Kategorie:

Dzikie zwierzęta w salonie – fototapety przyrodnicze

Fototapety przedstawiające zwierzęta należą do jednej z najbardziej lubianych kategorii. Zwierzęta wzbudzają zazwyczaj pozytywne odczucia oraz pewnego rodzaju ciekawość – i to zarówno te egzotyczne, jak i te bliższe naszemu klimatowi. Motyw dzikich zwierząt wykorzystywać można w aranżacji pomieszczeń na wiele różnych sposobów. Dzikie zwierzęta kojarzą nam się przede wszystkim z drapieżnością, żywiołem, pełnią natury, ale też z zagrożeniem i egzotycznością.

Wszystkie te skojarzenia znajdują ujście w rozmaitych stylach wnętrzarskich, które wykorzystują motyw dzikich zwierząt w ramach charakterystycznych, zdecydowanych i odważnych aranżacji. W zależności od konkretnego stylu, w trendach wnętrzarskich wykorzystuje się zarówno motywy zwierząt leśnych, jak i tych żyjących w dżungli lub na sawannie.

Ponadto, dzikie zwierzęta mogą występować w postaci swoich bezpośrednich wizerunków jako rzeźby czy obrazy, ale korzysta się także z faktur nawiązujących do ich szaty, włosia czy ubarwienia. Widzimy zatem, że motyw dzikich zwierząt wcale nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać i występuje w wielu różnych odmianach. W tym artykule chcemy zaprezentować fototapety przyrodnicze, które nawiązują właśnie do tego motywu i jednocześnie pozwalają na stworzenie całkiem różnych aranżacji w pomieszczeniach. Wszystkie prezentowane przez nas fototapety z dzikimi zwierzętami znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Fototapety z dzikimi zwierzętami – esencja egzotyki

Jeżeli zależy Ci na tym, aby urządzane przez Ciebie wnętrze sprawiało wrażenie egzotycznego, należy przede wszystkim zacząć od odpowiednich mebli nawiązujących do egzotycznych gatunków drewna oraz form. Równie ważne są jednak dekoracje – to właśnie od nich zależy tak naprawdę klimat, jaki ostatecznie uzyskasz w pomieszczeniu. Prawdziwie egzotyczne wnętrza pełne są faktur z lamparcimi cętkami, wizerunków dzikich zwierząt, rzeźb przedstawiających jaguary, a na fototapetach widnieją obrazy nawiązujące wprost do serca dżungli.

Fototapety z dżunglą lub dzikimi zwierzętami to idealna dekoracja do egzotycznego wnętrza. W połączeniu z motywem egzotycznych ptaków, małp oraz innymi zwierzętami zamieszkującymi lasy tropikalne, efekt dżungli masz jak w banku. Łącz faktury, postaw na dużą ilość roślinności – najlepiej zielonych, rozłożystych roślin, palm doniczkowych oraz egzotycznych odmian kwiatów. W egzotycznie urządzonym pomieszczeniu powinien panować dziki przepych, a żywe, nasycone barwy są mile widziane zarówno w przypadku elementów takich jak sofa czy fototapeta z dżunglą, jak i w postaci dodatków, na przykład tekstyliów czy figurek przywiezionych z podróży.

Jeśli wolisz nawiązać raczej do klimatu sawanny niż dżungli, postaw na paletę barw ziemi i wzory nawiązujące do zwierząt zamieszkujących sawannę, takich jak zebra czy żyrafa. Fototapety z dzikimi zwierzętami pomogą Ci w stworzeniu odpowiedniej aranżacji. Dżungla, a może jednak sawanna? Wybór należy do Ciebie.

Fototapety z Afryką – kolonialne i etniczne wzornictwo

Egzotyczne zwierzęta świetnie sprawdzą się także na fototapetach we wnętrzach w kolonialnym stylu lub nawiązujących do etnicznego wzornictwa, które niemal od razu przywołują na myśl kulturę plemion afrykańskich. Prawda jest taka, że odpowiednio dobrany wzór oraz dostosowana do aranżacji wnętrza kolorystyka fototapety z Afryką wprowadzi plemienny klimat w każdym wnętrzu i ponadto wydobędzie jego walory stylistyczne.

Zacznij od mebli w stylu kolonialnym, następnie postaw na etniczne wzornictwo i ręcznie plecione tekstylia, wybierz odpowiednią fototapetę afrykańską i dodaj nieco własnych pamiątek przywiezionych z podróży. Pamiętaj również o tym, że wiele zwierząt jest silnie związanych z symboliką i mogą wywoływać konkretne emocje, budzić różne skojarzenia – skorzystaj z tego faktu w swojej aranżacji!

Wykorzystuj wizerunki zwierząt, które lubisz, podziwiasz lub budzą w Tobie dobre skojarzenia – lew będzie wzbudzał respekt, podczas gdy wilk spodoba się nonkonformistom i miłośnikom nieujarzmionej natury. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą fototapet przyrodniczych – znajdziesz u nas wiele wzorów, motywów i kolorów związanych z dzikimi zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?