Przeznaczenie
Reprodukcje obrazów
Temat
Styl
Kolekcje
Przyroda
Miasta

Obrazy egzotyczne

Obrazy egzotyczne to połączenie inspiracji innymi kulturami i wierzeniami wraz z odległymi zakątkami świata, które pozostają dla nas tajemnicze i nieodkryte - wśród nich znajdziemy kolonialną Afrykę oraz orientalną Azję. Oba kontynenty przedstawione na plakatach i obrazach na ścianę są bardzo bogate kulturowo, dlatego wiele pojawiających się motywów możemy znać już z innych źródeł. Dostępne w naszej ofercie obrazy do pokoju przedstawiają przede wszystkim ludzi, pejzaże, świątynie i inne obiekty, a także nasze głęboko zakorzenione wyobrażenia na temat tych odległych lądów. Egzotyka na obrazach i plakatach bardzo często przywodzi na myśl wspomnienia z dalekich podróży i skojarzenia z elementami odległych kultur.
 • Monstera - wf1885
  Monstera
 • Zatoka - wf1876
  Zatoka
 • Afroamerykanka - wf1832
  Afroamerykanka
 • Afroamerykanka - wf1831
  Afroamerykanka
 • Rain - wf1496
  Rain
 • Ptaki Na Balustradzie, Melchior d'Hondecoeter, ok. 1680 - ok. 1690r. - wf918
  Ptaki Na Balustradzie, Melchior d'Hondecoeter, ok. 1680 - ok. 1690r.
 • Tukan, Aert Schouman, 1748r. - wf646
  Tukan, Aert Schouman, 1748r.
 • Ptaki, Melchior de Hondecoeter - wf503
  Ptaki, Melchior de Hondecoeter
 • Sęp, Aert Schouman, 1758r. - wf196
  Sęp, Aert Schouman, 1758r.

Obrazy z Dalekiego Wschodu

Obrazy z motywami z Dalekiego Wschodu są bardzo mistyczne, często przedstawiają azjatyckie obiekty architektoniczne, świątynie i miejsca refleksji. Nawiązują one do orientalnych motywów z kontynentu azjatyckiego, dlatego na tych egzotycznych obrazach zobaczymy przede wszystkim symbole chińskie, indyjskie i wietnamskie, tradycyjne stroje japońskie, mistyczne i mgliste krajobrazy oraz orientalne ptaki. Na uwagę zasługuje także kolorystyka egzotycznych obrazów - przeważnie pastelowa - wpływająca kojąco i relaksująco na nasze zmysły. Można ten fakt wykorzystać nie tylko wybierając obrazy do pokoju - egzotyczne malowidła doskonale wpasują się także w miejsca sprzyjające relaksowi, takie jak salony SPA, gabinety masażu, salony kosmetyczne i inne. Ponadto sprawdzą się także w pomieszczeniach w mieszkaniu, takich jak sypialnia, salon, a nawet łazienka - motyw wody bardzo często towarzyszy obrazom egzotycznym. Będą się one doskonale prezentowały także jako element wystroju sali do jogi lub medytacji. Wielbiciele Dalekiego Wschodu będą zachwyceni.

Obrazy - Afryka

Jeśli chodzi o obrazy do pokoju przedstawiające nawiązania do plemiennych kultur Afryki, mamy tu do czynienia z innym rodzajem egzotyki. Tego typu obrazy na ścianę różnią się od orientalnych już samą kolorystyką - wykorzystano ciepłe barwy, przywołujące na myśl kolory ziemi i etniczne wyraziste motywy. Nierzadko pojawiają się także printy zwierzęce i pustynne pejzaże. Obrazy do pokoju z wizerunkami mieszkańców Afryki lub miejsc charakterystycznych dla tego kontynentu współgrają z wnętrzami, które są bardzo przytulne i należą np. do pasjonata podróży. Obrazy afrykańskie przedstawiające dzikie zwierzęta będą pasować także do nowoczesnych mieszkań lub domów.

Obrazy egzotyczne - oferta

W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór obrazów i plakatów na ścianę kojarzących się z egzotyką, zarówno orientalną, jak i kolonialną. Piękne obrazy wysokiej jakości są dostępne w rozmaitej kolorystyce. Atrakcyjne ceny sprawiają, że z łatwością można dobrać kilka pasujących do siebie obrazów, które razem stworzą oryginalną dekorację. Nasze produkty cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Jeśli więc szukasz odpowiedniego obrazu do orientalnej aranżacji wnętrza lub chcesz nawiązać do stylistyki etnicznej kultury Afryki, szukaj obrazów w tej kategorii - z pewnością znajdziesz tu swój wymarzony!