Kategorie:

Propozycje czarno-białych obrazów do nowoczesnego wnętrza

Spośród najchętniej wybieranych obrazów do nowoczesnego wnętrza, wyróżnić możemy obrazy zazwyczaj utrzymane są w kolorach czerni i bieli lub w tonacjach szarości, rzadko bywają jednak również kolorowe. Obrazy czarno-białe do nowoczesnego wnętrza przedstawiają zazwyczaj ikony mody i stylu, gwiazdy muzyki lub filmu, projektantów lub też znane fotografie przedstawiające supermodelki. Wszystkie obrazy można zaliczyć do stylistyki high fashion. Wydają się eleganckie, stylowe, a przy tym nieco ekscentryczne. Choć obrazy do nowoczesnego wnętrza bardzo trudno jest wrzucić do jednego worka, to czarno-białe obrazy przedstawiają zazwyczaj postaci, zdjęcia lub sytuacje, które trwale zapisały się w kulturze światowej. Z takiej dekoracji ściennej z pewnością będzie zadowolony nie tylko miłośnik mody, ale także dobrego smaku i przemyślanej estetyki w zakresie aranżacji wnętrz. Przedstawiamy nasze propozycje obrazów w stylu nowoczesnym, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w innych pomieszczeniach.

Kate Moss & Johnny Depp

Obraz do nowoczesnego wnętrza przedstawia słynną supermodelkę Kate Moss oraz aktora Johnny’ego Deppa. Fotografia została wykonana w latach 90. przez słynną fotografkę Annie Leibovitz, kiedy para była w związku. Przedstawiona na obrazie do nowoczesnego wnętrza słynna fotografia utrzymana jest w czerni i bieli, jednak widoczna jest na niej przede wszystkim czułość między aktorem i modelką – taki obraz sprawdzi się między innymi w sypialni, bowiem pomaga stworzyć romantyczny nastrój, a przy tym nie jest pozbawiony klasy.

Bob Dylan

Na przedstawionym czarno-białym obrazie widnieje Bob Dylan, choć nie jest to oczywiste, ponieważ muzyk swoją twarz zasłania dłonią wskazującą na stan intensywnego rozmyślania lub zmęczenia. Artysta w ustach trzyma zapalonego papierosa, a jego włosy są zmierzwione. Taka fotografia jako obraz do nowoczesnego wnętrza spodoba się przede wszystkim wielbicielom muzyki Boba Dylana, ale także muzyki w ogóle.

Ten wyjątkowy obraz to przede wszystkim gra barw – postać owinięta białym materiałem od stóp do głów uwieczniona jest na całkiem czarnym, kontrastowym tle. Kobieta widniejąca na obrazie trzyma materiał w taki sposób, że cokolwiek możemy powiedzieć jedynie o jej butach – baletkach, dlatego możemy przypuszczać, że jest ona tancerką. Na obrazie uwieczniony jest ruch, co sprawia, że ta wyjątkowa dekoracja ożywi aranżację, zachowując przy tym harmonię, o czym świadczyć może kolorystyka obrazu.

Anthology Dance

Kobieta

Na przedstawionym obrazie do nowoczesnego wnętrza widnieje rozmyty zarys postaci, której poszczególne części ciała i charakterystyczne elementy, takie jak kapelusz czy sukienka zostały namalowane w kolorze czarnym. Z tego względu możemy przypuszczać, że jest to kobieta. Obraz wprowadza pewną tajemniczość, ponieważ całą twarz postaci przykrywa kapelusz – nie wiemy zatem, kim ona jest. Fotografia jest bardzo stylowa i z pewnością docenią ją wielbiciele efektownych, ale minimalistycznych wnętrz.

Andy Warhol

Jeśli nie jesteś pewien, jaki obraz do nowoczesnego wnętrza wybrać, zachęcamy do zapoznania się z portretem znanego i ekscentrycznego artysty Andy’ego Warhola. Ta znana na całym świecie charyzmatyczna osobowość tworząca w nurcie pop-artu wstrząsnęła postmodernistyczną sceną sztuki, ale nie mniejsze znaczenie miała także dla rozkwitu towarzyskiej bohemy w USA. Na obrazie Andy Warhol przedstawiony został tak, jak go najczęściej kojarzymy – z białymi, prostymi włosami, w czarnych okularach przeciwsłonecznych, czarnej ramonesce i golfie. Choć dzieła Warhola obfitowały w kontrastowe kolory, obraz dostępny w naszej ofercie utrzymany jest w odcieniach szarości, które sprawiają, że wyrazista osobowość artysty nie została stłumiona. Ta niezwykła postać to prawdziwa definicja sztuki nowoczesnej – z pewnością przypadnie więc do gustu artystom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?