Kategorie:

Zainspirowani modą na fototapety w łazienkach. Nasze pomysły

Fototapety w łazience to hit ostatnich miesięcy. Właściciele mieszkań i domów, trochę najwyraźniej znudzeni płytkami ściennymi, rozpoczęli poszukiwania nowatorskich i oryginalnych projektów łazienek, które przełamują od lat eksploatowany schemat. Coraz częściej widujemy więc bardzo udane aranżacje łazienek z fototapetami. Projektanci wnętrz korzystają z przebogatych zbiorów fototapet, by stworzyć niepowtarzalne wystroje. Fototapety łączone są ze szkłem, płytkami, kamieniem, farbą… Tworzy się bardzo zindywidualizowane projekty, które zachwycają pomysłem i świeżością. Dziś zajmę się więc fototapetami łazienkowymi, mając nadzieję, że uda mi się ten modny temat udźwignąć:)

Jaka fototapeta do łazienki?

Zacznijmy od właściwości fototapet. Należy pamiętać, że wśród całej gamy fototapet istnieją takie, które można z powodzeniem wykorzystać w łazience, bo dobrze radzą sobie w pomieszczeniach wilgotnych. Są to fototapety przeznaczone i do łazienek, i do kuchni. Umieszcza się je w tych pomieszczeniach na ścianach, które nie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Takie fototapety można przecierać zwilżoną gąbką i świetnie radzą sobie z wilgocią. Fototapeta pod szkłem w łazience to kolejny pomysł wart przemyślenia. Dzięki nim powstają bardzo piękne, łatwe w utrzymaniu i odporne na wilgoć dekoracje wnętrza. Jak tworzy się takie fototapety? Wykorzystywana jest do tego folia samoprzylepna, która zostaje zadrukowana od strony kleju. Tak wydrukowaną fototapetę nakleja się na szkło lub pleksi, co daje niesamowity efekt. Podobnie tworzy się szkło z nadrukiem, jednak nasze rozwiązanie jest bardziej praktyczne. W każdej chwili można folię odkleić i nałożyć inną. Zmiana aranżacji wnętrza staje się więc dziecinnie prosta.

Fototapeta w łazience – efekt murowany

Jakie zalety ma wykorzystanie fototapety w łazience? Wśród fototapet łazienkowych od lat wielką popularnością cieszą się fototapety 3D. W małej łazience fototapeta przestrzenna pozwoli osiągnąć efekt powiększenia i pogłębienia wnętrza. Niektóre fototapety pozwolą nam zatuszować drobne niedoskonałości ściany. Korzystając z fototapet, możemy dać wyraz swoim gustom i upodobaniom. Uda nam się wtedy stworzyć nasze domowe spa, które będzie nie tylko praktycznie urządzone, ale i piękne.

Fototapety do łazienki – aranżacje

Zapewne ciekawi jesteście, jak mogą wyglądać łazienki, w których z powodzeniem wykorzystano fototapety. Stworzyłam dla Was kilka aranżacji, które pokazują, jak można stworzyć niebanalną łazienkę z fototapetą na ścianie.

Fototapeta do małej łazienki

Zacznijmy od kłopotu, z jakim zmaga się większość z nas. Niewielka łazienkowa przestrzeń, aż kusi, by ją powiększyć. Nie ma lepszego rozwiązania, jak wykorzystanie w tym celu fototapet. Fototapeta 3D w łazience sprawdza się w tym względzie wyśmienicie.

Drewniany most

Drewniany most prowadzący przez rozległe torfowiska wygląda bajkowo. Tę niesamowitą atmosferę wzmacnia tajemnicza gra światła i zachmurzone niebo. Most ciągnie się aż po horyzont i tworzy wrażenie głębi. Na tym efekcie zależało mi, gdy tworzyłam tę aranżację. Jestem przekonana, że w małej łazience taka fototapeta 3D to naprawdę doskonałe rozwiązanie:)

Bardzo popularne na fototapetach łazienkowych są motywy nadmorskie. Latarnie morskie, plaże lub spienione fale mają wiele uroku. Ta dynamiczna fototapeta optycznie pogłębia, a dzięki temu powiększa przestrzeń. W tej minimalistycznie urządzonej łazience fototapeta w odcieniach szarości jest poza tym w zasadzie jedyną, ale bardzo udaną ozdobą.

Sprawdź nasze fototapety do łazienek

Domowe spa – fototapety, które pomogą nam się odprężyć

Przy aranżacji wnętrza łazienki powinniśmy pamiętać o szczególnej estetyce tego wnętrza. Polecam Wam fototapety, które pomagają stworzyć atmosferę spokoju i relaksu. W tym celu wykorzystuję utrzymane w spokojnej tonacji kolorystycznej pejzaże i krajobrazy. Mają one magiczną moc, bo wprowadzają do aranżowanego wnętrza harmonię i piękno.

Spójrzcie na tę niezwykłą fototapetę z pomostem. Zamglone jezioro i oddalony, otulony mgłą las wyglądają tajemniczo. Piękna, stonowana fotografia sprawia, że w pomieszczeniu panuje atmosfera zachęcająca do odpoczynku i relaksu. Wykorzystanie tej fototapety w łazience to naprawdę świetny pomysł…

Woda na fototapecie w łazience to najbardziej oczywisty motyw. Na tej fototapecie pierwszy plan zajmuje rozległa i bardzo gładka tafla spokojnego jeziora. Żaglówka i ciemna, porośnięta gęstym lasem linia brzegowa zajmują dalszy plan fototapety. To kolejny przykład na wykorzystanie spokojnego i przyjemnego w odbiorze pejzażu do stworzenia łazienkowej aranżacji. Dzięki niemu łazienka staje się naszym domowym centrum odnowy:)

las

Innym pomysłem na stworzenie nastrojowej i pełnej wyrazu aranżacji jest wykorzystanie pejzażu lasu. Przygaszona zieleń i wiodąca przez zalesione wzgórze droga dobrze spełniają się w tej roli. Warto podkreślić, że trend na wykorzystanie w nowoczesnych aranżacjach motywów związanych ze światem przyrody jest ciągle bardzo mocny. Taka fototapeta w łazience będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale pozwoli też stworzyć modne i wyraziste wnętrze.

Ożywić łazienkę fototapetą

Na koniec chciałabym jeszcze wspomnieć o tych fototapetach do łazienek, których rolą jest wyraźne ożywienie wnętrza. Do tego celu można wykorzystać radosne i barwne wzory, które tematycznie powiązane są z wodą.

Chinka

Bardzo lubię tę aranżację. Wzór na tej łazienkowej fototapecie jest wyrazisty i gęsty. Powtórzony motyw fal, łódek i palm tworzy radosną całość. Dekoracja łazienki stała się oryginalna i ciekawa. I o ile wcześniej przekonywałam Was do aranżacji spokojnych i stonowanych, tak na zakończenie chciałabym napisać kilka słów o projektach tak dynamicznych, jak ten powyżej. Wyróżnia je podejście do sposobu aranżacji łazienki. Ta kolorowa i radosna fototapeta pokazuje, jak dzięki fototapetom możemy przełamywać utarte schematy i tworzyć wnętrza, które zaskakują i zachwycają. I do tak odważnego i kreatywnego wykorzystywania fototapet w łazienkach chciałabym Was też gorąco zachęcić.

Pozdrawiam,

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?