Kategorie:

Dom w stylu nowoczesnym

Innowacyjne rozwiązania technologiczne mają znaczący wpływ na zmiany widoczne w bryle budynku, które mimowolnie stają się nowymi trendami architektonicznymi. Budowa nowoczesnych domów jednorodzinnych opiera się na minimalnej formie łączonej z niepodważalną elegancją i detalami, które wpisują się w kanon ponadczasowych rozwiązań, będących swoistą klasyką nowatorskiego podejścia do projektowania.

Projekt domu w stylu nowoczesnym musi zostać odpowiednio zaprojektowany pod względem architektury wnętrza, która bez wątpienia powinna nawiązywać do bryły budynku. W tym przypadku najrozsądniej jest postawić na klasyczny detal, bazując na modernistycznych elementach wyposażenia i współgrających z nimi metodach wykończenia ścian czy posadzek.

Projekt domu Telmun 2Projekt domu Telmun 2

Minimalizm

Charakterystyczny minimalizm to cecha, która wyróżnia projekty domów nowoczesnych. Wnętrza oddają klimat panujący na zewnątrz domu i doskonale współgrają z prostą bryłą, której jedynym elementem dekoracyjnym jest detal wkomponowany w projekt elewacji.

Sprawdź nasze obrazy i plakaty minimalistyczne

Funkcjonalny układ pomieszczeń

Minimalizm niewątpliwie sprzyja maksymalizacji funkcjonalności wnętrz. Aranżacje dzięki utrzymaniu klasycznego układu pomieszczeń wpływają na komfort komunikacji między kolejnymi strefami domu. Charakterystyczna dla tego stylu otwarta przestrzeń z wielkoformatowymi przeszkleniami części dziennej czy nawet klatki schodowej potęguje efekt optycznego powiększenia wnętrza domu, co ma duże znaczenie dla Inwestorów planujących realizację niewielkiego domu w stylu nowoczesnym.

Projekt domu Kreo 2Projekt domu Kreo 2

Projekt domu HomeKoncept-18Projekt domu HomeKoncept-18

Stonowane, klasyczne połączenia kolorystyczne

W tym stylu ekstrawagancja przeważa w dekoracji. Nie powinniśmy stawiać na neonowe zestawienia kolorystyczne, jeśli zależy nam na ponadczasowej elegancji połączonej z nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi. Zdecydowanie korzystniej będą prezentowały się pastelowe odcienie lub klasyczne połączenia np. bieli i czerni przełamanej kolorystycznymi detalami. Jeśli bardzo zależy nam na wkomponowaniu w wystrój jaskrawych barw, możemy pomyśleć o montażu dekoracyjnego oświetlenia led, które w każdej chwili będziemy mogli wyłączyć.

Projekt domu ArtusProjekt domu Artus

Projekt domu Doskonały 3Projekt domu Doskonały 3

Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu opiera się na łączeniu minimalizmu, elegancji i funkcjonalności, dlatego znajduje coraz większe grono odbiorców. Projekty nowoczesne w aspekcie dekoracji wnętrz, pozostawiają Inwestorom duże pole do popisu i mimo utartych schematów, możemy stworzyć wyjątkowy, ponadczasowy wystrój, który będzie wpisywał się w trendy aranżacyjne przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?