Kategorie:

Świat w zasięgu wzroku. Fototapety z mapami

Wiele razy zwracałam uwagę na wnętrza, w których wykorzystano do dekoracji mapy. Muszę przyznać, że zawsze przyciągały one mój wzrok i budziły jak najbardziej pozytywne skojarzenia. Uwielbiam podróże, więc wszystkie rekwizyty, które pozwalają mojej wyobraźni pofrunąć w czasie i przestrzeni, akceptuję i podziwiam. Mapa obecna we wnętrzu kojarzy się się ze stylem kolonialnym i wystrojem bogato urządzonych salonów. Świetnie komponuje się ze skórzanymi obiciami mebli i dobrym drewnem. Wspaniale też wygląda jako tło mebli tekowych bądź bambusowych. Pamiętajmy, że mapy mają bardzo uniwersalny charakter. Często widujemy je w pokojach nastolatków. W wersji kolorowej, często zabawnie zmodyfikowane podkreślają nowoczesność i otwartość współczesnej młodzieży. W biurach mapa podkreśli globalny charakter firmy i jej światowe aspiracje. Uwielbiam też mapy w loftach lub w wielkomiejskich wnętrzach. Ich industrialny charakter wspaniale podkreślają mapy wielkich miast. Mapy Londynu, Nowego Jorku czy Paryża mogą też pomóc właścicielom tak zaaranżować przestrzeń, by stała się ona manifestacją własnych zainteresowań, pasji czy wspomnień.

Fototapety z mapami

Katalog fototapet z mapami zawiera bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertę. Wysoki poziom druku i jakość wykorzystanych materiałów sprawiają, że fototapety z mapami nie ustępują wykorzystywanym niegdyś mapom ani klasą, ani jakością. Dziś chciałabym pokazać Wam kilka inspirujących aranżacji wnętrz, w których wykorzystano fototapety z mapami.

Mapa miasta na fototapecie

Bardzo nowoczesnym trendem jest wykorzystanie motywu miejskiego w aranżacji wnętrza. Wielbiciele Nowego Jorku mogą sięgnąć po fototapety z charakterystycznym dla tego miasta pejzażem, wykorzystać znane i rozpoznawalne motywy. Zachęcam Was również do wykorzystania map miasta.

fototapet_z_mapami_nowego_jorku_174003753_5444

W tej aranżacji wnętrza wykorzystano fototapetę z planem Nowego Jorku. Czarne tło i białe kontury dzielnic, ulic i skrzyżowań tworzą zbudowaną na zasadzie kontrastu ciekawą kompozycję. Nadaje ona wnętrzu bardzo nowoczesny i inspirujący charakter. Fototapetę z mapą Nowego Jorku można wykorzystać zarówno w aranżacji wnętrza industrialnego, jak i tego, który ma mieć wielkomiejski, ciekawy charakter. Tutaj mapa świetnie komponuje się ze współczesnymi elementami wystroju wnętrza.

All You

Fototapeta z historyczną mapą Paryża na pewno znajdzie swoich miłośników. Francuskie motywy chętnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz: fototapety z paryskimi uliczkami, pejzażami całego miasta z królującą na horyzoncie Wieżą Eiffla, obrazy malowniczych kafejek i restauracji – to najpopularniejsze motywy. Warto też wykorzystać do aranżacji wnętrza fototapetę z planem Paryża. W tej aranżacji wykorzystano czarno-białą fototapetę z mapą starego Paryża. Wygląda uroczo!

Sprawdź nasze fototapety w mapy

Fototapeta ze starą mapą – wyszukana dekoracja wnętrza

Stara mapa na fototapecie wygląda niezwykle! W tej aranżacji wykorzystano mapę wykonaną przez słynnego angielskiego kartografa Johna Speeda. Mapa A New and Accurat Map of the World przedstawia dwie półkule ziemi i świat taki, jaki wówczas znany był ówczesnym geografom, Kalifornia jest dla przykładu na tej mapie wyspą. Mapa została ozdobiona alegoriami ognia, powietrza, wody i ziemi oraz portretami sławnych odkrywców i żeglarzy: Thomasa Cavendischa, Francisa Drake’a, Ferdynanda Magellana i Oliviera van Noorta. Fototapeta z siedemnastowieczną mapą świata będzie wspaniałą dekoracją wnętrza urządzonego w stylu kolonialnym, wyrazi też zainteresowania i pasje właścicieli mieszkania i będzie przede wszystkim niezwykłą ozdobą.

