Kategorie:

Przepis na dobry wygląd. Fototapeta do salonu fryzjerskiego

Wystrój salonu fryzjerskiego jest ważny zarówno z punktu widzenia właściciela, jak i klienta. Choć dla tych pierwszych zmiany w aranżacji wnętrza wiążą się z kosztami, to wiedzą oni jednak, że dla klientów wygląd salonu fryzjerskiego ma znaczenie. Ważna jest panująca w salonie estetyka, czyli sposób aranżacji wnętrza. To od niej często zależy, czy potencjalny klient przekroczy progi salonu fryzjerskiego, czy też nie.

Zwykło się myśleć, ze salon fryzjerski to miejsce, w którym szczególnie dużo czasu spędzają kobiety. Większość salonów dostosowuje się rzeczywiście do swoich potencjalnych klientek, tworząc taką aranżację wnętrza, która odpowiada kobietom. Typowo męskie salony fryzjerskie, choć rzadziej spotykane, wyglądają zupełnie inaczej. Są też salony, które specjalizują się we fryzurach awangardowych, młodzieżowych czy dla dzieci. Każdy z nich będzie zaprojektowany w odpowiedniej stylistyce.

Modny i nowoczesny, a zarazem oryginalny pomysł na wygląd salonu jest na wagę złota. Nie każdy właściciel jednak decyduje się na odbiegające od stereotypów projekty wystroju. Sprawdzone i bezpieczne modele mają też swoją wartość. Bazują bowiem na przyzwyczajeniach stałych klientów. Coraz częściej widujemy w salonach fryzjerskich ciekawe fototapety, które stanowią kluczowy element dekoracyjny wnętrza. Dlaczego właściciele tych miejsc decydują się na fototapety w salonie fryzjerskim? Przede wszystkim jest to dość łatwy i wygodny sposób zagospodarowania ścian. Nie wymagają one już dodatkowych dekoracji. Wyglądają świeżo i oryginalnie. Łatwo utrzymać je w czystości, co w salonie fryzjerskim jest bardzo ważne. Jeżeli właściciele dojdą do wniosku, że pora na zmianę, fototapetę łatwo zastąpić inną, bez narażania się na kosztowny i długotrwały remont.

Jaka fototapeta do salonu fryzjerskiego?

Dziś chciałabym pokazać Wam kilka aranżacji wykorzystujących w salonie fryzjerskim fototapety. Niektóre z tych tapet stworzono z myślą o salonie fryzjerskim, inne – świetnie się do niego nadają, mimo że odbiegają tematycznie od typowych dla salonów fryzjerskich motywów. Gdzie można ją w salonie powiesić? Wiele zależy od rozmiaru pomieszczeń. Właściciele dużych salonów fryzjerskich mają często do zagospodarowania sporą przestrzeń. Mogą pozwolić sobie na przykład na fototapety z dużymi motywami. W mniejszych salonach fototapetę można wykorzystać na jednej ze ścian, by optycznie powiększyć przestrzeń. Salony są też często podzielone ściankami, które pomagają stworzyć różne strefy ułatwiające organizację pracy fryzjerom. Owe ścianki czy przepierzenia to również idealne miejsca na ciekawą fototapetę.

Kobiece fryzury na fototapetach

Na początek chciałabym pokazać Wam fototapety z najpopularniejszym motywem. Chodzi oczywiście o fototapety przedstawiające fryzury damskie. Jest ich naprawdę wiele, a jakość ich wykonania jest niebywale dobra.

fryz 1

Tę fototapetę z damską fryzurą umieszczono na przepierzeniu. Dzięki temu salon został dyskretnie podzielony na dwie części, a wysokiej jakości fototapeta świetnie tuszuje ten zabieg. Uczesanie i makijaż modelki na fototapecie są bez zarzutu, a modne w tym sezonie uczesanie przedstawione na fotografii, czyli fryzura z prostą grzywką, to dodatkowy atut pomysłu. Salon wygląda modnie i na czasie.

fryz 2

Rozwiane włosy modelki na tej fototapecie przyciągają wzrok. Wyglądają olśniewająco. W tak dyskretny sposób salon reklamuje swoje usługi. Komunikat jest jasny: piękne, lśniące i dobrze ścięte włosy to zadanie, które nasi fryzjerzy wykonają na szóstkę:)

fryz 3

A może trochę lekkości i humoru? Kobieta z wałkami na głowie wygląda na fototapecie uroczo. Taki wizerunek zaskoczonej modelki mógł zawisnąć tylko w salonie fryzjerskim – miejscu, w którym kobieta robi się na bóstwo:) Warto jeszcze podkreślić kolorystykę salonu, utrzymaną w tonacji różu i bieli, która ciekawie wygląda w pomieszczeniach odwiedzanych przez panie.

fryz 4

Innym przykładem wykorzystania fototapety z kobietą i jej fryzurą jest ta artystyczna fotografia. Na fototapecie w salonie fryzjerskim wygląda ona przepięknie. Klasyczna uroda modelki przyciągnie spojrzenia wielu osób w salonie. Na pewno docenią jej dyskretną stylizację. Wybór fototapety z modelką o fryzurze w stylu vintage może być też świetnym sposobem na podkreślenie kunsztu i umiejętności pracujących w salonie fryzjerów.

