Kategorie:

Nadmorskie klimaty. Fototapety z motywem morza

Wakacyjne urlopy na pewno część z Was spędza nad morzem. Czy jest to nasz chłodny Bałtyk, czy cieplejsze południowe morza wypoczynek na plaży należy do jednych z najprzyjemniejszych. Szum fal na pewno wpływa na nas kojąco, tak samo jak plażowanie, kąpiele i spacery. Przyznam szczerze, że ja osobiście bardzo lubię wyjazdy nad morze. Cenię sobie przede wszystkim spokój i ciszę, więc należę do tej grupy turystów, którzy uciekają z zatłoczonych nadmorskich deptaków i większość czasu spędzam na spacerach po plaży. Lubię też oceniać aranżacje restauracji czy barów, zerkam na wystrój pensjonatów i domów wczasowych. Przyznam, że bardzo ujmują mnie nad morzem wnętrza, które urządzone są w stylu marynistycznym.

Styl ten jest dość popularny. Kojarzy się nam z wakacyjnym wypoczynkiem. Ma też wiele zalet wizualnych. W aranżacji wykorzystuje się biel, granat, kolor niebieski, czerwony, czasem żółty. Odcienie są głębokie i wyraziste, zazwyczaj bazę wystroju stanowi kolor biały, który rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrza. Popularnym motywem są paski, ale często też wykorzystywane wizerunki statków, fal, piaszczystej plaży, kotwicy, mew, muszelek czy latarni morskich. W okresie wakacyjnym zdecydowanie więcej możemy znaleźć w sklepach i butikach pięknych dodatków i dekoracji z motywami marynistycznymi.

Zainspirowana swoim wakacyjnym wyjazdem postanowiłam dziś stworzyć dla Was kilka aranżacji, które wykorzystują fototapety o tematyce morskiej. Fototapetę z motywem morza proponuję umieścić na jednej ze ścian jako dominującą dekorację. Najczęściej wykorzystuję do tego duże, dobrej jakości fotografie, które na fototapecie wyglądają niesamowicie. Fototapety marynistyczne to też ujmujące wzory lub kompozycje barwne. W aranżacji wnętrza w stylu marynistycznym fototapeta może odegrać kluczową rolę. Pozwala bowiem w dość łatwy sposób uzyskać efekt, który trudno uzyskać przy pomocy farby. Świetnie wyglądają w tej roli bardzo modne ostatnio fototapety akwarelowe.

Zacznijmy wobec tego naszą wędrówkę po morskich aranżacjach od fototapet akwarelowych.

Sprawdź nasze fototapety z motywem morskim

Fototapety akwarelowe w niebieskich odcieniach

Akwarelowe morze

Kolory to najważniejsze atuty tej fototapety. Odcienie niebieskiego otulają pokój, tworząc wrażenie wszechobecnej wody. Przepiękne połączenie różnych tonacji koloru niebieskiego i rozmycie granicy różnych barw, charakterystyczne dla farby akwarelowej, to efekt nie do podrobienia. Pokój nie potrzebuje już w zasadzie żadnej ozdoby. Fototapeta „Morze w akwarelach” przyciąga wzrok i tworzy odpowiedni, nadmorski klimat. Jest to jednocześnie aranżacja bardzo oryginalna i bazująca na niebanalnym pomyśle.

Morze2

Inny pomysł na ozdobienie tym razem sypialni to akwarelowa fototapeta w ciemniejszych odcieniach koloru niebieskiego. Chciałam ją pokazać ze względu na walory wizualne rozlanej akwarelowej farby. Zwróćcie uwagę, jak ciekawą w odbiorze przestrzeń tworzy ta niezwykła tapeta.

Marynarz na fototapecie

Jeśli chcemy wprowadzić do aranżacji naszego mieszkania elementy stylu marynistycznego, możemy również wykorzystać piękne fototapety, które wyglądają jak olbrzymie obrazy.

Morze3

Tę fototapetę z marynarzem umieszczono na jednej ze ścian sypialni. Jej ogromną zaletą jest świetna kolorystyka. Białe tło, dobrze widziane w aranżacjach marynistycznych, świetnie współgra z pozostałymi elementami wystroju. Rysunek wykonany częściowo akwarelą jest bardzo dynamiczny. Marynarz z charakterystyczną fajką w zębach został pokazany z profilu. Sprawia wrażenie niezłomnego i świetnie ilustruje mit o niezrównanych wilkach morskich. Na fototapecie dominuje kolor niebieski w wielu wyrazistych odcieniach, bardzo charakterystycznych dla obrazów o tematyce morskiej.

