Kategorie:

Pomaluj swój świat. Niezwykła uroda akwarelowych fototapet

Namawiam Was tym i poprzednim wpisem do pomalowania swojego świata:) Nie jest to tylko gra słów nawiązująca do znanej piosenki. Chciałabym zachęcić każdego, kto chce zaprojektować wnętrza swojego domu, do inspirowania się malarstwem. Dlaczego? Wspominałam już wcześniej, że nowoczesny design czerpie pełnymi garściami ze sztuki współczesnej i nie tylko. Wzory zastaw stołowych czy desenie na ubraniach modnych projektantów powstają tak naprawdę pod ogromnym wpływem artystów malarzy. Myślę, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno sztuka współczesna wpływa na barwy i kontury naszego świata:) Zapraszam Was więc po raz drugi w podróż po niezwykłym świecie inspirowanym malarstwem akwarelowym. W tej odsłonie – akwarelowe fototapety. Zapraszam.

Dla kogo fototapety z akwarelą?

Wydaje się, że pomysł był ekstrawagancki: wykorzystać jedną z technik malarskich do pokrycia całej ściany. Okazał się jednak strzałem w dziesiątkę. Od mniej więcej trzech lat powstają przepiękne wzory fototapet, które zawładnęły wyobraźnią nowoczesnych designerów. W ich aranżacjach zaczęły pojawiać się akwarelowe fototapety zajmujące powierzchnię całych ścian. Widoczne są na nich malarskie plamy, barwne kleksy, pociągnięcia pędzla, rozcieńczone wodą kałuże barw, które tworzą niezapomniany efekt. Jak podkreślają znawcy, akwarelowe fototapety łączą w sobie nieco szorstki styl ulicy z niezwykłą eterycznością. Odpowiadają potrzebie współczesnego użytkownika, który może dzięki nim stworzyć nowoczesne i piękne wnętrze.

Jak wykorzystać malarstwo akwarelowe w modnym designie?

Mój poprzedni wpis poświęciłam obrazom akwarelowym na płótnie. Jeszcze raz zachęcam Was do jego lektury i do obejrzenia akwarelowych aranżacji. Dziś kilka słów o tym, jak wykorzystać tapety watercolor w stylowym pomieszczeniu. Przede wszystkim chciałabym przekonać Was do pokrycia taką fototapetą jednej ściany. Ten stylowy trend sprawdza się w pomieszczeniach, w których fototapeta ma pełnić funkcję dekoracyjną. Stanowi ona jednocześnie wyraziste tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Im są one ciekawsze, ładniejsze, tym bardziej musi być to tło przemyślane. Takie wykorzystanie fototapety pomaga nam urozmaicić monotonną kolorystykę ścian. Często tworzą one niezwykły efekt zaskoczenia, wykorzystując złudzenia optyczne. Fototapety akwarelowe dostarczą nam poza tym wiele niezapomnianych, estetycznych wrażeń na najwyższym poziomie:)

fototapeta_akwarele_110412839_6122

Niepowtarzalny wzór kojarzący się z przekrojem szlachetnego mineralu można było uzyskać tylko akwarelami. Piękna dekoracja ściany w delikatnych odcieniach różowego koloru tworzy w aranżowanej przestrzeni eteryczny klimat.

fototapeta_akwarele_154225419_2_7438

Akwarelowa fototapeta w niebanalnej kolorystyce przywołuje skojarzenia z morską głębią. Kojące barwy i nieziemska faktura pomogą zaprojektować przestrzeń niebanalną i inspirującą. Deseń jest subtelny i będzie odpowiednim tłem dla efektownych mebli salonu.

fototapeta_akwarele_43799340_5700

fototapeta_akwarele_110657085_2_1777

Sprawdź nasze fototapety abstrakcyjne

Fototapety akwarelowe świetnie sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych. Sypialnie dzięki nim nabierają intymnego charakteru. Budują w nich tajemniczy, ulotny klimat. Bogata paleta barw od odcieni niebieskiego po zieleń pozwoli nam skomponować przestrzeń o oryginalnym indywidualnym charakterze.

