Kategorie:

Krajobrazy na fototapetach. Wielki powrót na salony

Większość z osób, które o to pytam, kojarzy fototapetę z malowniczym widoczkiem. Takie właśnie fototapety pojawiły się na polskich ścianach pod koniec ubiegłego stulecia. Utrwaliły się one w naszej pamięci i budzą, niestety, różne emocje. Niektórzy wspominają je z rozrzewnieniem, inni woleliby o nich zapomnieć. Na szczęście dla jednych i dla drugich współczesne fototapety powstają na najwyższej jakości sprzęcie i przy użyciu nowoczesnych i niezawodnych materiałów. Dlatego dziś chciałabym zająć się fototapetami z krajobrazami, bowiem coraz częściej to o nie pytają nasi klienci.

Fototapeta z widokiem – dobry pomysł! 

 Malowniczy widok na fototapecie to pomysł, który ma wiele zalet. Zacznijmy od sposobu wykorzystania takiej fototapety. Na pewno warto umieścić ją tylko na jednej ze ścian pomieszczenia. Wybór tej ściany zależy od naszych potrzeb. Fototapeta z rozległym krajobrazem spełnia bowiem wiele funkcji. Po pierwsze, może być głównym elementem dekoracyjnym salonu bądź sypialni. Wówczas eksponujemy ją na tej ścianie, na którą od razu zwraca się uwagę po wejściu do pokoju. Po drugie, taka fototapeta może świetnie odwrócić uwagę od ściany, którą z jakiegoś powodu chcielibyśmy zakryć. Malowniczy widok sprawi, że niechciane przepierzenie lub zbędna w naszym odczuciu ściana „zniknie” ubrana w fototapetę. Po trzecie, fototapety perspektywiczne powiększają optycznie małe pokoje i to ta właśnie cecha najczęściej decyduje o tym, że fototapeta z krajobrazem pojawia się w naszym domu. Po czwarte wreszcie, fototapeta z krajobrazem ma wyjątkowe walory estetyczne. Jej wybór zależy od naszych upodobań, ale dzięki niej możemy w domu poczuć się tak, jak w miejscu, które przedstawia fototapeta. Dlatego dobrze przy niej wypoczywamy, budzi w nas pozytywne emocje, a odpowiednio wkomponowana w aranżację wnętrza stanie się ozdobą, która urzeknie również naszych gości.

Fototapeta krajobraz – którą wybrać? 

 Wszystko zależy od naszych upodobań. Fototapeta z krajobrazem górskim spodoba się na pewno tym, którzy lubią spędzać czas wysoko w górach. Fototapeta z widokiem na morze będzie odpowiadać wielbicielom wypoczynku na plaży. Pejzaż egzotyczny na fototapecie wybiorą ci, którzy chętnie wypoczywają na dalekich wyprawach. Las na fototapecie będzie odpowiedni dla osób, którzy tworzą aranżację inspirowaną naturą. O naszym wyborze mogą przeważyć artystyczne walory fotografii wykorzystanej na fototapecie, decydująca jest też stylistyka, w jakiej utrzymujemy wystrój wnętrza. Dla jednych odpowiednia będzie skromna fototapeta z pejzażem, której głównym walorem jest prostota wyrazu. Inni zdecydują się na bogaty, pełen detali krajobraz, który ożywi aranżowaną przestrzeń. Wybór jest naprawdę ogromny. Zapraszam Was wobec tego na inspirującą, mam nadzieję, wędrówkę. Spójrzcie na aranżacje, w których królują fototapety z krajobrazem.

Fototapeta pejzaż – stonowana i skromna 

Zacznijmy od tych fototapet, których zaletą jest delikatność i subtelność. To wrażenie zawdzięczają często fototapety z krajobrazem stonowanej palecie barw. Autorzy takich fotografii wybierają odpowiednią porę dnia, kiedy słońce oświetla przestrzeń bardzo delikatnie. Operując światłocieniem i wybierając odpowiedni pejzaż, tworzą prace, które odpowiadają osobom poszukującym delikatnych fototapet z krajobrazem.