Sprawdź nasze fototapety z motywem modowym

Fototapeta fryzjerska – pomysł na jedną ze ścian salonu

fryz 5

Nożyczki, suszarka, grzebień – na fototapecie w salonie fryzjerskim to oczywistość. Wielu właścicieli poszukuje takich właśnie, ciekawych pod względem graficznym, tapet. Warto zdecydować się na taki wzór fryzjerski na fototapecie, który będzie spójny z przemyślaną wcześniej koncepcją stylistyczną wnętrza. Polecam szarą fototapetę z wyrysowanymi białą kreską akcesoriami fryzjerskimi. Wygląda świeżo i ciekawie, a ze względu na kolorystykę, łatwo ją dopasować do pozostałych elementów aranżacji salonu fryzjerskiego.

Fototapeta na suficie salonu fryzjerskiego

Oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie fototapety do dekoracji sufitu w salonie fryzjerskim. Jeżeli mamy możliwość umieszczenia jej nad stanowiskami do mycia włosów, to mamy szansę zdobyć uznanie w oczach naszych klientek.

fryz 6

W tej aranżacji salonu fryzjerskiego wykorzystano abstrakcyjną fototapetę w odcieniach koloru niebieskiego. Malowidło jest pełne ekspresji i bajkowego uroku. Pozwoli klientkom przyjemnie się odprężyć i zapewni im sporo estetycznych wrażeń.

Fototapety jak wielkie obrazy – pomysł na ściany salonu fryzjerskiego

Zachęcam Was też do wykorzystania w salonie fryzjerskim fototapet artystycznych. Cechuje je wysoka jakość, są przyjemne w odbiorze, a ich najważniejsze zalety to niepodważalne uroda i oryginalność.

fryz 7

Fototapety akwarelowe są szalenie modne. O ich zaletach pisałam we wcześniejszych wpisach. W tej aranżacji wykorzystano niebieską fototapetą akwarelową z zarysem profilu twarzy. Białe tło i piękne odcienie koloru niebieskiego rozjaśniają optycznie przestrzeń. Myślę, że taka fototapeta akwarelowa w salonie fryzjerskim spodoba się nie tylko jego wymagającym klientom, ale i pracownikom.

fryz 8

Innym przykładem artystycznej fototapety w salonie fryzjerskim jest ta przedstawiająca portret kobiety. Piękne czarne włosy bohaterki obrazu przysłaniają część jej twarzy, przez co kobieta wygląda nie tylko uroczo, ale i tajemniczo. Na fototapecie dominują kolory białe i czarne, a całość wygląda subtelnie i świeżo.

Wzory roślinne na fototapecie u fryzjera

Na koniec chciałam Wam pokazać, że u fryzjera możemy podziwiać również piękne fototapety roślinne. Dlaczego zachęcam Was do takich wzorów? Jednym z powodów jest moda na fototapety z motywami roślinnymi. Salon ozdobiony taką fototapetą będzie bardzo trendy. Fototapety z kwiatami, liśćmi czy drzewami pomagają budować, pożądaną w salonie fryzjerskim, atmosferę spokoju i odprężenia, to kolejny ważny powód.

fryz 9

Bardzo lubię tę fototapetę z kwiatami jeżyny. Wygląda wiosennie i delikatnie. Zdobi ściany salonu fryzjerskiego w sposób nieszablonowy, budując jednocześnie atmosferę pełną spokojnego piękna.

fryz 10

A na koniec fototapeta z motywem utworzonym z liści miłorzębu. Oryginalna grafika na ścianie odmłodzi wygląd salonu, wprowadzając do niego elementy wystroju wnętrz w stylu ekologicznym. Miękkie linie wzoru wyglądają bardzo dynamicznie, a liście przypominają trochę skrzydła motyli. Wykorzystanie w salonie fryzjerskim niebanalnych wzorów pozwoli nam wyróżnić się na rynku i zyskać klientów, poszukujących nowatorskich i modnych miejsc.

Pozdrawiam serdecznie,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?