Kategorie:

Niepowtarzalny klimat stolicy. Fototapety z Warszawą

Fototapety z miastami cieszą się od lat niezmienną popularnością. Choć kojarzą się najczęściej z wnętrzami industrialnymi, panoramy miejskie na fototapetach mogą dobrze wyglądać również w innych wnętrzach. Najwięcej inspiracji dostarczają metropolie: Nowy Jork i Londyn. Miasta te mają swoje charakterystyczne tylko dla siebie krajobrazy i to one są chętnie wykorzystywane do aranżacji nowoczesnych wnętrz, najczęściej inspirowanych stylem industrialnym czy wielkomiejskim. Jeżeli chcecie obejrzeć moje pomysły na wykorzystanie fototapet z Nowym Jorkiem, zapraszam Was do jednego z wcześniejszych wpisów. Natomiast zupełnie inny charakter mają fototapety z Paryżem. Często fototapety z paryskimi uliczkami pomagają stworzyć niepowtarzalny, kojarzący się z życiem artystycznym klimat, typowy dla tego miasta. Po te fototapety chętnie sięgają osoby zauroczone niezwykłą stolicą Francji, które swoją fascynację chciałyby wyrazić dekoracją wnętrza. Choć fototapety z Nowym Jorkiem, Londynem i Paryżem to najczęściej wykorzystywane panoramy miejskie na fototapetach, dziś chciałabym zainteresować Was fototapetami z naszą stolicą – Warszawą. To niezwykłe miasto podbija serca wielu Polaków i cudzoziemców. Mam nadzieję, że Wasze serca podbiją również przygotowane na dziś aranżacje, w których wykorzystałam fototapety z Warszawą:)

Warszawa na fototapecie – niezwykły pomysł

Zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i przybysze podkreślają na ogół, że stolica ma swój specyficzny klimat. Choć historia nie była dla tego miasta łaskawa, na forach poświęconych miastu wiele jest pozytywnych opinii sympatyków Warszawy. Obfitość owych dyskusji świadczy o tym, że miasto i jego kształt to dla wielu osób niezwykle ważny temat. To jeden z powodów, dla których dziś postanowiłam przedstawić Wam fototapety z Warszawą. Kolejny powód to urok miasta i wykorzystanych do stworzenia fototapet grafik i fotografii.

Symbole Warszawy na fototapetach

W dzisiejszych aranżacjach wykorzystałam między innymi rozpoznawalne symbole Warszawy. Na początek chciałabym zachęcić Was do fototapety z Kolumną Zygmunta. W tym wnętrzu fototapeta z warszawską starówką zajmuje jedną ze ścian. Wysoka jakość fototapety pozwala ulec złudzeniu, że widzimy tę rozległą panoramę przez ogromne okno. Kolumna Zygmunta i fasady kamienic stojących przy placu Zamkowych wyglądają bardzo malowniczo i w wyjątkowy sposób podkreślają charakter wnętrza.

fototapeta z warszawską starówką

Do zdecydowanie nowoczesnych wnętrz doskonale pasuje fototapeta z Pałacem Kultury i Nauki. W tej aranżacji wykorzystano wizerunek tego najbardziej rozpoznawalnego budynku Warszawy we wnętrzu minimalistycznym. Na szarej fotografii doskonale widać monumentalny charakter Pałacu. W tym salonie fototapetę umieszczono na jednej ze ścian, tworząc niepowtarzalną dekorację. Na fototapecie Pałac Kultury i Nauki nie tylko buduje wrażenie głębi, ale i wydłuża optycznie ścianę.

fototapety_warszawa_137375452_1429

Do sypialni polecam tę fototapetę przedstawiającą fragment warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Na ogromnym zbliżeniu widzimy wszystkie detale surowej socrealistycznej architektury. Monumentalny charakter budynku łagodzi otaczająca go mgła. To dzięki niej w aranżowanej sypialni będziemy mogli z łatwością stworzyć atmosferę ciszy i senności. Fototapeta świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, nadaje im wielkomiejski charakter. Spodoba się na pewno wielu osobom, a szczególnie tym, którzy darzą warszawski Pałac Kultury i Nauki szczerą sympatią.