Minimalistic interior with a stylish blue sofa

Fototapeta z drzewem stojącym na polu to przykład tapety, która w odbiorze jest bardzo ciepła. Zawdzięcza to przede wszystkim światłu, którego źródłem jest zachodzące za horyzontem słońce. W jego blasku barwy nabierają przyjemnych odcieni, stają się lekko matowe. Świetnym kontrapunktem dla spowitej żółcią łąki i drzewa jest głęboka, soczysta barwa nieba. Spowite cieniem drzewo przyciąga uwagę kształtem i jest centralnym punktem tej fototapety z widokiem na łąkę.

fototapeta_do_sypialni_pejzaz_5761

Zupełnie inna kolorystyka na fototapecie z widokiem na morze. Tu centralne miejsce zajmuje skała, która kolorystycznie niemal zlewa się z barwą wody i nieba. Co ciekawe, na fotografii dominuje oryginalny odcień lawendowy, podkreślający wyjątkowość tego pejzażu. Zwróćcie uwagę, jak dobrze fototapeta z wodą i skałą komponuje się ze skromnym, minimalistycznym wystrojem pokoju. Ożywia go w delikatny sposób, nie zaburzając wpisanej w aranżację atmosfery spokoju i wyciszenia.

Bardzo lubię krajobrazy górskie. Szczególnie te, na których widzimy szczyty wzgórz bądź stoki wynurzające się z mgły lub chmur. Jest wiele magii w takich krajobrazach:) W aranżacji wnętrza możemy wykorzystać potencję pejzaży górskich i stworzyć miejsca przepełnione ciszą i pięknem.

fototapeta_powiekszajaca_pokoj_132833292_4514

Fototapeta z górskim krajobrazem spodoba się każdemu, kto szuka utrzymanego w odcieniach błękitu i beżu widoku. Właśnie ta kolorystyka idealnie wpisuje się w minimalistyczne trendy, bo sięga po ulubioną w tej stylistyce paletę barw. Wszechobecna na tapecie ciężka mgła i zarysy szczytów, które z niej się wyłaniają tworzą ciekawy klimat. Dzięki tej fototapecie z zamglonym pejzażem możemy mieć w domu dodatkowy kawałek przestrzeni i niezwykłego klimatu.

fototapeta_las_122477324_5613

Bardzo lubię tę aranżację. Fototapeta a na niej górski, porośnięty drzewami stok w niezwykły sposób otwierają przestrzeń. Pokój wydaje się wypełniony lasem i świeżym górskim powietrzem. Dzięki mgle, która w delikatny sposób unosi się między drzewami, obraz jest nieco matowy, a barwy przygaszone. Całość jest bardzo stonowana i wygląda pięknie w tej skromnie wyposażonej sypialni.

Spójrzcie jeszcze na podobną aranżację, w której jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych jest olbrzymia fototapeta z lasem i mgłą. Tym razem wykorzystano ją w salonie.

Ingresso con porta e lampada

I jeszcze jeden przykład fototapety z górskimi szczytami. Tym razem została ona wykorzystana do aranżacji loftu. Choć wystrój takich pomieszczeń kojarzy nam się ze stylem industrialnym, to można śmiało wykorzystać w nich fototapetę z pejzażem. Idealnie pasują bowiem one do dużych przestrzeni, pozwalają wykorzystać się z rozmachem i fantazją, a ich wielkość i uroda pomogą zbudować niezapomnianą aranżację.

fototapety_gory_100703154_6638

Fototapety z krajobrazem jezior i morza

Bardzo lubiane są fototapety z wodą. Takie krajobrazy na fototapecie działają na nas kojąco i w znakomity sposób pomagają powiększyć przestrzeń. Tak jak te tapety wykorzystane w aranżacji salonów.

fototapety_pejzaz_62753336_9871

Fototapeta z falochronem wchodzącym w wodę sprawia, że salon wydaje się zdecydowanie większy. Obraz jest spokojny i utrzymany w zdecydowanie chłodnej kolorystyce. Bije z niego spokój i, jeśli lubimy spędzać urlop nad wodą, przywołuje miłe wspomnienia, a o to przecież często nam chodzi, gdy decydujemy się na fototapetę z widokiem.

