fototapeta z króliczkami na rowerkach w subtelny sposób ozdobi dziewczęcy pokój, rozjaśni go i pomoże stworzyć fantastyczny, bajkowy klimat.

fototapety_z_rowerami_150475491_1920

Inną propozycją jest fototapeta z liskiem jadącym na różowym rowerze. Ten pomysł na dekorację pokoju małego dziecka może stać się strzałem w dziesiątkę. Rysunek lisa na rowerze jest bowiem bardzo kolorowy, a wykorzystana paleta barw spodobać się może nie tylko dziewczynkom. Kolory są nasycone i ciepłe – takie rysunki bardzo lubią dzieci, a sam malunek jest bardzo sympatyczny i tworzy atmosferę radosnej i przyjemnej zabawy.

Na koniec fototapeta, która z pewnością wywoła ciepły uśmiech na każdej twarzy. Widzimy na niej mały rowerek i bardzo zabawnego rowerzystę.

mock up poster with scandinavian interior background

Fototapeta przedstawia ogromnego niedźwiedzia, który z wielką powagą jedzie na miniaturowym rowerku. Rysunek niedźwiedzia na fototapecie przypomina stare grafiki, ma jednak w sobie sporo lekkości i humoru. Fototapetę tę wykorzystano do dekoracji ścian surowo zaaranżowanej sypialni. Dzięki fototapecie z misiem na rowerze staje się ona przyjemna w odbiorze i wyraża poczucie humoru i dystans właścicieli wnętrza.

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje pomysły na wykorzystanie fototapet z rowerami w aranżacjach wnętrz.

Pozdrawiam Was ciepło

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?