Kategorie:

Pomaluj swój świat! Obrazy akwarelowe w stylowych aranżacjach.

Kiedy ostatnio pisałam Wam o barwach pastelowych na fototapetach, w głowie już kiełkował mi pomysł na następny wpis. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o wykorzystaniu obrazów malowanych akwarelą w nowoczesnych stylowych aranżacjach. Dlaczego? Ma to oczywiście związek z moimi ostatnimi wpisami. Farby akwarelowe tworzą przeważnie odcienie pastelowe. Pokażę Wam też kilka obrazów abstrakcyjnych wykonanych tą techniką. Ponadto nie omieszkam zachęcić Was do podziwiania modnych ostatnio cudnych akwarelowych deseni.

Jak rozpoznać obrazy akwarelowe?

Akwarele są nam dobrze znane ze szkoły. Obok farb plakatowych były często obecne na lekcjach plastyki. Jeżeli dobrze pamiętacie, malowało się obrazy farbą, która była mocno rozcieńczona wodą najlepiej na lekko porowatym, chłonnym papierze. Ze względu na użycie wody powstawały przeważnie kolory pastelowe. Pamiętam z lekcji, że wiele energii trzeba było poświęcić tej technice. Obrazów akwarelowych nie da się poprawić bądź retuszować. Dzieło, które powstaje, często jest w dużej mierze efektem przypadku. Dlaczego? Malarz musi uwzględnić to, że nie jest w stanie do końca zapanować nad plamą wody na kartce:) Najczęściej tworzy się przy pomocy akwareli portrety, pejzaże, barwne desenie. Ich wspólną cechą jest specyficzne dla tej techniki rozmycie konturów i kształtów oraz brak detali.

Czy obraz akwarelowy pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Choć akwarelami maluje się od starożytności, są one nadal popularne i często wykorzystywane w nowoczesnym designie. O ich popularności świadczą liczne aranżacje z wykorzystaniem obrazów akwarelowych na płótnie i akwarelowych fototapet. Możemy je spotkać we wnętrzach w stylu skandynawskim, minimalistycznym, angielskim, prowansalskim, rustykalnym czy boho. Bogata gama barw i rozległa tematyka pozwolą nam łatwo wybrać coś dla siebie.

obraz na płótnie - Akwarele

Ten malowany akwarelą obraz pięknie pasuje do jasnej przestrzeni salonu. Delikatna kolorystyka w różnorodnych pastelowych odcieniach może stanowić idealny kontrapunkt dla jednolitej ściany. Sam obraz wnosi do użytkowej przestrzeni dużo pozytywnej energii i w intrygujący sposób ożywia nowoczesny pokój.

obraz kobieta

mock up poster with scandinavian interior background

Wielbicieli kobiecej urody zachęcam do obejrzenia portretów wykonanych techniką akwarelową. Kobiece piękno na tych obrazach jest zwiewne, delikatne i ulotne. Rozmyte kontury i barwy budują subtelny przekaz. Przyciągają wzrok, przykuwają uwagę. Będą świetnie pasować do rozległej przestrzeni salonu. Jestem przekonana, że pomogą też wielu kobietom zbudować własną odrębną przestrzeń w sypialni czy gabinecie.

obraz_kobieta_130664928_70x50_4770

Sprawdź nasze obrazy do salonu

 Kolejny portret kobiety. Wykorzystano tu nie tylko akwarele, ale i ołówek, który ograniczył rozmywanie konturów. Uzyskano dzięki temu piękny efekt ujarzmienia granic barw, a sportretowana kobieta jest dzięki temu wyrazista i intrygująca. Ciekawa propozycja do salonu również ze względu na świetne kolory.

obraz_kobieta_114312872_5616

Oryginalny portret pokazujący istotę akwareli. Rozcieńczenie farby i rozmycie kształtu stało się środkiem do wyrażenia pewnej idei. Obraz powieszony w klasycznym salonie będzie intrygującym elementem jego aranżacji.

obraz_akwarela_5909

obrazy-do-wnętrza-w-stylu-marynistycznym-102043878

Te dwie abstrakcje wykonane techniką akwarelową wybrałam ze względu na kolor. Obie wykorzystują odcienie niebieskiego i tworzą ciekawy akcent w tych modnych aranżacjach. Pierwsza akwarela została wprowadzona do przestrzeni o charakterze użytkowym. Jej kolorystyka wnosi tu jednak spokój i harmonię. Osiągamy efekt bardzo przyjazny i ciepły. Drugi obraz na płótnie podkreśla marynistyczne akcenty wykorzystane w dekoracji pokoju. Można je ostatnio coraz częściej zobaczyć w aranżacjach pokojów młodzieżowych i dziecięcych. Myślę, że warto budować ten efekt, wykorzystując obrazy abstrakcyjne na płótnie w odpowiedniej palecie barw.

mock up poster with scandinavian interior background

obraz-akwarela-69637698-wiz

OBRAZ-akwarela-136286882

Przeglądając artykuły o aktualnych trendach nie mogłam nie dostrzec uroczego motywu, który często pojawia się w proponowanych stylizacjach wnętrz. Chodzi mianowicie o wyraziste, kolorowe akwarelowe plamy. Pierwszy obraz jest spokojny. Pasuje do stonowanej przestrzeni, podkreśla minimalistyczny, spokojny charakter salonu. Na drugim obrazie akwarelowe plamy wydają się być uporządkowane. Poukładane w równe rządki, ale soczyście barwne wnoszą tyle życia i pozytywnej energii do salonu! Uśmiecham się zawsze, gdy patrzę na tę aranżację:) Mniej uporządkowane, za to z cudnym akcentem greenery, olbrzymie akwarelowe plamy wypełniają trzeci obraz, który w niezwykły sposób upiększy nasz dom. Wniesie odrobinę zabawnej nonszalancji i luzu. Dzięki temu nasze wnętrze nabierze ciekawego charakteru.

OBRAZ-serce-59750796

Ingresso con porta e lampada

Jeżeli chcemy jednak sięgnąć po malarstwo figuratywne, proponuję znane motywy w wersji akwarelowej. Na pierwszym obrazie rozcieńczenie czerwonego pigmentu pozwoliło stworzyć obraz delikatny i subtelny. Brak konturów sprawia, że popularny wzór nabiera intrygującego charakteru. Serce namalowane na płótnie będzie dobrze wyglądać zarówno w salonie, jak i w sypialni. Wiele emocji budzi też motyw przedstawiony na drugim obrazie. Połączenie rozmytych pasteli z głęboką czernią tworzy niezapomniany efekt.

mock up poster with scandinavian interior background

Bardzo często sięgamy ostatnio po akwarelowe kwiaty polne. Motyw kojarzący się ze stylistyką ludową wykorzystywany jest w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Skąd ta moda na akwarelowe kwiaty? Trudno nie zauważyć, że są one po prostu ładne. Akwarele to subtelność i delikatność. Maki, chabry, wrzosy wykonane tą techniką są po prostu cudne. A dzięki modzie na hygge, która pozwala nam wprowadzać do aranżacji motywy roślinne w ciepłym, kojącym wydaniu, możemy cieszyć nimi oko w nowoczesnym salonie.

Mam nadzieję, że tak jak ja polubiliście akwarele:)

Pozdrawiam Was ciepło, Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?