Kategorie:

Pod niebem i nad chmurami. Loty balonem na obrazach

Czy wiecie, że podróż balonem to lot w nieznane? Balon niesiony przez wiatr może przenieść nas tam, dokąd akurat wieje:) Między innymi to decyduje o tym, że w mojej ocenie, jest to jeden z najbardziej romantycznych sposobów przemieszczania się. Widok balonu unoszącego się nad ziemią wywołuje zawsze miłe reakcje. Szczególnie uroczo wyglądają te imponujące powietrzne statki unoszące się lekko nad stokami gór, zalesionymi równinami czy taflami rozległych jezior. Balony widuje się często tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca, bowiem ranki i wieczory to pory najbardziej odpowiednie i bezpieczne dla lecących nimi ludzi. Kojarzą się więc z ciepłą barwą słonecznych promieni, bo zalane takim właśnie światłem udaje się je często uwiecznić na artystycznych fotografiach. Ponieważ balony darzone są ogólną sympatią, dziś chciałabym napisać o tym, jak można wykorzystać je do dekoracji nowoczesnych wnętrz.

Obrazy z balonami – wymowna ozdoba ściany

Na ozdobienie ścian obrazem z balonem możemy zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wykorzystać go do podkreślenia naszych zainteresowań. Balon na obrazie może symbolizować młodzieńczy entuzjazm, romantyczne fascynacje, wolność i niezależność. Może być wyrazem naszego zamiłowania do otwartej przestrzeni i wyrażać nasze entuzjastyczne podejście do życia. Powieszony na głównej ścianie salonu obraz przedstawiający balon przyciągnie wzrok naszych gości i może stać się pretekstem do ciekawych rozmów. Obraz na płótnie z balonami unoszącymi się ponad chmurami może też oddawać nasze romantyczne usposobienie. Powieszony w sypialni lub w miejscu, w którym wypoczywamy, podkreśli naszą spokojną i subtelną naturę.

Balony na obrazach w subtelnej palecie barw

Wielkim walorem obrazów przedstawiających lecące balony są kolory. Jak pisałam wyżej artystyczne fotografie z balonami wykonywane są zazwyczaj o wschodzie lub tuż przed zachodem słońca. Z tego względu łączy je często ciepła, przyjemna dla oka kolorystyka. Barwy są lekko matowe, a obraz okryty przyjemnym dla oka światłocieniem. Wśród takich fotografii na uwagę zasługują też te, które oddają w pełni chłód i ciszę poranka. Są to te obrazy, na których balony unoszą się nad krajobrazem osnutym mgłą, a świat w niezwykłych czasem barwach poranka wygląda niemal magicznie.

Lot balonem na obrazie – aranżacje

Przygotowałam dla Was kilka aranżacji wnętrz, w których wykorzystałam różne obrazy, przedstawiające loty balonem.

obraz_balon_49789348_100x70_5369

Na tym niezwykłym obrazie niebieski balon zasłonił słońce. Sylwetka pilota jest okryta cieniem, ale mimo to doskonale widzimy jej zarys. Unoszący się w powietrzu balon stanowi centralny punkt obrazu i choć jest na nim najważniejszy, uwagę przyciąga też wspaniałe tło. Rozległe morze białych, gęstych chmur, nad którymi zawieszony jest balon, wygląda zjawiskowo. Obraz z niebieskim balonem świetnie wygląda jako jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych salonu. Pasuje do stylistyki skandynawskiej i minimalistycznej. Ciepła paleta barw doskonale ociepla wnętrze, a romantyczna tematyka nadaje mu lekkości.

obraz-na-płótnie-z-balon-99884915

Balon na tym obrazie stanowi zaledwie drobny punkcik umieszczony wysoko nad rozległym górskim krajobrazem. Poranny pejzaż górski przyciąga uwagę swoją wielkością i tajemniczym urokiem. Kotliny spowite są gęstą mgłą, a niezwykłe światło poranka barwi cały krajobraz odcieniem miedziano-rudym. Unoszący się nad tym spokojnym miejscem balon podkreśla tylko potęgę naturalnego krajobrazu i jego nieskażone piękno. Obraz z małym balonem na tle górskich stoków świetnie wygląda w prostym, ale eleganckim salonie. Jako główna dekoracja ściany nadaje wnętrzu głębi i otwiera je. Świetne barwy w oryginalny sposób zdobią dużą powierzchnię ściany i sprawiają, że wygląda ona świeżo i ciekawie.

