Obrazy okrągłe na płótnie na ścianę

W tej kategorii znajdziesz wyjątkowe obrazy w okrągłej ramie, które stanowią oryginalną alternatywę dla tradycyjnych obrazów prostokątnych i kwadratowych. Okrągłe obrazy na ścianę charakteryzują się oczywiście okrągłym lub owalnym kształtem, który wydaje się pochodzić nie z tej epoki. I rzeczywiście - okrągłe obrazy powinny kojarzyć nam się ze sposobem przedstawiania ludzi w sztuce w czasach starożytnych. To właśnie wtedy powstawały pierwsze popiersia w owalnych ramach, które w charakterystyczny sposób zwracały uwagę na portret przedstawionej postaci. Obrazy w okrągłej ramie nawiązują zatem do klasycznych, antycznych portretów i mają na celu przykuwać wzrok obserwatora. W naszej ofercie znajdziesz zarówno obrazy okrągłe przedstawiające ludzkie twarze, jak i bardziej abstrakcyjne czy nawiązujące do natury.

Okrągłe obrazy na ścianie - charakterystyka

Różnorodność kompozycji przedstawianych na okrągłych obrazach umożliwia wybór takiego, który najlepiej będzie korespondował ze stylem i wystrojem pomieszczenia. Obrazy w okrągłej ramie są nieoczywiste i potrafią zaskakiwać, wprowadzając bardzo interesujący element dekoracyjny. W tej formie możemy przedstawić praktycznie wszystkie te motywy, które na ogół przedstawiamy na obrazach prostokątnych, jednak efekt końcowy jest nieco inny. Szczególnie rekomendujemy wybór okrągłego kształtu obrazu, jeśli zależy nam na tym, aby głównym tematem obrazu był portret. Obraz w okrągłej ramie sprawdzi się jako dekoracja ścienna w sypialni nad łóżkiem lub też nad sofą w salonie - w ten sposób wyeksponujemy go i zwrócimy na niego jeszcze większą uwagę. Taki obraz wpływa pozytywnie na przytulność oraz ciepło w danym wnętrzu. Z najczęściej wybieranych wzorów w ramach okrągłych obrazów wyróżnić możemy motywy abstrakcyjne, przedstawiające kwiaty lub wnętrza kamieni szlachetnych i minerałów, a także wizerunki ludzi i zwierząt. Oryginalna forma okrągłych obrazów przykuwa wzrok, dlatego z powodzeniem mogą one stanowić centralną dekorację w pokoju. Warto też pamiętać, że okrągłe obrazy równie dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach użytkowych, takich jak łazienka, kuchnia lub też gabinet - w tym wypadku istotny jest jednak główny motyw, który powinien nawiązywać tematem do wnętrza.

Obrazy okrągłe we wnętrzu - sklep

Okrągły obraz na ścianie może stanowić dodatkowy walor estetyczny Twojego pomieszczenia, szczególnie jeśli jest odpowiednio dopasowany do jego ogólnej stylistyki. Obrazy w okrągłej ramie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dopasować obraz do reszty wystroju pomieszczenia. Warto postawić na taki obraz, jeśli nie jesteś fanem tradycyjnych, oklepanych rozwiązań i szukasz alternatywnej opcji, która najlepiej podkreśli charakter Twojego wnętrza. Jest to także najlepszy wybór, jeśli na obrazie ma widnieć portret lub jeśli chcesz nawiązać w swojej aranżacji do stylu antycznego. Okrągłe obrazy z naszej oferty cieszą się dużą popularnością wśród klientów i zyskują coraz więcej pozytywnych opinii. Gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług, dzięki czemu każdy obraz, który do Ciebie trafia, jest wykonany w najwyższej rozdzielczości i cieszy oczy najbardziej wymagających klientów. Obrazy okrągłe, które znajdziesz w naszym sklepie, dostępne są w atrakcyjnych cenach. Oferujemy duży wybór wzorów – możesz wybrać spośród klasycznych reprodukcji, obrazów z wizerunkiem Liny Cavalieri, obrazów z kategorii fashion lub wzory przeznaczone do pokojów dziecięcych.

DO GÓRY