Kategorie:

TOP 5 fototapet abstrakcyjnych

Fototapety abstrakcyjne to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które otwiera wiele możliwości w zakresie wystroju wnętrza, dlatego projektanci coraz częściej wykorzystują je w różnych pomieszczeniach. Najczęściej jednak fototapety abstrakcyjne zdobią salon lub sypialnię. Dlaczego są tak lubiane? Przede wszystkim ilość i zróżnicowanie produktów jest tak duże, że każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie wzór – dzięki temu z łatwością dopasujemy fototapetę do odpowiedniego stylu wnętrzarskiego, w którym urządzone jest nasze mieszkanie.

Fototapety abstrakcyjne – ranking TOP 5

Fototapety z abstrakcją doskonale odnajdują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych – wszystko zależy od wzoru. Co więcej, mają przepiękne kolory, które przyciągają wzrok i stają się elementem ożywiającym przestrzeń. Fototapety abstrakcyjne mogą przedstawiać rozmyte plamy barwne lub też zbliżenie struktury jakiegoś przedmiotu, linie i kolory mogą być zupełnie kontrastowe albo przeciwnie – przenikać się wzajemnie, tworząc oryginalną dekorację ścienną nadającą ton całemu pomieszczeniu. W niniejszym artykule przedstawiamy swoje propozycje fototapet abstrakcyjnych w rankingu.

Prezentowana fototapeta abstrakcyjna przedstawia plamy barwne, które niejako układają się w pejzaż kojarzący się ze sztuką japońską. Na obrazie przeważa kolor czerwony i pomarańczowy, jednak możemy także wyróżnić szarość i delikatny róż, które sprawiają, że fototapeta nie wydaje nam się zbyt nachalna w odbiorze. Tego typu widok będzie odpowiedni na przykład do sypialni – abstrakcja ożywi pomieszczenie i nada mu orientalny charakter.

W tej fototapecie zdecydowanie wyróżnia się wzór ciemno i jasnoszarego marmuru, który złamany jest złotym akcentem – fototapeta z abstrakcją będzie doskonała zarówno do jasnych i przestronnych wnętrz, jak i do ciemniejszych aranżacji. Ze względu na marmurową teksturę, będzie pasować do wnętrz w stylu modern classic, a złote akcenty kolorystyczne dodadzą wnętrzu szyku i elegancji.

Na prezentowanej fototapecie możemy zobaczyć niebo, na którym zostały przedstawione elementy galaktyki, w tym mgławica oraz gwiazdy. Fragment kosmosu, który moglibyśmy zobaczyć przez teleskop, optycznie wprowadzi do każdego wnętrza więcej przestrzeni, co może okazać się szczególnie przydatne w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Abstrakcja jest dosyć ciemna ze względu na granatowe niebo nocne, jednak mgławice i gwiazdy rozświetlają ją, tworząc tym samym piękny wzór o dosyć kontrastowych barwach. Tego typu fototapeta abstrakcyjna sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale powinna również przypaść do gustu nastolatkowi.

Ta wyjątkowa fototapeta-abstrakcja przedstawia teksturę marmuru w kolorze białym, którą przenikają złote akcenty – wzór ten jest bardzo klasyczny, dlatego będzie pasował przede wszystkim do wnętrz w stylu glamour, modern classic oraz italian classic. Najlepiej skomponuje się z aranżacjami, w których przeważa biel. Rekomendujemy tę abstrakcję do eleganckich i szykownych wnętrz kamienic o wysokich sufitach.

Ta propozycja równie dobrze mogłaby być po prostu obrazem nawiązującym do malarstwa abstrakcyjnego – fototapeta jest bardzo jasna ze względu na biało-szare, stonowane tło. W jej centralnym punkcie zobaczyć można rozmyte ślady rozcieńczonych farb, które przenikają się wzajemnie, tworząc w ten sposób nietypowy wzór. Ta fototapeta sprawdzi się we wnętrzach loftowych oraz miejscach, w których ważną rolę odgrywa sztuka.

Proponowane przez nas wzory fototapet to jedynie przykłady z kategorii abstrakcji – sprawdzą się w różnych wnętrzach, nadając im niepowtarzalny charakter. W naszej ofercie dostępne są także inne wzory – zachęcamy do wykorzystania jednego z nich w swojej stylowej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?