Kategorie:

Fototapety z motywem jelenia. 10 udanych aranżacji

Jelenie i sarny stały się zwierzętami tak powszechnymi, że całe ich stada możemy spokojnie obserwować z okien pociągu, kiedy zdarza nam się podróżować przez przylegające do lasu pola. Choć są to zwierzęta bardzo płochliwe, przywykły już do terkotu pociągu czy dźwięku przejeżdżającego samochodu. Stoją często czujnie wyprostowane, a podróżni mogą obserwować ich delikatny wygląd. Oczywiście, znacznie trudniej obserwować dorosłego jelenia z pięknie rozrośniętym porożem. Tu już konieczna jest wyprawa do lasu z doświadczonym leśnikiem. Właśnie jelenie, rzadziej sarny od lat inspirują projektantów i designerów. Wynika to z wielowiekowej obecności jelenia w naszej kulturze i jego bogatej symboliki. To piękne zwierzę, a raczej jego imponujące poroże jest jednym z bardziej rozpoznawalnych elementów wystroju leśniczówek czy domów położonych bliżej lasu. W designie motyw jelenia obecny jest od lat i na wiele sposobów. Dziś chciałabym pokazać Wam fototapety z jeleniami.

Jakie zalety mają fototapety z jeleniem?

Na fototapetach jeleń jest motywem, realizowanym na wiele sposobów. Dostępne są na rynku fototapety, na których występuje jeleń namalowany farbami i zajmuje znaczną część ozdabianej ściany. Są też fototapety, na których jeleń stanowi część większego wzoru. Możemy więc podziwiać wizerunek tego zwierzęcia wielokrotnie powielony na jednej powierzchni, często jest on elementem bardziej rozwiniętego ornamentu. Różnorodne koncepcje realizacji tego motywu sprawiają, że z szerokiej gamy wzorów, możemy zawsze znaleźć coś dla siebie. Począwszy od rozmiaru motywu a skończywszy na palecie barw – fototapety z jeleniem zachęcają swoim bogactwem. Z tego względu projektanci mają też dużą swobodę w dopasowaniu fototapety z jeleniem do odpowiedniej stylizacji wnętrza. Największym uznaniem cieszą się fototapety w stylu skandynawskim z motywem jelenia. Popularne są również jelenie hipsterskie, które świetnie wyglądają we współczesnych wnętrzach oraz jelonki na fototapetach do pokoju dziecka. Jak już pisałam wyżej, jelenie mają bogatą symbolikę. Mawia się, że symbolizują szlachetną siłę i niezależność, a kojarzone są przede wszystkim z niedostępnym lasem i dumną wyniosłością. Z tego względu fototapeta z jeleniem staje się często ulubioną dekoracją zwolenników filozofii hygge, tak popularnej we współczesnym designie.

Fototapety skandynawskie z jeleniem

Ściany pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim najbardziej lubią biel. To sposób na rozświetlenie domostw skazanych na umiarkowane oświetlenie słoneczne. Oprócz bieli w skandynawskich wnętrzach wykorzystuje się połączenie bieli i czerni, najczęściej w różnych deseniach, które mają uzupełniać jasną stylizację wnętrza. Z tego powodu na ścianach pojawiają się też fototapety, a ulubione skandynawskie desenie to wzory geometryczne lub motywy zwierząt. Jednym z ulubionych zwierząt na fototapetach są jelenie i ich poroże.

FOTOTAPETy_z_jelonkami_160446891_2244

 Połączenie czerni i bieli w skandynawskim designie jest bardzo popularne. Na tej skandynawskiej fototapecie dominuje czerń. Deseń namalowano białą kreską. Tworzy go głowa jelenia, jego poroże i cienki graficzny wzór utworzony z rombów. Taka fototapeta z jeleniami może z powodzeniem być dekoracją jednej ściany i stanowić świetny kontrapunkt dla jasnej aranżacji wnętrza.

 To kolejny przykład skandynawskiej fototapety z jeleniami. Tym razem deseń jest wielobarwny, a przez to bardzo wesoły. To dekoracja typowa dla klimatów skandynawskich. Żywe kolory w ciekawym połączeniu i świetnie wykorzystana sylwetka jelenia sprawiają, że fototapeta wygląda lekko i radośnie.

Jeleń na fototapetach hipsterskich

Styl hipsterski w wystroju wnętrz charakteryzuje się niepowtarzalnym doborem różnych elementów aranżacji wnętrz. Często jest to oryginalna kompozycja pozornie nie pasujących do siebie przedmiotów. Takie niebanalne podejście do designu ma swoje odbicie w serii ciekawych grafik inspirowanych filozofią hipsterów, które trochę na przekór jej wyznawcom stały się bardzo popularne:) Szczególnie ciekawie wygląda też podejście do kolorów. Bardzo odważne i oryginalne kompozycje barwne nie są w hipsterkich mieszkaniach niczym zaskakującym.

 

Tę fototapetę wybrałam właśnie ze względu na odważną i bogatą paletę barw. Bowiem właśnie to staje się ostatnio jednym z wyróżników stylu hipsterskiego. Wielokolorowe trójkąty z jelenimi głowami tworzą oryginalny i wesoły deseń. Fototapeta hipsterska z jeleniami może być zatem jednym z głównych elementów dekoracyjnych fajnego wnętrza.

