Kategorie:

Wybieramy obrazy w stylu boho – propozycje

Znany dziś wszystkim styl boho nawiązuje przede wszystkim do kultury hippisowskiej, ale także do cygańskiej bohemy, od której pochodzi jego nazwa. Początkowo zawładnął światem mody, gdzie oznaczał luz, wolność, beztroskę, wyzwolenie oraz eklektyzm. Następnie zaczerpnięte ze stylu boho motywy przejęły także władzę, jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie oraz dekoracje – wspomniany styl bardzo często wykorzystywany jest jako motyw przewodni wieczoru panieńskiego czy wesela.

Styl boho w aranżacji wnętrz – czym się charakteryzuje?

W przypadku aranżacji wnętrz wykorzystujemy przede wszystkim motywy roślinne, folkowe abstrakcyjne wzory zaczerpnięte z wymienionych kultur, wybieramy materiały naturalne i plecione ręcznie tekstylia. Wnętrza powinny pozostawać jasne i przestronne, dlatego dostęp do światła jest bardzo istotny w tego rodzaju aranżacjach. Choć początkowo styl boho nawiązywał mocniej do etnicznych motywów i wzorów z afrykańskich kultur, dziś flirtuje ze stylem skandynawskim, a wnętrza w stylu boho charakteryzują się raczej dekoracyjną oszczędnością, wykorzystaniem dużej ilości żywych roślin i naturalnych, organicznych materiałów oraz bazują na rozświetlającym działaniu światła dziennego.

Wnętrza urządzone w ten sposób są przytulne, ciepłe i bliskie natury. Pomieszczenia urządzone w stylu boho bardzo często wykorzystują jako dekorację pamiątki z podróży, gobeliny, zdjęcia, mapy, pocztówki, amulety i inne przedmioty, które sprawiają, że wnętrze wydaje nam się bardzo sentymentalne. Na ścianach wiszą obrazy, lustra w biżuteryjnych ramach, plecione makatki oraz łapacze snów, mogą pojawiać się również motywy zwierzęce – im bliżej natury, tym bardziej boho. Ta sama zasada obowiązuje także kolorystykę – paleta barw ziemi to podstawa tego stylu, śmiało można jednak uzupełniać ją o różnokolorowe, etniczne motywy.

Obrazy w stylu boho – nasze propozycje

Jednym z najważniejszych elementów stylu boho we wnętrzach są oczywiście odpowiednie dekoracje ścienne. Obrazy boho, których duży wybór znajdziesz w naszej ofercie, pozwolą Ci stworzyć prawdziwie magiczne wnętrze. Zależnie od tego, które oblicze stylu boho podoba Ci się najbardziej, możesz wybrać boho obrazy nawiązujące wzorami i kolorami do tradycyjnej, etnicznej wersji stylu lub w wersji bardziej współczesnej, mniej wypełnionej kolorami, ograniczającej się raczej do jasnych barw i motywów roślinno-zwierzęcych zbliżających do natury.

W naszej ofercie znajdziesz obrazy boho, które doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, w których dużo odpoczywamy, takich jak salon czy sypialnia, jak i w tych użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka. Obrazy w stylu boho doskonale współgrają z jasnymi wnętrzami i dużą ilością żywej roślinności. Same obrazy również mogą przedstawiać motywy roślinne i zwierzęce, często spotyka się także motywy nawiązujące do idei wolności, takie jak dmuchawce, łapacze snów i indiańskie wierzenia, a także ręcznie plecione materiały i pióra. Kolorystyka obrazów w stylu boho powinna korespondować z tą, która panuje w pomieszczeniu, czyli z paletą barw ziemi nawiązującą do natury. Wnętrze wypełnione obrazami boho jest przytulne, nieformalne, ma swoją własną historię, którą próbuje opowiedzieć za pomocą dekoracji.

Obrazy w stylu boho nierzadko nawiązują także do odległych podróży, przedstawiając choćby mapy świata vintage, dlatego sprawdzą się także jako dekoracja mieszkania nałogowego podróżnika. Obrazy boho, podobnie jak cała aranżacja wnętrza w tym stylu, charakteryzują się przede wszystkim prostotą, bezpretensjonalnością i umiarem. Wśród dekoracji, poza obrazami boho, znajdziemy również ceramiczne naczynia, plecione koce, kadzidła i świece czy unikatowe rzeźby nawiązujące do tradycyjnego, ręcznego rzemiosła. Styl boho bazuje na naturalnych materiałach, takich jak drewno, glina, wiklina, len czy bawełna. Trzymając się podstawowej palety barw oraz proponowanych przez nas dekoracji, wcale nie trzeba wiele, aby stworzyć inspirujące wnętrze w stylu boho w swoim mieszkaniu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą obrazów w stylu boho – to one pozwolą Ci wyczarować w pomieszczeniu wyjątkowy nastrój bohemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?