fototapety_z_mapami_48335566_9821

Równie pięknie wygląda na fototapecie stara mapa z 1778 roku. Skromniejsza w formie, ale  nadal budująca we wnętrzu odpowiedni klimat. Zaletą tej fototapety z osiemnastowieczną mapą jest piękna kolorystyka, kojarząca się ze starymi wydrukami. Mapa doskonale zaprezentuje się na głównej ścianie salonu, podkreśli charakter kolonialnego wystroju wnętrza. Pomoże również urządzić pomieszczenie w stylu vintage, będzie doskonale wnosić do nowoczesnego wnętrza akcenty z odległej przeszłości.

fototapety_ze_stara_mapa_78686785_9360

Nowoczesne mapy jako element dekoracyjny wnętrza

W nowoczesnych wnętrzach chętnie sięgamy po współczesne mapy, które mogą wyglądać jak te prawdziwe albo kolorem lub formą celowo odbiegać od geograficznych faktów. W takich aranżacjach mapa staje się ciekawym motywem dekoracyjnym, który może wyrazić nasze zainteresowania lub stać się odbiciem naszej otwartej na świat, ciekawej osobowości.

Fototapeta_mapa_86058946_6113

W tej aranżacji wnętrza wykorzystano fototapetę z mapą świata w odcieniach szarości. Akwarele sprawiają, że kolory delikatnie przechodzą z odcieni jaśniejszych w ciemniejsze. Na jej tle doskonale prezentują się stonowane elementy dekoracji wnętrza, bardzo wygodnie jest je dopasować do neutralnej kolorystyki fototapety z mapą. Taką fototapetę możemy wykorzystać w aranżacji sypialni, ale spójrzcie, że równie dobrze prezentuje się w nowoczesnym salonie.

fototapeta_Mapa_3780

Jeżeli poszukujemy dekoracji kolorowej i wyrazistej, możemy zdecydować się na fototapetę z kolorową mapą świata. Nie jest to typowa mapa fizyczna, wzór tworzą zarysy kontynentów pomalowane w ciepłych i chłodnych odcieniach. Kolorowa fototapeta z mapą świata świetnie zaprezentuje się w mieszkaniach ludzi młodych, pełnych energii i witalności:)

fototapety_mapa_86060829_2212

Mapy do pokoju nastolatków i dzieci

Mapa przedstawiająca państwa świata to moja propozycja do pokoju nastolatków. Fototapeta z mapą państw świata jest kolorowa i bardzo wyrazista. Pasuje do pomieszczeń, w których przebywają ludzie młodzi, otwarci na świat i nowocześni. Będzie doskonale prezentować się na jednej z głównych ścian pokoju i pozwoli przy okazji utrwalić wiadomości z geografii świata:)

fototapety_z_mapa_swiata_50465288_4601

Moja pierwsza propozycja do pokoju dziecka to fototapeta z mapą w zabawny sposób przedstawiająca rozmieszczenie różnych gatunków zwierząt na świecie. Taka fototapeta z mapą i zwierzętami może stać się doskonałym pretekstem do rozmów i wspólnych wędrówek w wyobraźni. Mapa nie tylko uczy, ale i zdobi. Kolorystyka jest przyjazna dzieciom, na tle takiej mapy świetnie zaprezentuje się jasne mebelki, a sympatyczna paleta barw delikatnie ozdobi wnętrze dziecięcego pokoju.

fototapeta_z_dziecieca_mapa__93993332_6083

fototapeta_z__mapa__europy_204234609_6675

W pokojach dzieci bardzo ładnie prezentują się wyraziste i żywe kolory. Taką zaletę ma ta fototapeta z żółtą mapą Europy. Kontur kontynentu wypełnia całą niemal mapę, ale uwagę przyciąga przede wszystkim intensywnie żółty kolor. Taka fototapeta pomoże maluchom wyobrazić sobie świat, w którym żyją a jednocześnie wniesie do pokoju dużo radosnej energii.

Podkreślmy charakter firmy – fototapeta z mapą w biurze

Na koniec chciałabym zwrócić jeszcze Waszą uwagę na fototapety z mapą, które możemy wykorzystać w biurze. W mojej aranżacji wykorzystałam fototapetę z konturami Polski. Jest delikatna i nie rozprasza, a jednocześnie może pomóc stworzyć odpowiedni wizerunek firmy i niebanalnie ozdobić pustą niejednokrotnie przestrzeń biurowych ścian.

studentin sitzt in ihrem zimmer und schaut aus dem fenster

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje dzisiejsze aranżacje z mapami w roli głównej.

Pozdrawiam Was gorąco,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?