Lina Cavalieri

 • Lina Cavalieri - wf1411
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1410
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1409
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1408
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1406
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1405
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1399
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1325
  Lina Cavalieri
 • Lina Cavalieri - wf1321
  Lina Cavalieri
Dekoracje, które znajdują się w tej kategorii, to wyjątkowo stylowe obrazy i plakaty przedstawiające Linę Cavalieri. Kim jest piękna kobieta, której twarz stanowi główny temat każdego z tych obrazów? To Włoszka urodzona w Lazio, która była śpiewaczką operową, aktorką niemych filmów oraz gwiazdą rewii paryskiej z początku XX wieku. Co więcej, ze względu na ponadprzeciętną, klasyczną urodę oraz niesamowity talent i popularność, okrzyknięta została w tamtych czasach „najpiękniejszą kobietą świata”, a tytuł ten pozostaje aktualny do dziś - przynajmniej w świecie sztuki.

Obrazy i plakaty - Lina Cavalieri

Burzliwa i kontrowersyjna biografia śpiewaczki pełna podróży, romansów, kilku małżeństw, udanych oraz nieudanych koncertów, do dziś inspiruje wielu artystów. Nie inaczej było z projektantem Piero Fornasettim, który zachwycony urodą sopranistki, postanowił wykorzystać jej wizerunek i poświęcić jej swoją twórczość – to właśnie jego wizję pięknej Włoszki odnajdziemy dziś na obrazach oraz wielu innych przedmiotach, których głównym motywem są reprodukcje Fornasettiego. Ponadto Lina Cavalieri, właścicielka wielu salonów kosmetycznych w dużych i modnych miastach świata, takich jak Nowy Jork, Paryż czy Monte Carlo, do dziś pozostaje inspiracją dla wszystkich kobiet stawiających na rozwój osobisty i karierę, dlatego można uznać ją za inspirację dla ruchu feministycznego. Śpiewaczkę operową i zarazem jedną z pierwszych business woman można zatem uznać za symbol piękna i przedsiębiorczości, dlatego po dziś dzień pozostaje ona ulubienicą zarówno zapatrzonych w nią już od ponad stu lat mężczyzn, jak i zainspirowanych jej działalnością i silnym charakterem kobiet. Biografia Liny do dziś pozostaje inspiracją oraz wielu szokuje, dlatego jej wizerunek nadal bardzo chętnie wykorzystywany jest podczas projektowania i dekorowania wnętrz. Obrazy i plakaty z Liną Cavalieri doskonale prezentują się w salonie, sypialni czy nawet w gabinecie kosmetycznym. To nietuzinkowa dekoracja, która ożywi każde wnętrze. Twarz Liny na obrazach Fornasettiego jest przedstawiana w różnych grymasach. Dzieła te są utrzymane w czarno-białej kolorystyce, dzięki czemu obrazy i plakaty z jej postacią są dosyć uniwersalne i pasują do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach. Obrazy z Liną Cavalieri są bardzo modne i świadczą nie tylko o rozwiniętym zmyśle estetycznym, ale także o znajomości sztuki. Tego rodzaju dekoracje tworzą w pomieszczeniu niesamowity klimat. Plakaty i reprodukcje ukazujące Linę w oczach Fornasettiego nawiązują do sztuki antycznej oraz wykorzystują nowoczesne konwencje, dlatego będą dobrze się prezentowały w każdym wnętrzu.

Obrazy - Lina Cavalieri - plakaty

Obrazy z piękną sopranistką na pierwszym planie i plakaty z Liną Cavalieri z powodzeniem mogą zdobić także ściany w Twoim pokoju. W naszym sklepie znajdziesz między innymi reprodukcje twórczości Fornasettiego - wybierz swój ulubiony wzór. Kolekcja “obrazy Lina Cavalieri” charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i cieszą się dobrymi opiniami naszych klientów. Zróżnicowana oferta pozwala na wybór najodpowiedniejszego obrazu do Twojego wnętrza, a atrakcyjna cena sprawia, że najpiękniejsze obrazy są w zasięgu ręki. Jeśli szukasz inspiracji na co dzień i lubisz bawić się sztuką, reprodukcje ukazujące piękną Linę Cavalieri będą doskonałym wyborem podczas dekorowania wnętrza.
DO GÓRY