fototapeta_akwarele_124829355_9795

fototapeta_Akwarela_120490457_7635

Sypialnia staje się dzięki akwarelowym deseniom na fototapetach miejscem niepowtarzalnym. Spójrzcie, jak odmienny charakter mają dwie powyższe aranżacje. Fototapeta z akwarelą na pierwszej fotografii buduje nastrój spokojny. Mam wrażenie, że deseń przenosi nas w świat ulotnej, niebanalnej fantazji. Akwarela na drugiej fototapecie przepiękną paletą barw tworzy obiecujący, niesamowity klimat.

Fototapeta_DO_LAZIENKI_100120782_5389

Wśród akwarelowych fototapet możemy wybierać bez końca. Bogactwo barw i deseni stanowi źródło inspiracji dla wielu projektantów wnętrz. Odnajdujemy akwarelowe tapety w aranżacjach salonów, sypialni czy pracowni. Ja chciałabym pokazać Wam, jak piękna może być wodna tapeta w łazience.

fototapeta_akwarele_111968333_8646

O zaletach pastelowej palety barw pisałam niedawno. Pastele w wydaniu akwarelowym pozwalają wykorzystać zalety oryginalnie rozmytego koloru. Tylko fototapeta pozwoli nam uzyskać tak niesamowity efekt jak na dwóch powyższych aranżacjach. Barwne plamy odmładzają przestrzeń i niemal pulsują energetyczną witalnością.

fototapeta_akwarela_143001662._7466

fototapeta_akwarela_125643738_1596

O ile dwie poprzednie aranżacje oddawały żywiołową naturę użytkowników przestrzeni, o tyle te tworzą aurę spokoju i zwiewności. Dzięki tym fototapetom wystrój salonu zdaje się być lekki i delikatny. Wspaniały pomysł na subtelny i piękny azyl.

fototapeta_akwarele_115065317_6959

Akwarelowe plamy pasują świetnie do przestrzeni nieco bardziej surowej. Wystarczy zdecydować się na odważną kolorystykę. Te czarne, rozmyte barwy doskonale wpisują się w zawsze modny trend wykorzystania gry czerni i bieli w wystroju mieszkania.

fototapeta_akwarele_96209622_3845

fototapeta_akwarela_70448606_6909

Chciałabym również przypomnieć Wam o zaletach akwarelowych pasków na fototapetach. Po pierwsze jest to trend, który ponownie znajduje wielu zwolenników. Zainteresowanie tym deseniem jest naprawdę widoczne. Dlaczego? Paski mają niezwykłą właściwość. Pozwalają nam nieco oszukać wzrok i w zależności od potrzeb powiększyć bądź poszerzyć niedoskonałą przestrzeń. Defekty przestrzeni kryje również rozmycie konturów i delikatne przechodzenie jednej barwy w drugą typowe dla akwarelowych fototapet.

fototapeta_las_125504264_wiz_7755

fototapeta_jelonek_116610439_9029

Fototapety akwarelowe to nie tylko różnorodne desenie. Wśród tapet tego typu znajdziemy również ogromne obrazy, które wspaniale udekorują wybraną przez nas ścianę. Naszą potrzebę życia w zgodzie z naturą wyrażą akwarelowe fototapety wykorzystujące motyw lasu bądź przepięknych zwierząt. Stanowić będą niepowtarzalny element naszej codziennej przestrzeni. Wielbicieli stylu hygge zachęcam do wykorzystania fototapet z motywem natury.

Fototapeta_kobietaj_2266

Na koniec chciałabym pokazać Wam jak ulotna i delikatna fototapeta z motywem kobiecej twarzy może świetnie pasować do aranżacji w stylu industrialnym:) Mam nadzieję, że tak jak ja zachwycicie się tą niepowtarzalną kompozycją. Piękno i surowość w jednym! Doskonałe:)

Pozdrawiam Was gorąco, Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?