Vincent van Gogh

Vincent Van Gogh to holenderski malarz, urodzony w roku 1853. Mimo że początkowe prace tego twórcy opierały się głównie na realizmie, zasłynął on jako wybitny malarz postimpresjonistyczny. Jego dzieła charakteryzują się przede wszystkim wyraźnymi kolorami czy bogatą fakturą. W tej kategorii prezentujemy repliki wybitnych dzieł Vincenta Van Gogha.
 • Kwitnący Migdałowiec - Vincent van Gogh - wf2051
  Kwitnący Migdałowiec - Vincent van Gogh
 • Drzewa oliwne - Vincent van Gogh - wf2050
  Drzewa oliwne - Vincent van Gogh
 • Drzewa w ogrodzie azylowym - Vincent van Gogh - wf2049
  Drzewa w ogrodzie azylowym - Vincent van Gogh
 • Autoportret - Vincent van Gogh - wf2048
  Autoportret - Vincent van Gogh
 • The Postman - Vincent van Gogh - wf2047
  The Postman - Vincent van Gogh
 • The Smoker - Vincent van Gogh - wf2046
  The Smoker - Vincent van Gogh
 • Słoneczniki - Vincent van Gogh - wf2045
  Słoneczniki - Vincent van Gogh
 • Marina - Vincent van Gogh - wf1262
  Marina - Vincent van Gogh
 • Vincent van Gogh - Arena w Arles - wf1058
  Vincent van Gogh - Arena w Arles
 • Vincent van Gogh - wf577
  Vincent van Gogh
 • Vincent van Gogh - wf484
  Vincent van Gogh

Vincent Van Gogh - artysta o wielu twarzach

Wybitny malarz, Vincent Van Gogh, zainteresował się malarstwem stosunkowo późno. We wczesnych latach swojej młodości, malarz ten imał się wielu różnych prac - był między innymi kaznodzieją i antykwariuszem. Wychowanie na wsi, gdzie Vincent mógł w spokoju podziwiać uroki natury, zaszczepiło w nim upodobanie do fauny i flory oraz pięknych, malowniczych widoków. Już w wieku lat 11, Vincent Van Gogh szkicował swoje pierwsze prace, które w tamtym czasie nie zapowiadały wielkiego talentu, który w nim drzemał. Vincent już jako nastolatek wielokrotnie zmieniał miejsce swojego zamieszkania, cały czas korespondując z młodszym bratem, który to jako pierwszy zwrócił uwagę na szkice, które Vincent załączał w listach. To właśnie brat Vincenta, Theo, zachęcił go do rozwijania pasji.

Vincent Van Gogh - kariera artystyczna

W 1880 roku Vincent Van Gogh przenosi się do Brukseli, gdzie rozpoczyna swoją karierę malarską. W tym okresie powstają jego pierwsze dzieła takie jak “Popołudniowa modlitwa”, czy “Szyjąca Kobieta”. Dzieła Vincenta nie cieszyły się sławą za jego życia - po śmierci zyskał on miano jednego z najwybitniejszych malarzy współczesnych. Vincent Van Gogh namalował łącznie ponad 2000 obrazów, szkiców i rysunków, które po dziś dzień uznawane są za wybitne dzieła postimpresjonistyczne. Jego pejzaże, słoneczniki, portrety i autoportrety uznawane są przez koneserów sztuki za wybitne, a ceny jego obrazów plasują się w czołówce najdroższych dzieł świata.

Vincent Van Gogh - repliki obrazów w sklepie Obrazy Foto

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz repliki jednych z najwybitniejszych obrazów Vincenta Van Gogha. Dzieła tego malarza są na tyle zróżnicowane, że świetnie ozdobią zarówno bardziej rustykalne i klasyczne wnętrza, jak i te bardziej nowoczesne. Vincent Van Gogh malował zarówno pejzaże, jak i portrety, dlatego repliki jego obrazów odnajdą się w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Nasza oferta dzieł Vincenta Van Gogha jest kierowana do wszystkich koneserów sztuki, którzy pragną cieszyć się rąbkiem majestatycznych prac w zaciszu domowym. Nasza oferta obrazów ściennych Vincenta Van Gogha zbiera same pochlebne opinie naszych klientów. Jako największe zalety replik obrazów Van Gogha wymieniają oni jakość wykonania oraz konkurencyjną cenę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - mamy nadzieję, że nasze obrazy ścienne już wkrótce ozdobią wnętrze Twojego domu!
DO GÓRY