Obraz lawenda
Kategorie:

Propozycje wiosennych obrazów

Kiedy przebiśniegi kwitną, poranki są mgliste, a dzień z powrotem staje się coraz dłuższy, jedno jest pewne – nadchodzi wiosna. Ta wyjątkowa pora roku przypomina nam o tym, że natura cyklicznie się odradza, a po burzy wychodzi słońce. To właśnie pierwsze, nieśmiałe promienie słońca i śpiew ptaków w mroźny poranek zwiastują rychłe nadejście jaśniejszych i pełnych radości wiosennych dni. Wiosna przypomina nam o naturalnej urodzie kwitnących drzew, i pobudza nas do działania po długiej zimie, dlatego dobrym pomysłem jest dodatkowe energetyczne wzmocnienie, które może nam zapewnić odpowiedni wystrój wnętrza. My proponujemy przede wszystkim postawić na wiosnę na obrazach. Budząca się do życia przyroda oraz jasne dni przepełnione słońcem nikogo nie pozostawiają  obojętnym. Czemu by więc nie zaprosić wiosny do swojego domu? Jak działają na nas wiosenne obrazy? Które obrazy wybrać, żeby poczuć się wiosennie w mieszkaniu? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Wiosenne obrazy – góry, las i piękno natury

wiosenny las

Wśród najchętniej i najczęściej wybieranych wiosennych wyróżnić możemy obrazy z pejzażem wiosennym w słońcu. Wszystkie obrazy, które przedstawiają malownicze krajobrazy skąpane we mgle lub w słońcu, na których rozpościerają się wysokie góry lub lasy – zarówno te iglaste, jak i liściaste – sprawdzą się doskonale jako pejzaże wiosenne. Wiosenne obrazy nierzadko przedstawiają także krajobraz wiosenny na tle jeziora – woda na obrazie dodatkowo wprowadza do pomieszczenia spokój, pozwala się odprężyć i wyciszyć po ciężkim dniu. Najbardziej wdzięczną porą dnia, która podkreśla naturalny urok wiosny, jest świt, dlatego wiosenne obrazy bardzo często przedstawiają krajobraz skąpany w promieniach słońca przebijających się przez mgłę o poranku lub pierwsze przebijające się przez śnieg kwiaty, na których zobaczyć możemy subtelne krople rosy lub przymrozek. Obrazy z pejzażem wiosennym w słońcu dodadzą pomieszczeniu ciepła, otulą zmysły i skłonią do refleksji – te propozycje obrazów będą więc idealnie pasować do salonu lub sypialni, gdzie chcemy przede wszystkim odpocząć. Wiosna na obrazach to również znak, że chcemy, aby nasza aranżacja wnętrza nawiązywała bezpośrednio do natury, z którą chcemy być w bliskich relacjach. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy w dużym mieście i brak nam stałego kontaktu z naturą – wiosenny obraz może zapewnić nam jej namiastkę.

Obrazy wiosennych kwiatów – propozycje

Obraz z Piwoniami

Jeśli aranżacja naszego wnętrza inspirowana jest naturą, szczególnie zachęcamy do wyboru obrazu, na których widnieją wiosenne kwiaty. Obraz związany z botaniką będzie rewelacyjnie korespondował z wnętrzami, które stawiają na bliskość z naturą. Tego rodzaju aranżacje charakteryzują się bardzo dużą ilością żywej roślinności, która jest jednym z ważniejszych elementów wystroju. Ponadto w takich wnętrzach wykorzystuje się również naturalne materiały, które dodatkowo podkreślają inspirację przyrodą. Wiosna na obrazach z kwiatami może być bardzo dosłowna, jeśli postawimy na typowo wiosenne kwiaty, obrazy często nawiązują jednak również do roślinności charakterystycznej dla krain wysokogórskich i lasów. Wiosenne kwiaty sprawdzą się doskonale we wnętrzach w stylu boho, jednak minimalistyczna kolorystyka obrazu pozwala także na wykorzystanie go we wnętrzach skandynawskich oraz w stylu hygge. Kolorowe wiosenne kwiaty pięknie ożywią natomiast salon urządzony w stylu glamour. Ze względu na swoją uniwersalność, obraz z wiosennymi kwiatami sprawdzi się również jako prezent dla kogoś bliskiego.

Lawenda – wiosenny krajobraz

Obraz lawenda

Nieco bardziej nieoczywistą propozycją w ramach wiosny na obrazach może być obraz z lawendą – te kojarzące się z romantycznymi filmami kostiumowymi pejzaże mają niezwykłą urodę, którą zawdzięczają przede wszystkim pięknemu odcieniowi jasnofioletowej odmiany lawendy widniejącej na obrazach wiosennych. Delikatna mgła oraz przebijające się przez nią ciepłe promienie słońca o poranku to krajobraz jednoznacznie kojarzący się z pierwszymi oznakami wiosny. Obrazy z pejzażem wiosennym w słońcu, na których główną rolę grają pola lawendy, będą harmonizować z wnętrzem w stylu prowansalskim, shabby chic, ale także z wnętrzami bardziej nowoczesnymi lub w stylu glamour. Wszystkie wymienione propozycje obrazów wiosennych znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?