Fotografie morza na fototapetach

Innym pomysłem na wprowadzenie elementów marynistycznych do aranżacji wnętrza jest wykorzystanie fotografii na fototapecie.

Morze4a

Bardzo lubię tę romantyczną aranżację z tapetą w kolorze sepii. Wspaniale powiększa optycznie przestrzeń, a jej walory kolorystyczne zostały świetnie wykorzystane. Barwa fototapety doskonale komponuje się z elementami dekoracyjnymi pokoju. Lubię też uwieczniony na zdjęciu obraz. Płynący po spokojnym morzu duży żaglowiec wygląda naprawdę pięknie. Tyle w nim wdzięku i lekkości:) To takie właśnie widoki sprawiają, że spoglądamy w morze z nostalgią i zadumą.

Morze5

W tej aranżacji wykorzystano czarno-białą fotografię na fototapecie. Dominujące odcienie szarości i spokojny widok – to jej cechy. Dzięki nim fototapeta z morzem ma niemal terapeutyczne walory. Dwie płynące na horyzoncie żaglówki i ptaki siedzące na falochronie mogą nam przypominać o najmilszych wakacyjnych chwilach.

Morze6a

Równie pięknie wyglądają kolorowe fotografie. W tej aranżacji wykorzystano świetne ujęcie czerwono-białej latarni morskiej. Znajdująca się na pierwszym planie wydmowa roślinność ze względu na naturalną kolorystykę wygląda świetnie. Natomiast otwarta przestrzeń na drugim planie, rozległe morze i lekko zachmurzone niebo sprawiają, że obraz wydaje się bardzo realistyczny, a salon nabiera głębi.

Fototapety z morskim deseniem

Jeszcze jednym ze sposobów wprowadzenie tematyki morskiej do naszych wnętrz są fototapety z morskimi deseniami. Są to wzorki przedstawiające fale, muszle, mewy czy kotwice. Spośród licznych fototapet o tej tematyce wybrałam jedną, która bardzo mi się podoba.

 Morze7a

W tym salonie wykorzystano fototapetę z mewami. Wielokrotnie powtórzony wzór został umieszczony na tle białych i niebieskich pasków. Całość jest bardzo jasna, a powielony deseń bardzo ożywia aranżowaną przestrzeń.

Fototapety o tematyce morskiej w sypialni

Myślę, że sypialnia do doskonałe miejsce do wykorzystanie fototapet ze zdjęciami pokazującymi plażę i spokojne morze. Zależy nam na tym, by było to miejsce, w którym łatwo się zrelaksować i odpocząć. Nadmorskie widoki należą do tych, które sprawiają, że czujemy się świetnie. Warto więc pomyśleć o fototapecie z widokiem na morze właśnie do sypialni.

Morze7

Ścieżka wiodąca na plażę wydaje się przechodzić obok łóżka. Dalej na drugim planie widać skrawek błękitnego morza. Fototapeta z piaszczystą plażą i niskim płotkiem powiększa optycznie przestrzeń sypialni. Jednocześnie bardzo ciepła, jasna kolorystyka fotografii dobrze komponuje się z jaśniejszymi kolorami drewna i wyposażenia, które wykorzystano w tej aranżacji sypialni.

Morze9a

Myślę, że ta fototapeta z nadmorskim krajobrazem spodoba się wielu osobom. Na pierwszym planie znalazło się drewno w jasnym kolorze, gruby sznur i równie jasne kamienie. Drugi plan jest rozmyty. Dwa piękne odcienie koloru niebieskiego świetnie komponują się z pozostałymi kolorami sypialni i sprawiają, że nabiera ona cech typowych dla stylu marynistycznego. Plaża na fototapecie została jednocześnie przedstawiona w sposób bardzo przyjemny i świetnie buduje ona atmosferę relaksu i odpoczynku.

Morze10

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również fototapety z egzotycznymi plażami. Przypominają nam o niezapomnianych wakacyjnych urlopach lub są wyrazem naszych upodobań do przepięknych rajskich plaż. Warto wykorzystać taką fototapetę w sypialni. Fototapeta z palmami doskonale uzupełnia ciekawą aranżacje tego wnętrza. Typowa dla stylistyki marynistycznej kolorystyka oraz fototapeta z widokiem na dziką plażę – to przepis na designerski sukces.

