Przeznaczenie
Reprodukcje obrazów
Temat
Styl
Kolekcje
Przyroda
Miasta

Obrazy dmuchawce

Obrazy na ścianę z tej kategorii przedstawiają rozmaicie ujęte dmuchawce. Dlaczego tak bardzo nas intrygują i czemu tak chętnie postanawiamy wykorzystać motyw dmuchawców do udekorowania dostępnej przestrzeni? Dmuchawiec to powszechna nazwa miękkiej, puszystej kuli zawierającej owoce mniszka lekarskiego. Macierz, z której powstaje dmuchawiec, czyli żółty mlecz ma niesamowitą umiejętność odcięcia się od otoczenia i zamknięcia na wszystko, co dzieje się wokół niego. Skupiony na sobie mlecz z czasem przeradza się jednak w inną formę, jaką jest znany nam dobrze dmuchawiec. Przemiana ta symbolizuje dziś często nowy etap, wewnętrzną siłę, przemijanie, wolność oraz nieograniczone możliwości. Każdy z nas w dzieciństwie z radością zdmuchiwał delikatne pręciki tej rośliny, żeby obserwować jak pięknie i lekko unoszą się na wietrze po to, by za chwilę zniknąć nam z pola widzenia i ukryć się w trawie bądź odlecieć jeszcze dalej. Lekkość tych delikatnych pręcików i droga, jaką potrafią one przebyć, sprawiają, że dmuchawiec często postrzegany jest jako symbol otwartego umysłu, dużej wyobraźni, woli przetrwania lub początku czegoś nowego. Być może właśnie dlatego tak chętnie wykorzystujemy wizerunek dmuchawca nie tylko w sztuce, ale także przy aranżacji wnętrz.
Nie znaleziono fotografii w tej kategorii

Obrazy dmuchawce

Dmuchawiec budzi pozytywne skojarzenia z dzieciństwa, wprowadza atmosferę beztroski i pasuje do wnętrz, w których prym wiodą naturalne materiały. Obraz przedstawiający dmuchawce doda wnętrzu lekkości i sprawi, że optycznie wyda się ono większe, dlatego dekorację tę często wykorzystuje się w przypadku mniejszych pomieszczeń. Choć sam dmuchawiec kojarzy nam się z ulotnością i delikatnością, jego natura nie jest jednoznaczna – w końcu pręciki, które go tworzą, mają moc kreowania życia od nowa. Obrazy na ścianę przedstawiające dmuchawce przeważnie utrzymane są w jasnych barwach, dlatego idealnie będą współgrać z dobrze oświetlonymi, przestronnymi wnętrzami, w których dominuje kolorystyka pastelowa i stonowane odcienie. Obrazy z dmuchawcem sprawdzą się zarówno w salonie, w sypialni, jak i w kuchni czy w łazience, choć ich niezobowiązująca symbolika pozwala na wykorzystanie tego motywu praktycznie w każdym pomieszczeniu, nie tylko w domu, ale także przy okazji aranżacji salonów kosmetycznych czy fryzjerskich.

Obrazy z dmuchawcami

Odlatujące w dal delikatne pręciki puszystej kuli dmuchawca przywołają w nas ciepłe wspomnienia i marzenia o wolności i braku zobowiązań, co zadziała na nas kojąco i pomoże nam odzyskać harmonię ducha. Postaw na obrazy przedstawiające dmuchawce, jeśli oczekujesz od swojej aranżacji właśnie takich subtelnych poruszeń. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór obrazów z dmuchawcami, a wielość wzorów pomoże Ci wybrać taki obraz, który najskuteczniej dopełni aranżację Twojego pomieszczenia. Oferujemy obraz w najwyższej jakości, których wspólną cechą jest atrakcyjna cena, dlatego nasze produkty cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Wybierz taki obraz, który najlepiej współgra z Twoim poczuciem estetyki i stworzy niezwykły klimat we wnętrzu, które dekorujesz.