Kategorie:

Zagrożone piękno. Portret nosorożca jako element wystroju wnętrza

Dziś, w Światowym Dniu Nosorożca, chciałabym napisać kilka słów o wykorzystaniu wizerunku tych majestatycznych zwierząt w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Nosorożec czarny należy do grupy zwierząt określanych wspólnym mianem Wielka Piątka Afryki. Oprócz niego do Piątki należą: afrykański słoń sawannowy, bawół, lew i lampart. Te potężne ssaki uważane są za najgroźniejsze w Afryce, a z powodu działalności człowieka znajdują się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. Symbolizują dzikie i niebezpieczne piękno, a wielu z nas po prostu kojarzy je z Afryką. Bohater dzisiejszego wpisu – nosorożec – dość często pojawia się na artystycznych fotografiach i grafikach. Obrazy z nosorożcem jako elementy dekoracyjne naszych aranżacji na pewno zwrócą uwagę swoją oryginalnością i urodą.

Nosorożec na obrazie – egzotyczny akcent

Komu poleciłabym obraz z nosorożcem? Przede wszystkim spodoba się on osobom, które chciałyby wprowadzić do aranżacji wnętrza elementy kojarzące się z egzotyką. Na pewno obraz taki dobrze będzie wyglądał we wnętrzu urządzonym w stylu kolonialnym. Ów styl łączy tradycyjne europejskie cechy wystroju z elementami afrykańskimi lub azjatyckimi. We wnętrzach tych czuje się klimat odległych podróży, które tworzą takie dodatki, jak bambusowe rolety, postarzane meble, przedmioty użytkowe – najczęściej pamiątki z egzotycznych podróży. Ściany w takich wnętrzach zdobią nie tylko ozdobne maski, ale często fotografie czy obrazy, kojarzące się z odległymi krajami. Obraz z nosorożcem wspaniale wpisze się w aranżację takiego wnętrza. Zwierzę to przywoła skojarzenia z Afryką i stanie się egzotycznym akcentem w dekoracji wnętrza.

Podpowiem jeszcze, że nosorożce na obrazie mogą stać się świetnym prezentem dla osób, które marzą o Afryce. Podróżnik, miłośnik afrykańskiej fauny, zatroskany o przyszłość Wielkiej Piątki ekolog – wszystkie te osoby ucieszą się na widok nosorożca na obrazie.

Obrazy z nosorożcem – wielkość i siła

Każdy, kto spojrzy na nosorożca na obrazie, od razu pomyśli o potędze tego zwierzęcia. Gruba skóra i twardy róg odstraszał niegdyś niejednego myśliwego. Zwierzę to królowało na afrykańskim kontynencie do czasu, gdy nie pojawił się na nim człowiek z karabinem. Dziś nosorożec, który nadal imponuje nam siłą i wielkością, jest na skraju wyginięcia. Artyści fotograficy i graficy utrwalają niezwykłe piękno tych stworzeń, a my możemy je podziwiać i doceniać na niezwykłych fotografiach i obrazach. Zapraszam Was do obejrzenia kilku aranżacji, w których wykorzystałam obrazy z nosorożcem.

OBRAZ_nosorozec_137661928_2450

Ten namalowany czarnym tuszem portret nosorożca spodoba się osobom, które poszukują skromnej, ale wyrazistej dekoracji. Połączenie białego tła z oszczędnie stosowanym czarnym tuszem, miejscami mocno rozwodnionym, pozwoliło stworzyć niezwykłą grafikę, która doskonale uzupełnia skromne wyposażenie wnętrza. Głowa nosorożca na obrazie przyciąga uwagę siłą artystycznego wyrazu. Choć zwierzę nie zostało idealnie odwzorowane, obraz ujmuje lekkością i ciepłem.

mock up poster with scandinavian interior background

Wiele uroku ma również ten sportretowany samotnie nosorożec. Obraz wykonano akwarelą, stąd typowe dla tej techniki rozwodnienie barw, obecność rozmytych plam i brak wyrazistych konturów. Portret nosorożca zostanie więc przychylnie oceniony przez osoby lubiące prace ciekawe pod względem plastycznym. Zyska on również uznanie tych, którzy poszukują do dekoracji salonu portretu nosorożca w modnej ostatnio palecie barw. Połączono bowiem na obrazie kolor szary, beżowy i niebieski, tworząc miłą dla oka dekorację o uniwersalnym charakterze.

OBRAZ_nosorozec_131153150_3034

Portret tego nosorożca wykonany farbami akwarelowymi umieszczono na ścianie salonu, w którym połączono cegłę z dekoracją o etnicznym charakterze. Lekko rozmyta szarość, która dominuje na płótnie, dobrze pasuje do barwnego wystroju wnętrza. Obraz jest bowiem mimo szarej palety barw ciepły w odbiorze. Nosorożec i towarzyszący mu ptak budzą sympatyczne skojarzenia, dzięki temu obraz ociepla wizerunek salonu.

mock up poster with scandinavian interior background

Wśród prezentowanych dziś obrazów ten portret nosorożca jest najweselszy. Tęczowa paleta barw i wielobarwny ptaszek siedzący na rogu zwierzęcia wywołają uśmiech na każdej twarzy. W tej aranżacji radosny nosorożec jest uzupełnieniem bardzo minimalistycznego wnętrza. Stała się ona dzięki temu cieplejsza w odbiorze. Nosorożec na obrazie jako zabawna i lekka dekoracja to propozycja dla tych osób, które chciałyby potraktować motyw tego poważnego zwierzęcia lekko i z przymrużeniem oka.

mock up poster with scandinavian interior background

Czarno- biały portret nosorożca spodoba się osobom, które w oryginalny sposób chcą połączyć nowoczesność z klasycznym tematem. Portret ten wykonano cienkimi kreskami, które połączone są pod różnym kątem i w różnym stopniu zagęszczenia. Profil nosorożca przypomina komputerową grafikę. Znów o sile obrazu decyduje połączenie czerni i bieli, kontrastowych barw tak bardzo pożądanych we współczesnych wnętrzach. W tej aranżacji obraz zdobi ścianę salonu, którego wystrój kojarzy się ze stylem kolonialnym bądź klasycznym.

mock up poster with scandinavian interior background

Sprawdź nasze obrazy i plakaty w zwierzęta

A na koniec przepiękna fotografia pary nosorożców. Przytulone do siebie zwierzęta stoją otoczone chmarą latających ptaków. Na zdjęciu dość wyraźnie widzimy te piękne zwierzęta. Odcienie szarości, które dominują na obrazie, przyciągną wzrok wszystkich miłośników artystycznych fotografii. Obraz z dwoma nosorożcami jako niezwykła dekoracja salonu pozwoli właścicielom wyrazić ich zainteresowania i pasje. Będzie jednocześnie dekoracją o egzotycznym charakterze, która świetnie ozdobi salon kolonialny i współczesny.

Liczę na to, że spodobały Wam się obrazy z nosorożcami i że udało mi się Was zainspirować do wykorzystania portretu tego niezwykłego zwierzęcia w aranżacji wnętrza.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?