Fototapety_z_morzem_73665436_8173

Znów ciekawa gra światła, która sprawiła, że krajobraz morza tonie w odcieniach brązu. Wzburzona woda, wielkie fale, częściowo okryte cieniem klify i drobne postacie wędrujące brzegiem. Patrząc na taki krajobraz, od razu przywołujemy atmosferę letnich spacerów. Dzięki fototapecie z morzem będziemy mogli wypocząć i odsunąć od siebie choć na chwilę ciężar codziennej bieganiny.

Bardzo cenię sobie również fototapety, które wiernie odtwarzają niezwykłą urodę miejsc. Taka właśnie jest fototapeta z jeziorem wykorzystana w aranżacji sypialni. Autor zdjęcia utrwalił rozległy krajobraz i udało mu się oddać jego piękno. Jest to też doskonały przykład odpowiedniego wykorzystania fototapety 3D z pejzażem do optycznego pogłębienia wnętrza.

Fototapeta_pejzaz_1771

Fototapety z pejzażem: góry, lasy, pola i wodospady

Poszukując idealnej dla siebie fototapety z pejzażem, możemy w dość łatwy sposób wpaść na interesujący nas trop. Wystarczy sprecyzować, jaki mniej więcej widok nas interesuje. Czy będą to góry, lasy, pola czy wodospady. Lista nie jest zamknięta:) Chciałabym pokazać Wam aranżacje, w których wykorzystano wymienione wyżej motywy. Może któraś z tych fototapet przypadnie Wam do gustu.

fototapeta_gory_96792461_1029

Sprawdź nasze fototapety z motywem górskim

Fototapety z widokiem na góry pojawiły się już poprzednich aranżacjach. Wybierałam wtedy góry lekko zamglone i tajemnicze. W tym salonie króluje jednak fototapeta z imponującym pejzażem, który pokazuje ogrom i przestrzeń widzianą z wysokości. Takimi właśnie krajobrazami zachłystujemy się, gdy po dniu wędrówki docieramy na górski szczyt. Fototapeta z tak pięknym górskim widokiem może codziennie przypominać nam o niezwykłej urodzie gór i na pewno pomoże nam odpocząć od codzienności.

fototapeta_las_80891688_3767

Miłośnicy lasu i wąskich leśnych dróżek znajdą również coś dla siebie. Wybrałam dla Was fototapetę z drzewami, zza których prześwitują promienie słońca. Taka fototapeta pięknie ożywi salon, zieleń podziała na nas kojąco, a oddalająca się ścieżka pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. To świetny przykład fototapety z lasem, która ma wszystkie zalety fototapety perspektywicznej.

Fototapety_laewnda__43893283_9594

Spośród licznych fototapet przedstawiających rozległe pola zdecydowałam się pokazać Wam fototapetę z polem lawendy. Motyw ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na kolorystykę. Dominująca na fototapecie barwa lawendowa pasuje do wnętrz urządzonych rustykalnie bądź w stylu prowansalskim.

Na koniec chciałabym pokazać jeszcze pejzaż egzotyczny na fototapecie, bo i takie są chętnie wykorzystywane w aranżacjach wnętrz.

Fototapeta_Wodospad_5010

W tym wnętrzu wykorzystano bardzo wyrazistą fototapetę z wodospadem. Głębokie i czyste barwy oraz niezwykłe bogactwo, typowe dla krajobrazów orientalnych, urzekną niejednego z nas. W tej aranżacji fototapeta z krajobrazem przenosi użytkowników wnętrza w zupełnie inny świat. Ta magiczna właściwość, typowa dla fototapet z krajobrazem, stanie się mam nadzieją dla Was zachętą, by bliżej się nimi zainteresować.

Pozdrawiam Was ciepło,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?