fototapetyz_warszawa_135501645__4404

Sprawdź nasze fototapety w stylu metropolii

Urok warszawskich kamienic na fototapetach

Fototapety z Warszawą mogą zainteresować również te osoby, które poszukują fototapet z ciekawą architekturą zabudowanych gęsto uliczek. Taka jest fototapeta z widokiem warszawskiej Pragi. Na statycznym ujęciu widzimy szare kamienice, skwer, a gdzieś w oddali kościół i samochody. Fototapeta jest przepełniona nostalgicznym spokojem. Może doskonale uzupełnić aranżację wnętrza urządzonego w stylu retro. Stanie się na pewno stylową dekoracją i pięknie zaprezentuje się w salonie na jednej z jego ścian, a ciągnąca się w dal uliczka doskonale stworzy optyczne wrażenie głębi.

fototapeta z dzielnicą Praga

Wiele uroku mają w sobie czarno-białe grafiki przedstawiające Warszawę. W tej aranżacji jasnego salonu wykorzystałam fototapetę z warszawską starówką. Budynki narysowano czarną, miękką kreską. Fototapeta mimo stonowanej kolorystyki jest dzięki temu ciepła w odbiorze. Dobrze pasuje do minimalistycznych wnętrz utrzymanych w jasnej kolorystyce. Stanowi jednocześnie piękną dekorację i delikatne tło dla lekkiego wyposażenia nowoczesnego salonu.

fototapety__z_warszawa_162241866_9565

Pejzaż nowoczesnego miasta na fototapecie

Warszawa ma jeszcze jedno oblicze, które doskonale można wykorzystać aranżując ciekawe wnętrze. Wokół Pałacu Kultury i Nauki od lat wyrastają szklane wieżowce, które nie tylko dla warszawiaków stały się symbolem prężnie rozwijającego się miasta. Rozległe panoramy świetnie prezentują nowoczesne oblicze Warszawy, a wykorzystane w aranżacji biura podkreślą jego wielkomiejski charakter. W poniższej aranżacji wykorzystałam kolorową fototapetę z warszawskimi wieżowcami. Ma ona wiele zalet: doskonale otwiera przestrzeń, ożywia ją, a także podkreśla nowoczesny wystrój wnętrza.

fototapeta z panoramą Warszawy

Fototapety z warszawskimi wieżowcami można wykorzystać też w lofcie lub mieszkaniu, któremu chcemy nadać cech wnętrza industrialnego. Tę łazienkę doskonale zdobi fototapeta z panoramą Warszawy. Zajmuje główną ścianę i świetnie komponuje się z rozległymi oknami i skromnym wystrojem wnętrza. Fotografia Warszawy na fototapecie jest szara i świetnie komponuje się z bielą ścian i czernią podłogi. Optycznie powiększa i tak spore wnętrze, a panorama Warszawy zapiera dech w piersiach.

Fototapeta_z_warszawa_164890095_9957

Nowy wizerunek starej szafy – naklejka z Warszawą

Warto sięgać po fototapety z Warszawą i wykorzystywać panoramy tego niezwykłego miasta do tworzenia oryginalnych aranżacji wnętrz. Możemy również podkreślić naszą sympatię do stolicy zdobiąc szafę naklejką z Warszawą. W poniższej aranżacji szafę zdobi barwna naklejka przedstawiająca warszawską starówkę. Funkcjonalny mebel stał się dzięki temu prostemu zabiegowi stylową dekoracją. Pięknie komponuje się z ceglaną ścianą i w bardzo przemyślany sposób rozjaśnia wnętrze. Naklejki na szafę to świetny sposób na zmianę wizerunku wnętrza, a naklejka na szafę z warszawską starówką może być tego świetnym przykładem.

fototapety__z_warszawa_121382133_1829

Warszawa skradła już niejedno serce, moje także:) Liczę na to, że spodobały Wam się przygotowane na dziś aranżacje, w których wykorzystałam fototapety z naszą stolicą.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?