Instrukcja montażu Fototapet Samoprzylepnych

 

Tą fototapetę klej na zakładkę

 

Potrzebne narzędzia: 

  • Poziomica 
  • Ołówek 
  • Nóż do tapet 
  • Rolka dociskowa do tapet lub rakla filcowa

 

Jak przygotować podłoże? 

Przed rozpoczęciem naklejania, upewnij się, że ściana jest czysta i sucha. Wszystkie ubytki uzupełnij, a ścianę wyrównaj. Pamiętaj również o usunięciu listew przypodłogowych, gwoździ, a także włączników i gniazdek elektrycznych.
Ściany pokryte gładzią wymagają zagruntowania co najmniej 2-krotnie. Zalecamy przygotowanie powierzchni przed montażem środkami gruntującymi - zgodnie z wytycznymi producenta.

 

Jak zamontować fototapetę krok po kroku: 

1. Rozwiń fototapetę - pamiętaj, aby nadruk znalazł się na górze. 

2. Jeśli Twoja fototapeta składa się z kilku pasów (brytów), rozwiń wszystkie jej części i sprawdź, czy wydruk nie posiada wad takich jak niewłaściwa kolorystyka czy różnice w rozmiarze. Upewnij się również, że motywy graficzne na złączonych brytach idealnie do siebie pasują. 

3. Na ścianie wyznacz ołówkiem linię pomocniczą w miejscu, w którym będzie się znajdowała krawędź fototapety. Zrób to za pomocą poziomicy. 

4. Pamiętaj, że fototapetę zawsze aplikujemy od strony lewej do prawej, zachowując przy tym kolejność jej elementów. 

5. Przyłóż fototapetę równo do ściany i za pomocą rakli wygładzaj od góry naklejany materiał. Druga osoba powinna w tym samym czasie naciągać bryt fototapety. Jeśli pojawią się nierówności, pęcherzyki powietrza lub jeśli przykleisz fototapetę w niewłaściwy sposób, odklej ją i przyklej raz jeszcze. W przypadku tej fototapety możesz to zrobić bez obaw!

6. Jeśli fototapeta składa się z kilku brytów, każdy kolejny pas naklej w sposób opisany powyżej. Pamiętaj, aby precyzyjnie dopasować bryty przyklejając je na zakładkę. Jeśli będziesz próbował/ próbowała przykleić bryty na styk, to wzór nie będzie się zgadzał. 


Opis materiału:

Trwały, matowy i solidny materiał samoprzylepny z możliwością wielokrotnego przyklejania i odklejania. Zamontujesz go na każdą płaską powierzchnię w kilkanaście sekund. Materiał możesz odkleić i ponownie przykleić w tym samym lub innym miejscu, jest odporny na zagniecenia. Po odklejeniu nie pozostawia kleju na podłożu i zachowuje przyczepność przez lata.


Informacje dodatkowe:
 

  • Fototapeta jest zmywalna
  • Wydruk w najnowszej technologii HP Latex przy wykorzystaniu ekologicznych i bezwonnych tuszy najwyższej jakości
  • Profesjonalny druk - idealne przejścia tonalne oraz odwzorowanie kolorów
  • Wieloletnia trwałość kolorów

DO GÓRY