obraz-na-płótnie-balon-73608942

Sprawdź nasze obrazy pejzaż/natura

Obraz z balonem nad egzotyczną dżunglą utrzymany jest w podobnej kolorystyce. Promienie słońca oświetlają cały balon, który widać w lewym górnym rogu obrazu. Pierwszy plan wypełniają tajemnicze drzewa, które przeważnie skryte są w cieniu. Im dalej od pierwszego planu, tym więcej słońca i ciepła. Niezwykły lot balonem uwieczniony na fotografii przywołuje skojarzenia z orientalną podróżą i pełnymi emocji przygodami. Obraz powieszony w miejscu, w którym odpoczywamy, pozwoli nam się odprężyć. Patrząc na wiszący wysoko w powietrzu balon, przeniesiemy się myślami gdzieś daleko od codziennych problemów. Obraz przedstawiający egzotyczny lot balonem będzie wspaniale wyglądał jako element dekoracyjny o orientalnym charakterze i wspaniale podkreśli nasze zamiłowania i pasje.

obraz_podroz_102269282_wizualka_7481

Ten niezwykły obraz polecam każdemu, kto poszukuje dzieła kojarzącego się z wolnością, niezależnością i pięknem. Takie bowiem skojarzenia budzi widok zawieszonych w powietrzu balonów. Rozrzucone po niebie jak drobne koraliki wyglądają niesamowicie. Sprawiają, że przestrzeń wokół nich wydaje się jeszcze bardziej rozległa niż jest w rzeczywistości. Obraz z balonami powieszony na ścianie pomoże nam delikatnie oszukać wzrok. Będziemy mieć przez moment wrażenie, że podziwiamy nieziemski widok za oknem, wpłynie też na to zapewne wysoka jakość obrazu:)

OBRAZ-na-płótnie-z-balonem-74610819

Obraz „Listopadowy poranek” w doskonały sposób pokazuje magię chłodnych i zamglonych jesiennych świtów. Na dole obrazu widzimy wyraziste pasma białej, gęstej mgły, która przesłania niemal cały widok. Spomiędzy niej prześwitują ciemne plamy zarośniętych skał, ale są one niewyraźne i matowe. Ponad tą gęstą mgłą unosi się balon, który widać bardzo dokładnie na tle czystego nieba. Słońce nie zdołało jeszcze docieplić tej fotografii, barwy są chłodne, przeciągnięte odcieniami bladego różu i fioletu. Z tego względu obraz ten świetnie nadaje się do dekoracji wnętrz o charakterze minimalistycznym. Wspaniale skomponuje się z odcieniami szarości i bieli, często wykorzystywanymi w aranżacjach współczesnych salonów.

obraz_podroz_51047463_wiz2_7856

Obraz „Podróż” przenosi nas w krainę trochę odrealnioną. Na białym tle unosi się pięć balonów o ciemnofioletowym kolorze. Barwa ta ma znaczenie, bo w połączeniu z bielą tła wygląda bardzo pięknie. Na pierwszym planie widać nagie gałęzie, a w centralnej części obrazu największy balon, który dominuje na płótnie. Pozostałe balony są w mniejszym lub większym stopniu okryte mgłą. Obraz jest bardzo delikatny. Panuje na nim pełna ciszy i magii atmosfera, co wspaniale współgra z delikatną aranżacja wnętrza.

Mam nadzieję, że spodobały Wam się moje dzisiejsze propozycje. Jeżeli jednak zajrzeliście do artykułu w poszukiwaniu zupełnie innych balonów, na koniec zaskakująco odmienna aranżacja. Humorystyczny portret kobiety z balonem nie ma wiele wspólnego w romantycznymi lotami o wschodzie czy zachodzie słońca. Być może jednak to właśnie ten zabawny obraz z czerwonym balonem w idealny sposób uzupełni aranżację Waszego salonu.

obraz_na_plotnie_Kobieta_z_balonem_14398158_6175

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?