Fototapeta z widokiem na morze jako dekoracja salonu

Dobrym pomysłem na dekorację salonu są fototapety z widokiem na morze. Wyglądają w salonie dobrze, ze względu na połączenie kilku zalet. Większość z nich optycznie powiększa. Jednak rozległy nadmorski krajobraz umieszczony na jednej ze ścian sprawi, że salon nie tylko będzie optycznie większy. Motyw wykorzystany na fotografii może uatrakcyjnić wnętrze na wiele innych sposobów.

Morze11a

W tej aranżacji fototapeta z widokiem skały i morze dzięki lekko przymglonej i stonowanej palecie barw buduje atmosferę spokoju i relaksu. Przyjemnie jest usiąść na wygodnej sofie, spojrzeć na ten rozległy krajobraz i zatopić się w myślach.

Morze12

Zupełnie inaczej uatrakcyjnia wnętrze salonu ta fototapeta z łódkami. Głęboko nasycone barwy, egzotyczny, rozległy widok tworzą atmosferę bardziej dynamiczną. Wystrój kojarzy się z podróżami pełnymi przygód i ekscytujących doświadczeń.

Fototapety z morzem w pokoju dzieci

Nie mogłam się oprzeć i wyszukałam wśród swoich aranżacji z fototapetami o tematyce morskiej dwie, które świetnie wyglądają w pokoju naszych dzieci. Pierwsza fototapeta będzie dobrze wyglądać w pokoju nowoczesnego nastolatka.

Morze13

Fototapeta z serfującym na falach chłopakiem to pomysłowa dekoracja pokoju energicznego, wysportowanego nastolatka. Dzięki niej nasze dorastające dziecko będzie mogło codziennie spoglądać na przepełniony słońcem i radosnym wypoczynkiem widok.

Pokój małego dziecka możemy udekorować zabawną fototapetą z wielorybami, ośmiornicami i żaglówkami. Wzór jest bogatszy o drobne detale, które z łatwością rozpozna nasz milusiński. Tłem są delikatne białe i niebieskie paski. Fototapeta do pokoju dziecka z motywami morskimi pozwoli nam stworzyć ciekawą tematycznie i wizualnie przestrzeń. 

Morze14

Przedpokój z widokiem na morze – fototapeta z wodą

Morze15

Do dekoracji małego przedpokoju chciałabym Wam zaproponować fototapetę z wodą. Lekko pomarszczona tafla czystej wody na fototapecie to oryginalna i niezwykła dekoracja. Zwróćcie uwagę na to, ile świeżości i spokojnego piękna wnosi wykorzystanie na ścianie tej morskiej palety barw. Kolor niebieski wykorzystywany jest często do optycznego powiększania wnętrza. Z tego powodu fototapeta “Woda” w małym przedpokoju to świetne rozwiązanie.

Ryby na fototapecie – morski motyw w dekoracji przestrzeni użytkowej

Dwie kolejne aranżacje wybrałam ze względu na motyw. Jak już pisałam wyżej, akcenty związane z morzem mogą również przybierać formę oryginalnych deseni. Zobaczcie, jak wygląda łazienka i kuchnia, w której wykorzystano ryby na fototapecie. 

Morze16

Do tej łazienki wybrano fototapetę z rybami, które namalowano akwarelą. Rozwodnione farby pomogły wydobyć różne odcienie koloru niebieskiego, dzięki temu wzór nie jest monotonny. Zarówno deseń, jak i wykorzystana paleta barw świetnie pasują do nowoczesnego wnętrza łazienki.

Morze17

A na zakończenie świetna moim zdaniem fototapeta z morskimi rybami. Wzór jest tak oryginalny, i jednocześnie tak mocno kojarzy mi się z nadmorskimi wyprawami, że musiałam go wykorzystać w aranżacji dużej i przestronnej kuchni. Efekt jest niezwykły.

Mam nadzieje, że zarówno ta fototapeta, jak i pozostałe aranżacje w nadmorskich klimatach pozwolą Wam powrócić myślami do najwspanialszych wakacji spędzonych nad morzem. 

Pozdrawiam,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?