Jak pisałam wyżej, świat podbijają grafiki uznane za hipsterskie. Wprawdzie żaden hipser nie podąża ślepo za modą i trendami, raczej stara się stworzyć swój unikalny styl. Grafiki hipsterskie przejęły z tej filozofii coś, co urzeka wiele osób. Chodzi mianowicie o pewną ironię w przedstawianiu rzeczywistości i dystans do podejmowanego tematu. Przykładem fototapety z taką grafiką jest fototapeta z jeleniem w białym golfie. Świetna, żartobliwa i intrygująca:) Hipsterski jeleń na fototapecie może stać się bardzo oryginalną dekoracją nowoczesnego salonu.

Sprawdź nasze obrazy i plakaty w stylu hipsterskim

Fototapeta – jeleń jak malowany

Wraz ze wzrostem zainteresowania fototapetami ze zwierzętami, wzrasta też moda na niezwykłe malowane farbami obrazy zwierząt na fototapetach. Nie mogło więc w dzisiejszym wpisie zabraknąć fototapet z namalowanym jeleniem.

fototapeta_jelonek_116610439_9029

 Fototapeta z jelonkiem wygląda jak duży obraz namalowany bezpośrednio na ścianie. Ma cechy wybitnie dekoracyjne i znakomicie podkreśli zainteresowania właścicieli mieszkania. Jej walorem są stonowane kolory, które świetnie pasują do jasnych, wykorzystujących naturalne materiały aranżacji wnętrz.

 Bardzo lubię fototapetę z jeleniem i światełkami na porożu. Klimat obrazu na fototapecie kojarzy się nieco ze świętami, ale mimo to może być ona wspaniałą dekoracją nie tylko od święta. Jest ciepła w odbiorze i pomaga stworzyć taką atmosferę w aranżowanym pomieszczeniu. Doskonale pasuje do minimalistycznego wnętrza, bo jako dekoracja w delikatny sposób ożywia jasną i jednolitą aranżację pokoju.

Fototapety z jelonkiem – wdzięk i subtelny urok

Choć jeleń powszechnie kojarzy się z niezależnością i siłą, istnieje spore zainteresowanie fototapetami z jelonkami. Pasują one do pokoju dziecka lub do pomieszczeń, którym chcemy nadać lekki, nieco bajkowy wystrój.

fototapeta_jelonki_111489400_8881

Ta fototapeta z dużym i małym jeleniem ma bardzo delikatny charakter. Będzie świetnie wyglądać w przestrzeni zarezerwowanej dla rodziny, a na pewno spodoba się jej najmłodszym członkom. Panują na niej trochę bajkowe klimaty, a i kolorystyka tej fototapety budzi takie skojarzenia.

Fototapeta_jelonki_124711850_9642

Ta fototapeta z jelonkami również wygląda lekko i świetnie pasuje do pokoju małego dziecka. Zimowy klimat, dominujący kolor niebieski i delikatne zarysy postaci zwierząt spodobają się małym mieszkańcom domu. To kolejny dowód na to, że jelonki na fototapecie mogą w znakomity sposób stać się częścią udanej aranżacji wnętrza.

Artystyczna fotografia jelenia na fototapecie

Znany polski fotografik Włodzimierz Puchalski, nazywał fotografowanie zwierząt „bezkrwawymi łowami”. To określenie do dziś podoba się wszystkim miłośnikom przyrody i zwolennikom ochrony zwierząt. Rozwój techniki i wysoka jakość materiałów sprawia, że niezwykłe fotografie zwierząt możemy podziwiać nie tylko w albumach, ale i na fototapetach. Takie fototapety od lat budzą zachwyt i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Możemy bowiem dzięki nim podziwiać naturalne piękno dzikich mieszkańców lasu.

fototapeta_NATURA_2_2047_4935

Stado jeleni na fototapecie to niezwykła ozdoba salonu. Rozległa i otwarta przestrzeń w tle pomagają stworzyć wrażenie głębi. Ściana stała się jakby wielkim oknem, a zwierzęta mogą dzięki temu zajrzeć do naszego salonu. Niezwykła propozycja dla każdego, kto chciałby wnieść do aranżacji swojego domu trochę spokoju i harmonii. Taką bowiem atmosferę pomoże zbudować ta niezwykła fototapeta z dzikimi zwierzętami.

mock up poster with scandinavian interior background

 Zdjęcie jelenia na tej fototapecie jest urzekające. Sypiący śnieg, lekka mgła i czujne zwierzę, które czemuś się przygląda. Osobom, które patrzą na tę fotografię udziela się panująca na niej cisza. Chłodne kolory, owiane mgłą detale i okryte płatkami śniegu zwierzę – wszystko to przyciąga wzrok. Dzięki tak niezwykłej fotografii jelenia na fototapecie wnętrze domu zaczyna stopniowo wypełniać atmosfera lasu. Możemy swobodnie wypocząć i cieszyć się naturalną aranżacją wnętrza.

Mam nadzieję, że spośród 10 przygotowanych przeze mnie aranżacji, wybierzecie jedną, która przypadnie Wam do gustu. Zapraszam Was też do przejrzenia naszej kolekcji fototapet z jeleniami.

Pozdrawiam Was gorąco

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?