Przeznaczenie
Reprodukcje obrazów
Temat
Styl
Kolekcje
Przyroda
Miasta

Tamara Łempicka obrazy

Tamara Łempicka to polska malarka, której sztuka określana jest jako kwintesencja stylu art deco. Łempicka wychowywana była w zamożnej rodzinie, w której od najmłodszych lat dzieciństwa nawiązywała kontakty z takimi osobistościami jak Ignacy Paderewski czy Artur Rubinstein. Jako nastoletnia dziewczyna Tamara Łempicka uczyła się w Lozannie, skąd często podróżowała do Włoch, zafascynowana malarstwem renesansowym. Odwiedzała między innymi takie miasta jak Rzym, Wenecja czy Florencja. Znawcy sztuki podkreślają, że w obrazach tej malarki szczególnie ważną rolę odgrywało życie codzienne – jej biografia była silnie spleciona z jej twórczością. W swoich obrazach łączyła modernizm oraz klasycyzm, co zdecydowanie wpłynęło na jej popularność zarówno w czasach jej młodości, jak i dziś.
 • Tamara Łempicka - wf1862
  Tamara Łempicka
 • Tamara Łempicka - Rafaela Na Zielonym Tle - wf1194
  Tamara Łempicka - Rafaela Na Zielonym Tle
 • Tamara Łempicka - Paris - wf1193
  Tamara Łempicka - Paris
 • Tamara Łempicka - Muzyk - wf1191
  Tamara Łempicka - Muzyk
 • Tamara Łempicka - Śpiąca Kobieta - wf1190
  Tamara Łempicka - Śpiąca Kobieta
 • Tamara Łempicka - Portret Majore Ferry - wf1189
  Tamara Łempicka - Portret Majore Ferry
 • Tamara Łempicka - Niebieski Szal - wf1188
  Tamara Łempicka - Niebieski Szal
 • Tamara Łempicka - Z Kwiatami - wf1187
  Tamara Łempicka - Z Kwiatami
 • Tamara Łempicka - Portret Madame Ira P. - wf1186
  Tamara Łempicka - Portret Madame Ira P.
 • Tamara Łempicka - Autoportret w Zielonym Bugatti - wf1184
  Tamara Łempicka - Autoportret w Zielonym Bugatti

Tamara Łempicka – obrazy w stylu art deco

Podczas pobytu w Paryżu, zaraz po ślubie, Tamara Łempicka rozpoczęła studia malarskie w Academie de la Grand Chaumiere oraz w Academie Ranson u Maurice'a Denisa i Andrea Lothe'a. Jej dzieła to przede wszystkim portrety oraz akty ludzi zamożnych z jej towarzystwa. Malarka nie stroniła także od uwieczniania „pięknych ludzi”. Już jako młoda malarka Łempicka często wystawiała swoją sztukę nie tylko na salonach w Paryżu, ale także w Polsce, m.in. w Warszawie czy Poznaniu. Jej obrazy określane są jako kwintesencja stylu art deco i idealnie wpisują się w sztukę lat dwudziestych.

Reprodukcje obrazów Tamary Łempickiej

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz liczne reprodukcje najpiękniejszych obrazów Tamary Łempickiej. Dzięki wyjątkowemu wykonaniu oraz różnorodności obrazy te nadadzą wyrazu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Podczas urządzania pomieszczeń musisz pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane grafiki ścienne zwieńczą wykończenie każdego z ich i nadadzą mu charakter.

Tamara Łempicka – obrazy na ścianę

Obrazy Tamary Łempickiej nie bez powodu uznawane są za arcydzieła. Zarówno portrety, akty, czy martwa natura tej malarki są w stanie oczarować każdego, kto tylko na dłuższą chwilę zatrzyma na nich wzrok. W ofercie naszego sklepu znajdziesz reprodukcje największych dzieł malarki, które cieszą się najlepszymi opiniami. Oferujemy szeroki wybór reprodukcji dzieł Tamary Łempickiej w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu każdy, kto ma zamiar ocieplić swoje wnętrze obrazami tej malarki, znajdzie coś dla siebie.

Reprodukcje obrazów Tamary Łempickiej – sklep ObrazyFoto

W tej kategorii znajdziesz reprodukcje obrazów Tamary Łempickiej, które cieszą się największym powodzeniem wśród koneserów sztuki. Dzięki swojej uniwersalności obrazy te nadają się świetnie nie tylko na ściany salonów, ale także wszystkich innych pomieszczeń w Twoim domu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – znajdziesz w niej grafiki w różnej kolorystyce i o zróżnicowanych rozmiarach, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś pasującego do Twojego wnętrza. Wszystkie oferowane przez nas reprodukcje są doskonałej jakości. Wykonujemy je techniką gwarantująca trwałość – każdy kupiony w naszym sklepie obraz przez wiele długich lat będzie zdobił Twoją ścianę, zachowa piękne kolory i doskonały wygląd.