Kategorie:

Obrazy w stylu vintage – propozycje

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, bardzo często moda zatacza koło – właśnie dlatego obrazy vintage wracają do łask i zdobią ściany coraz większej ilości pomieszczeń, dopełniając każdą aranżację w stylu retro. Obrazy vintage do salonu czy kuchni zachwycą przede wszystkim miłośników minionych lat oraz towarzyszącej im estetyki. Nowoczesne aranżacje nieraz nawiązują przecież do stylu retro, który był charakterystyczny dla ubiegłego wieku – jeśli nie w całości, to przynajmniej w detalach. Taki wystrój często wykorzystuje się także w połączeniach charakterystycznych dla stylu eklektycznego.

Obrazy vintage mają na celu stworzyć w pomieszczeniu klimat dawnych lat, wywołując tym samym sentyment i dobre wspomnienia z przeszłości. Będą prezentować się najlepiej w towarzystwie staromodnych mebli oraz przedmiotów, takich jak gramofon, maszyna do pisania czy tradycyjny telefon stacjonarny. Większość obrazów w stylu vintage utrzymana jest w stonowanej kolorystyce przypominającej odcienie pierwszych fotografii w sepii lub czerni i bieli. Przedstawiamy nasze propozycje obrazów vintage retro.

Tropikalny krajobraz botaniczny vintage

Obraz ten przedstawia tropikalny krajobraz, na którym widnieją egzotyczne ptaki, palmy i rośliny bananowca – całość przedstawiona jest na postarzanym tle. Widok ten bezpośrednio nawiązuje do fauny i flory lasu tropikalnego, a pejzaż utrzymany został w stylu retro dzięki stonowanej kolorystyce i odwołaniem do egzotyki. Będzie pasował do wnętrz, w których mieszkają miłośnicy dalekich podróży.

Dawid

Na tym obrazie w stylu vintage przedstawiony jest Dawid, czyli najsłynniejsza rzeźba antyczna autorstwa Fidiasza, która prezentuje sylwetkę młodego mężczyzny. Do dziś uznawany jest za wzór męskiej urody oraz ciała, wyznaczył wręcz obowiązujący kanon. Obraz przedstawiający Dawida prezentuje jedynie jego portret i utrzymany jest w neutralnej kolorystyce, w której dominuje beż. Dumny, nieobecny wzrok mężczyzny sprawia, że wydaje się on zdecydowany. Taki obraz będzie pasował do wnętrz w stylu modern classic.

Słonie i ślub

Na prezentowanym przez nas obrazie vintage zobaczyć można parę słoni, które ubrane zostały w atrybuty charakterystyczne dla strojów ślubnych w stylu retro – cylinder oraz welon. Słonica trzyma również bukiet w swojej trąbie. Stonowana, jasna kolorystyka obrazu nawiązuje do starych fotografii ślubnych, a przebrane słonie mają humorystyczny wydźwięk. Taka kompozycja to idealny obraz vintage do sypialni. Dekoracja może być także świetnym prezentem ślubnym.

Kobiety na plaży

Ta propozycja przedstawia czarno-białą fotografię, na której zobaczyć można cztery młode kobiety na brzegu morza, biegnące w stronę plaży. Panie mają na sobie stroje kąpielowe w stylu vintage, które modne były w latach 50 tych ubiegłego wieku. Młode dziewczyny są uśmiechnięte, trzymają się za ręce i tryskają doskonałym humorem, dzięki czemu obraz wpływa także na dobre samopoczucie obserwatorów. Bohaterki są w ruchu, dlatego wprowadzają również dużo energii do pomieszczenia. Obraz świetnie się sprawdzi się w salonie jak również ze względu na są tematykę będzie doskonałym akcentem dekoracyjnym w łazience.

Stworzenie Adama

Ten niezwykły obraz to słynny fresk Michała Anioła, na którym przedstawia on moment stworzenia człowieka przez Boga. Na obrazie możemy jednak zobaczyć jedynie jego centralny fragment, czyli prawie stykające się dłonie Boga i Adama. Płótno ma neutralną kolorystykę, dlatego doskonale odnajdzie się w stonowanych wnętrzach o rozmaitej stylistyce, jest to także doskonały obraz vintage do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?