Kategorie:

Wnętrza w stylu HYGGE – nowy design

Nasi północni sąsiedzi – Duńczycy są zakochani w tym designie. A jak wiadomo to Dania jest kolebką designu, stamtąd pochodzą najlepsze projekty meblarskie i wnętrzarskie.

Dom urządzony w stylu hygge to podobno szczęśliwy dom, tak właśnie pokazują badania, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród na całym świecie.

Jak urządzić dom w stylu hygge?

Proponujemy w takim wnętrzu postawić na choćby jeden przytulny kąt, w którym będziecie mogli poczytać czy po prostu posiedzieć i odpocząć po całym dniu. Zimą zawinąć się ciepłym kocem i napić herbaty. Może to być dowolna część mieszkania, np. salon czy sypialnia.

Oto jedna z nich, w której króluje wygodne łóżko. Dla uzupełnienia wnętrza proponujemy otulić ścianę fototapetą z motywem lasu.

fototapeta-hyge-99303715

mock up poster with scandinavian interior background

Sprawdź nasze fototapety z motywem leśnym

Może to być także parapet przy oknie.

Piękny widok za oknem i szeroki parapet aż prosi się o zagospodarowanie go wygodnymi poduchami i ciekawą aranżacją ścian. Fototapeta we wzory okalająca okno może stać się Twoim ulubionym miejscem w domu.

fototapeta-hyge-59982027

fototapeta-hyge-88203182

fototapeta-hyge-115497248

Dobrym miejscem do odpoczynku jest także fotel lub po prostu kanapa.

W tych wnętrzach także ubraliśmy ściany w fototapety zainspirowane naturą. Na jednej z nich są liści na drugiej ciekawa perspektywa z drzewem.

mock up poster with scandinavian interior background

fototapety-zainspirowane-naturą-22425887

Przytulnej atmosfery w każdym domu urządzonym w stylu hygge są kominek i świece. Przy nich możesz rozkoszować się po pracy pozostałą częścią dnia lub rodzinnie spędzić weekend. Poza przytulnymi kątami w mieszkaniu możesz przecież w stylu hygge zaaranżować całe wnętrza.

Oto kilka propozycji.  Salon z drewnianymi stolikami i fototapetą nawiązują do natury. Tego właśnie potrzebuje styl hygge.   

fototapeta NATURA 2

Pomieszczenie gospodarcze pełne natury.  

fototapeta-do-wnętrza-hygge-113826438-wiz

A także pracownia z piękną ścienną dekoracją przedstawiającą leśne klimaty, która przybliży Cię do natury.  

fototapeta-hyge-101675246-wiz

Filozofia hygge to furtka do szczęścia.

Jednak nie tylko wnętrze domu się liczy, tutaj chodzi także o to, by spędzać czas z bliskimi, to radość z małych spraw i rzeczy. Tego właśnie Ci życzymy, aby w Twoim sercu i domu zagościło hygge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?